EKMi uudised: 20.- 27. oktoober: Laupäevast avatakse Kadriorus näitus „Dresdeni ja Peterburi vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid”

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 20.10.15

Laupäevast on Kadriorus avatud kaks uut näitust
Kadrioru kunstimuuseumis  avatakse rahvusvaheline näitus „Dresdeni ja Peterburi vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid”. Tegemist on iseseisva Eesti kõige olulisema koostööga Vene ja Saksamaa suurimate kunstimuuseumidega – Riikliku Ermitaaži ja Dresdeni Riiklike Kunstikogudega.
Loe edasi…
Mikkeli muuseumis aga avaneb näitus “Lavateri näoraamat. Valgustusajastu pilk inimesele ja kunstile”. Näitus vaatab portreekunsti Šveitsis sündinud ja tegutsenud valgustusajastu moeteaduse füsiognoomika geeniuse – Johann Caspar Lavateri (1741–1801) silmade kaudu.
Loe edasi…
Franz Gerhard von Kügelgen. Autoportree. 18. saj lõpp. Eesti Kunstimuuseum
Franz Gerhard von Kügelgen. Venna Karl Ferdinand von Kügelgeni portree. 18. saj lõpp. Eesti Kunstimuuseum
Kolmapäev, 21.10. kell 18.00
Pikad kolmapäevad Kadriorus
Portselanist rahvas. Vene portselani eripäradest räägib muuseumi ekspositsiooni näidete najal kunstiajaloolane Anu Allikvee. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi… 

 

 

 

Neljapäev, 22.10. kell 18.00
Eesti luuletajad vene auditooriumile
Aleksandra Murre tutvustab luuleõhtul temaatilist kunstiteost, Elina Gerodes esitab Marie Underi luulet. Külaliseks on kunstnik, graafik Vera Staniševskaja, kes on illustreerinud mitut eesti luuletajate tõlgete kogumikku, teemaks on luule kujundite pildikeelde transformeerimine, kunstnik kui poeedi kaasautor. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kolmapäev, 21.10. kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal: Dark Star – HR Gigeri universum
Kõige enam teatakse Gigeri käekirja Ridley Scotti ulmefilmide klassikast “Tulnukas” (1979). Möödunud aastal parematele jahimaadele suundunud rahvusvaheliselt tunnustatud, kuid kunstikriitikute poolt sageli põlatud Giger jättis oma nägemuslike joonistustega hulganisti vastamata küsimusi, millele käesolev dokumentaalfilm püüab vastuseid leida. Filmi juhatab sisse Ralf Sauter. Tasuta
Loe edasi…

Kolmapäev, 21.10. kell 18.00
Keraamikakursus: Kulinaarsed motiivid savis
Keraamikakursusel kasutatakse tavapärasemate vahendite asemel seekord kohvipuru, kaerahelbeid või riisi. Tulemus on üllatav, põletus ja glasuur teevad imet ja tekitatud tekstuurid võivad ilmneda sootuks millegi muuna. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo Ühe kursuse osalustasu 18 €.
Loe edasi…

Neljapäev, 22.10. kell 18.00
Noorteõhtu
Noorteõhtul on kavas näituse “Vaikus on kuldne” tuvustus, interaktiivne helide moonutamine ja visualiseerimine liival, Aita Vaheri juhendatud hääleimprovisatsiooni töötoad ning Villem Jahu heli-performance. Tule, pista varbad liiva (!) ja kuula …
Täispilet 3 € / (üli)õpilaspilet 2 €
Loe edasi…

17.–25.10.
Laste ja noorte festival “Avatud mänguväljad”
Festivali eesmärgiks on pakkuda lastele ja noortele koolivaheajaks huvitavat ja harivat vaba aja veetmise võimalust ning juhatada teed muuseumidesse. Sel ajal pakuvad muuseumid lastele ja noortele (vanuses 0-18 a.) spetsiaalselt festivali ajaks loodud temaatilisi tegevusi ja näituste avastamisel on abiks mängulised juhised.
 Loe edasi…

22.–24.10.
Kumu sügiskonverents. Jagatud praktikad: kunstiliikide põimumised sotsialistliku Ida-Euroopa kultuuris
Konverents keskendub eri kunstiliikide kokkupuudetest ning nende piiride laienemisest tekkinud muutustele Teise maailmasõja järgses Ida-Euroopa kultuuris. Ühest küljest soodustas kunstiliikide põimumisi ametliku kunsti raames propageeritud kunstide sünteesi idee, teisalt kujunesid välja uuelaadsed kunstipraktikad, mida võib tänapäevaselt nimetada interdistsiplinaarseteks. Kava siin.
Tasuta
Loe edasi…

Pühapäev, 25.10 kell 17.00
Lossimuusika
Tanel Joamets esitab klaveril Edvard Griegi muusikat. Piletid 10/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.
 Loe edasi…