EKMi uudised: 21.–28. oktoober: Lossimuusika alustab taas!

Kadrioru kunstimuuseumis saab pühapäeviti taas kuulata Lossimuusikat
26. oktoobril kell 17.00 on Kadrioru kunstimuuseumis armastatud Lossimuusika sarja avakontsert, kus seekord tähistatakse Eesti ühe parima muusiku Arvo Leiburi 50. juubelit. Kavas on Bachi, Cirri, Corelli, Halvorseni ja Rameau´ teosed Arvo Leiburi, Imbi Tarumi ja Aare Tammesalu esituses. Piletid hinnaga 11/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina, pakkude võimalust tutvuda uue näitusega “Lux Aeterna. Itaalia kunst Leedu ja Eesti kogudest”.
Loe edasi…

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Ühe teose lugu
Kolmapäeval, 22. oktoobril kell 18.00 on Kumus Pikk kolmapäev, kus seekord saab kuulda Kai Kaljot, kes tutvustab oma videot „Isa kirjad”. Video loob läbi arhiivi ja mälu teemade mõttelise dialoogi Richard Kaljoga. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Andy Warhol: autorlus ümber lükatud
Kolmapäeval, 22. oktoobril kell 18.00 saab Kumu auditooriumis vaadata filmi sellest, mis juhtub, kui omate Andy Warholi graafilist lehte ja ühtäkki tekib soov see maha müüa. Film on tasuta.
Loe edasi…

Uus graafikakursus alustab: AkvatintaKolmapäeval, 22. oktoobril kell 18.00 algab Kumu hariduskeskuses põhjalik 6-osaline kursus akvatinta tehnikaga tutvumiseks. Akvatinta on klassikaline graafikatehnika, mida teeme vaseplaadile happega söövitades. Protsess on aeganõudev, kuid põnev. Valminud trükiplaadilt on võimalik trükkida erinevates värvikombinatsioonides pilte. Kursust juhendab Lembe Ruben, osalustasu 77 € sisaldab kõiki vajaminevaid vahendeid.
Loe edasi…

Kuraatoriekskursioon näitusel “Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel”
Kolmapäeval, 22. oktoobril kell 18.00 on Kumus skulptuurinäitusel ekskursioon kuraatori Juta Kivimäega. Näitusel eksponeeritud kolmemõõtmelised objektid pakuvad nii esteetilist naudingut kui kunstiajaloolist tagasivaadet ajastusse, mis tõi kaasa suurema pühendumise kujundi tähenduslikkusele, uued materjalid ja üldinimlikud mõtteseosed. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Teater, kunst ja gurmee – elamusõhtu Kadrioru kunstimuuseumisNeljapäeval, 23. oktoobril kell 17.30 toimub Kadrioru kunstimuuseumis elamusõhtu näitusel “Lux Aeterna. Itaalia kunst Leedu ja Eesti kogudest”. Pakutakse pidulikku sissevaadet Itaalia kunsti ja kultuuri, õhtu lavastusliku programmi autorid on Mait Joorits ja Dmitri Kosjakov (Eesti Vene Teater), peasaalis pakutakse suupisteid. Piletid hinnaga 21€ saadaval Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas.
Loe edasi…

Maagiline etendus Kumu auditooriumis
24. ja 25. oktoobril kell 19.00 leiab Kumu auditooriumis aset rahvusvaheliselt tunnustatud visuaalse teatri ja uue tsirkuse trupi WHSi etendus. Trupi üks viimaseid lavastusi „Lahkumine” loob optiliste illusioonide abil maagilise ruumi. Laval on mees ja naine, kelle suhe on muutunud keeruliseks. Nende hingeline segadus väljendub läbi kehalise liikumise – ja läbi laval olevate, justkui elustunud objektide liikumise. WHS on külastanud oma lavastustega enam kui 30 riiki ja 100 festivali, tsirkust, teatrit või nukuteatrit maailma eri paigus. 2008. aastal etendus Kumu auditooriumis WHSi lavastus „Kõnelused”, mis sai publiku sooja vastuvõtu osaliseks. Vaata videoklippi siit.
Piletid 18/15 Piletilevist ja tund enne etenduse algust kohapeal.
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Kohtumine Jaak Soansiga
Kolmapäeval, 29. oktoobril kell 18.00 on Kumus näitusel “Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel” võimalus kohtuda skulptor Jaak Soansiga. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Järgmine kuum hitt
Kolmapäeval, 29. oktoobril kell 18.00 linastub Kumu auditooriumis film kunstimaailma otsustustest. Mis määrab kunstiteose ihaldusväärususe – kas kriitikute, muuseumite, kunstiärimeeste või kollektsionääride arvamus? Tasuta
Loe edasi…

Keraamikakursus: Koopiatrükk
Neljapäeval, 30. oktoobril kell 17.00 saab Kumu hariduskeskuses kätt proovida koopiatrükiga – avilehele kantakse üle koopiamasinaga tehtud koopiad, misjärel kujundatakse meelepärase vormiga keraamiline ese. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo
Ühe kursuse osalustasu 18 €, vajalik eelregistreerimine.
Loe edasi…