EKMi uudised: 24. november – 1. detsember: Kadriorus tähistatakse kadripäeva!

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 24.11.15

Kolmapäev, 25. november kell 18.00
Kadripäev Kadriorus
Kadrioru kunstimuuseumiga on seotud mitmeid Katariinasid ning kolmapäeval oodatakse nii väikeseid kui suuri lapsi mängulisele ringkäigule nendega tutvuma. Seejärel saavad kõik huvilised valmistada valgest savist putukaordeni. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Teisipäev, 24.11. kell 17.30
Teistmoodi teisipäev
Täiskasvanute kunstikursus “Teistmoodi teisipäev” annab võimaluse kord kuus erinevate kunstnike käe all õppida uusi tehnikaid ja loomemeetodeid. Sel teisipäeval juhendab töötuba köitekunstnik Pille Kivihall. Osavõtutasu 12 €.
Vajalik on eelregistreerimine: liis.kibuspuu@ekm.ee, tel 644 5838.
Loe edasi…

Kolmapäev, 25. november kell 18.00
Kumu noorteklubi avatud joonistusstuudio
Kumu noorteklubi korraldab Ants Laikmaa näitusel avatud joonistusstuudio, millest kõik huvilised on oodatud osa saama. Vajalikud joonistusvahendid saab kohapealt! Rohkem infot ürituse Facebooki lehel.
Osalemine muuseumipiletiga.
Keraamikakursus – Praktiline väikeese: kapinupp, nagi, kahhelplaat, kuumaalus või seinaplaat
Keraamik Jarõna Ilo juhendamisel valmib praktiline ja vajalik aksessuaar majapidamisse: kapi- ja sahtlinupp või nagi. Ühe kursuse osalustasu 18 € / in

Neljapäev, 26.11. kell 17.30
Kitarritund
Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga ning professor Heiki Mätlikuga jätkub kitarrikontsertide sari hubases Adamson-Ericu muuseumis. Sissepääs muuseumipiletiga 3,50 € / 2,00 €
Loe edasi…

Reede, 27.11. kell 11.30
Ekskursioon 60+ näitusel „Vaikus on kuldne. Ilmar Laaban ja eksperimendid helis ning keeles“
Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, kus seekord külastatakse Ilmar Laabani heliluule näitust. Näitus annab ühe võimaliku ülevaate heli, keelt ja teksti ühendavatest kunstilistest praktikatest. Lektor Helena Risthein, kogunemine Kumu infoleti juures. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Laupäev, 28.11. kell 15.00
“Dialoogid” – Laura Remmel, Ivi Rausi ja Jaan Malin
Laura Remmel, Ivi Rausi ja Jaan Malin astuvad üles näitusel “Vaikus on kuldne. Ilmar Laaban ja eksperimendid helis ning keeles”. Muusikaline-improvisatsiooniline mäng „Dialoogid” toimub näitusesaalis (Kumu 4. korruse B-tiivas) iga poole tunni tagant kell 15.00, 15.30, 16.00 ja 16.30, aga iga kord on esitus isemoodi. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Pühapäev, 29.11. kell 17.00
Lossimuusika: Advendikontsert
1. advendil esinevad Kadrioru kunstimuuseumis metsosopran Monika Evelin Liiv ja Marje Lohuaru klaveril. Esitusele tulevad Manuel de Falla, Pjotr Tšaikovski ja Eduard Tubina looming. Piletid 10/7 €Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.
Loe edasi…