EKMi uudised: 9. detsember–16. detsember: Näitus” Tartu sõpruskond ja Ülo Sooster” avatud!

Uus näitus: “Tartu sõpruskond ja Ülo Sooster” Kumus
Kumus avati 4. detsembril näitus, mis on pühendatud viimastest pallaslastest koosneva Tartu sõpruskonna ning Moskva põrandaaluse kunsti legendi Ülo Soosteri vahelisele läbikäimisele. Näha võib Valve Janovi, Silvia Jõgeveri, Kaja Kärneri, Lembit Saartsi, Ülo Soosteri, Lüüdia Vallimäe-Margi ja Heldur Viirese (1927) töid. Näitusega kaasneb samanimeline raamat, milles Tartu sõpruskonna ja Ülo Soosteri elu ja loomingut avavad kunstiteadlane Liisa Kaljula ja antropoloog Francisco Martínez ning mille on kujundanud graafiline disainer Tuuli Aule. Näitus jääb avatuks 29. märtsini 2015.
Loe edasi…

Teistmoodi teisipäev
Teisipäeval, 9. detsembril kell 17.30 saavad täiskasvanud osaleda Adamson-Ericu muuseumis kunstikursusel, kus klaasikunstnik Maret Sarapu juhendamisel valmib värvilistest tükkidest sulatatud klaaspilt. Vajalik eelregistreerimine, osalustasu 12 €.
Loe edasi…

USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. Fantaasia
Teisipäeval, 9. detsembril kell 18.00 saab Kumu auditooriumis vaadata filmi „Fantaasia”, mis oli kõrgelt hinnatud juba ilmumisaastal (1940) ning 1990. aastal valis Ameerika Ühendriikide Kongressi raamatukogu selle kultuuriliselt, ajalooliselt ning esteetiliselt oluliste filmide nimekirja. „Fantaasia” on seitsmeosaline animatsioon Walt Disney stuudiolt, mis baseerub klassikalise muusika tähtteostel dirigent Leopold Stokowski juhatusel. Režissöör Norman Ferguson, USA 1940, 126 min
Inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega. Tasuta
Loe edasi…

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Ühe teose luguKolmapäeval, 10. detsembril kell 18.00 ootame teid Kadrioru kunstimuuseumisse, kus sarjas Pikad kolmapäevad Kadriorus raames saab lähemalt kuulda Jakob Jordaensi maalist „Püha perekond”, mida tutvustab  kuraator Greta Koppel. Osalemine muuseumipiletiga. Juttu tuleb sellest miks ja millal ilmub traditsioonilisele Madonna Kristus-lapsega pildile ka Joosep, miks Kristus-laps pildil õuna sööb ja miks Maarja palged õhetavad. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Vestlusõhtute sari ”Minu akadeemia”
neljapäeval, 11. detsembril kell 17.00 toimub Kumus prof Mart Kalmu kureeritud näituse ”Kunsttööstuskoolist kunstiakadeemiaks. 100 aastat kunstiharidust Tallinnas” raames teist korda vestlusõhtu sarjast, mis on pühendatud Eesti Kunstiakadeemias õpetavatele erialadele. Üles astuvad David Vseviov, Krista Kodres, Greta Koppel, Andres Kurg, Virve Sarapik, Maarin Ektermann, Jaak Kangilaski ning juttu tuleb uuest ajakirjaprojektist Uus Materjal. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Euroopa Parlamendi infobüroo filmiõhtu. Lapsnõid
Neljapäeval, 11. detsembril kell 18.00 linastub Kumu auditooriumis film War Witch / Rebelle. Kanada 2012, 90 min
Režissöör: Kim Ngyen. Operaator: Nicolas Bolduc. Osatäitjad: Rachel Mwanza, Alain Bastien, Serge Kanyinda, Ralph Prosper, Mizinga Mwinga. Festivalid: Berlin (parim naispeaosa), Tribeca, PÖFF. Eestikeelsete subtiitritega. Tasuta.
Loe edasi…

Lasteaianädalad Adamson-Ericu muuseumis1.–12. detsembril kutsub Adamson-Ericu muuseum väikseid külastajaid muuseumitundi „Päike naeratab“, kus jutustatakse lugu kunstnikust, kes leidis rasketel aegadel enda seest nii palju päikest, et see lausa kiirgas välja tema loomingust. Muuseumitunni käigus valmib pisike kahhelplaadike päikesega. Osalustasu 2 €. Info ja registreerimine: liis.kibuspuu@ekm.ee, 644 5838
Loe edasi…

Laupäevaakadeemia: Itaalia fenomen
Laupäeval, 13. detsembril kell 15.00 räägib Kadrioru kunstimuuseumis Tartu Ülikooli kunstiajaloo professor Juhan Maiste sellest, kuidas antiigi traditsioonidele tuginedes ning renessansskunstis kinnistudes kujunesid just Itaalias välja iluideaalid ja kompositsioonireeglid, mis jäid Euroopas valitsema kuni 19. sajandi lõpuni. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Marina Skulskaja raamatu „Mood. Kõige inimlikum kunstiliik” esitlus
Laupäeval, 13. detsembril kell 16.00 esitleb moeajaloolane Marina Skulskaja oma raamatut „Мода. Самое человечное из искусств” („Mood. Kõige inimlikum kunstiliik”). Esitletakse tõsiseid „kostüümidraamasid”: tavaline sulejope osutub rüütli lahinguvarustuse järeltulijaks; juba 15. sajandi keskpaigas eKr on naissoost vaarao Hatšepsut esimene, kes proovib selga meesteriideid; Shakespeare ennustab oma tragöödias „Macbeth” ette kamuflaaži teket; kõige tavalisemast sonimütsist saab demokraatia peamine sümbol ning kõige skandaalsemad Oscari-gala kostüümid saavad innustusteks haute couture‘ile.Kohapeal müük soodushinnaga ning soovijad saavad raamatusse autogrammi. Paljud raamatus kasutatud pildid pärinevad Eesti Kunstimuuseumi kogudest. Raamat ja raamatuesitlus on vene keeles, estlus toimub Kumu kohviku II korrusel.
Loe edasi…

Kumu perehommikud: Täpi kutsub peole
Pühapäeval, 14. detsembril kell 12.00 on Kumusse oodatud 4–7 aastased lapsed, et koos laserkiir Täpiga minna vaatama näitust „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust”. Niisuguses programmis tekib soov ise midagi väga ilusat teha ning koos Täpiga saabki see teoks. NB! Eelregistreerimine: Anna-Liisa Tubala kumu@ekm.ee, tel 53439230, 6026074.Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Perepäev
Pühapäeval, 14. detsembril kell 13.00–15.00 toimub Adamson-Ericu muuseumis muuseumiprogramm peredele, kus võib lähemalt kuulda kunstnikust, kes rasketel aegadel leidis enda seest nii palju päikest, et see lausa kiirgas välja tema loomingust. Töötoas valmib igal osalejal kahhelplaadike päikesega. Vajalik eelregistreerimine, osalustasu 5 € pere kohta.
Loe edasi…

Lossimuusika: JõulukontsertPühapäeval, 14. detsembril kell 17.00 esinevad Kadrioru kunstimuuseumis Lossimuusika sarjas Kädy Plaas (sopran), Marje Lohuaru (klaver). Piletid 11/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.
Loe edasi…

Tähista advendiaega Eesti Kunstimuuseumis!Kui otsite oma sõpruskonna või organisatsiooniga ideid huvitavaks jõulupeoks või tähistamiseks, siis Eesti Kunstimuuseumi filiaalid pakuvad selleks suurepäraseid võimalusi. Kadrioru kunstimuuseumis saab tellida spetsiaalset jõulupaketti  ringkäiguga kunsti keskel, muusika ja suupistetega Katharinenthali kohvikust. Kumus on aga valikus mitu programmi näitusel “„Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust” – näiteks saab meigikunstniku abil saab kehastuda glamuurseks 1920. aastate daamiks, osaleda fotosessioonil ning nautida suupisteid Kumu kohvikust, või valmistada hoopis stiilne ehe.  Leidke endale sobiv pakett ja tulge külla!

Tulemas!

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Kuraatoriekskursioon
Kolmapäeval, 17. detsembril kell 18.00 tutvustab Kumus uut näitust “Tartu sõpruskond ja Ülo Sooster” kuraator Liisa Kaljula. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Anu Samarüütli moejoonistuse töötuba
Neljapäeval, 18. detsembril kell 14.00 on Kumus võimalik osaleda Anu Samarüütli juhitavas töötoas. Osalejad saavad õppust visandamises, spontaanses joonistamises, figuuri kujutamises ja erinevate tehnikate kombineerimises. Samaaegselt saab sissevaate moekunsti ja kunsti, disaini ja graafilise disaini valdkondadesse. Töötoad toimuvad eesti või inglise keeles. Vajalik on eelregistreerimine, ühe kursuse osalustasu 11,50 €.
Loe edasi…

Kitarriõhtu
Neljapäeval, 18. detsembril kell 18.00 esinevad Adamson-Ericu muuseumis Mirjam Kivisild, Svjatoslav Bortsov ja Paul Stahl Heiki Mätliku kitarriklassist, kaasa teevad viiuldaja Helerin Oksa ja flötist Aneta Randlepp. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…