EKMi uudised: 27. oktoober – 3. november: Eesti Kunstimuuseum ja heategevusfond “Aitan lapsi” kutsuvad lapsi tasuta muuseumitundi!

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 27.10.15
Eesti Kunstimuuseum ja projekt “Aitan lapsi” kutsuvad lapsi tasuta muuseumitundi!
Jätkub koostööprojekt heategevusfondiga “Aitan lapsi”, mis võimaldab lastele tasuta osalemist Eesti Kunstimuuseumi muuseumitundides. Osalema on oodatud nii koolid kui ka grupid alates kümnest samaealisest lapsest. Igas vanuses lastele mõeldud muuseumitunnid on interaktiivsed ja täiendavad hästi kooli kunstiajaloo tunde ning on ka suurepäraseks keelekümbluse võimaluseks. Täpsem informatsioon tundide kohta ja ankeet registreerumiseks on leitav Eesti Kunstimuuseumi kodulehelt.
Kohtade arv on piiratud!
Kolmapäev, 28.10. kell 18.00
Pikad kolmapäevad Kadriorus
Reedel avatud näitus “Dresdeni ja Peterburi vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid”  keskendub Kügelgenide kunstipärandile – vennad tõid siiamaile uue kunstilise taseme ning tõstsid kunstniku staatuse käsitöölise omast filosoofiliseks ja vabaks loojaks. Kolmapäeval jutustab näitusest kuraator Kadi Polli.
Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…
Kolmapäev, 28.10. kell 16.30
Kolmeosaline natüürmordi kursus
28. oktoobril; 4. ja 11. novembril toimuv natüürmordi kursus on nii algajatele kui edasijõudnutele suurepärane võimalus maalimisoskusi arendada. Võimaluse teemasse igakülgselt sisse elada annab tutvumine Kumu näitustel esindatud vaikeludega nii juhendaja poolt läbiviidaval ringkäigul kui iseseisvalt. Juhendaja on Malle-Reet Heidelberg, osalustasu 60 € sisaldab kõiki vahendeid. Vajalik eelregistreerimine.
Loe edasi…

Kolmapäev, 28.10. kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal: Fast Eddy vanad uudised
Edgar Väär (1929 Kuressaare – 2014 Toronto) – vabakutseline operaator, teenis oma hüüdnime Fast Eddy sellega, et jõudis sündmuskohale enne politseid ja krimireportereid. Kas vanu uudiseid saab müüa? Mida mäletab Ed veel ise ja mida räägivad ta vanad filmirullid sellest, mis teda huvitas?
Tasuta
Loe edasi…

Neljapäev, 29.10. kell 18.00
Modell või muusa? Õpilane või õpetaja?
Marie Underi biograaf Sirje Kiin räägib Ants Laikmaa näitusel kahe tugeva loomeisiksuse – Underi ja Laikmaa – eluaeg kestnud sõprusest. Ants Laikmaa maalitud portree naeratavast Marie Underist, mis valmis aastal 1904, on kui uut loova põlvkonna positiivse energia sümbol.
Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Reede, 29.10. kell 11.30
Ekskursioon 60+ näitusel “Ants Laikmaa. Vigala ja Capri”
Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik Ants Laikmaa näitusel koos Helena Ristheinaga. Ringkäigu järel toimub väike teejoomine ning enim huvi tekitanud teemadel vaba vestlusring, kus osalejad saavad jagada kunstimuljeid ja nautida head seltskonda. Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

Pühapäeval, 01.11 kell 12.00
Kumu perehommik Täpiga
Me teame sellist kunstnikku-rändajat nagu Ants Laikmaa. Mis viib rändaja oma rännuteel üha kaugemale? Milliseid lugusid kogub ta oma lõuendile? Ka meie suundume väikesele rännakule. Lastele on programmis osalemine tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Pühapäev, 01.11 kell 17.00
Lossimuusika: Hingedeaja kontsert
Kadrioru kunstimuuseumis esinevad Linda-Anette Suss, Sten Heinoja, Aare Tammesalu, Piia Paemurru. Esitusele tulevad Ester Mägi ballaad (1955) viiulile ja klaverile, Ludwig van Beethoveni sonaat klaverile ja viiulile nr 8 op 30 nr 3 G-duur (1801/02) ning Frans Schuberti sonaat tšellole ja klaverile a-moll (Arpeggione).
Piletid 10/7Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina
Loe edasi…

Teisipäev, 03.11 kell 18.00
Auditooriumis: USA saatkond esitleb: “Twilight Zone: The Movie”
“Twilight Zone: The Movie” on 1983. aasta Warner Brothers Studio linateos, mis põhineb kuulsal Rob Serlingu teleseriaalil The Twilight Zone. Filmis esitatakse neli meeldejäävamat seriaali episoodi ning igaühele neist annavad oma unikaalse visiooni neli kuulsat ameerika filmitegijat: John Landis, Steven Spielberg, Joe Dante ja George Miller.
Tasuta
 Loe edasi…