EKMi uudised: 30. september –7. oktoober: Uus näitus “Lux aeterna” Kadrioru ja Mikkeli muuseumites!

Uued näitused Kadrioru kunstimuuseumis ja Mikkeli muuseumis!Alates 27. septembrist on Kadriorus avatud kaks Itaalia vanemat kunsti ja Baltimaade kunstikogusid tutvustavat näitust, mida omavahel seob nii ühine teema kui ka pealkiri „Lux aeterna”. Neist esimene, Kadrioru kunstimuuseumi näitus „Lux aeterna. Itaalia kunst Leedu ja Eesti kogudest”, toob publiku ette Leedu ja Eesti kunstimuuseumide itaalia kunstikogude paremiku, teine – Mikkeli muuseumi väljapanek „Lux aeterna. Itaalia kunst Johannes Mikkeli kogust” – keskendub silmapaistvate Itaalia graafikameistrite loomingule. Näitustega kaasneb raamat Itaalia kunstist Balti muuseumides ja erakollektsioonides ning mitmekesine publiku- ja haridusprogrammide kava.4. oktoobril toimub näituste publikupäev, kus toimuvad ekskursioonid, lasteprogramm ja taasalustava Laupäevaakadeemiate sarja raames ka loeng.
Loe lähemalt näitusest Kadrioru kunstimuuseumis ja Mikkeli muuseumis

Aleksandr Vassiljevi loeng ‘Art deco ajastu mood’
Reedel, 3. oktoobril kell 19.00 peab legendaarne moeajaloolane Aleksandr VassiljevKumu auditooriumis loengu teemal “Art déco mood”. Alates 11. oktoobrist saab Kumus näha samateemalist Vassiljevi kogul põhinevat näitust “Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust”. Loeng on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.Piletid hinnaga 50 €on saadaval Piletilevis, pileteid on piiratud kogus!
Loe edasi…

Oktoobrist alates on Eesti Kunstimuuseumi filiaalid avatud kolmapäevast pühapäevani
Alates oktoobrikuust on Eesti Kunstimuuseumi filiaalid avatud kolmapäevast pühapäevani. Kadriorus asuvad muuseumid (Kumu, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum) on kolmapäeviti avatud kuni kella 20-ni: sel päeval toimub ka publikuprogramm Pikad kolmapäevad Kadriorus, mille kava kohta saab infot siit.

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Kuraatoriekskursioon
Kolmapäeval, 1. oktoobril kell 18.00 saab Mikkeli muuseumis kunstiajaloolase Greta Koppeli seltsis heita uue pilgu  püsiekspositsioonile – nüüd uue multimeediagiidi abil. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Uus näitus Richard Kaljo graafikast Kumus avatudKumu graafikakabinetis on avatud näitus “Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades”, mis kõneleb nii esimese Eesti Vabariigi aegsetest kunstiotsingutest kui ka nõukogude perioodi katkestusest ja püüdest leida valitseva kunstiideoloogia raames oma individuaalne väljendusviis. Väljapaneku üheks osaks on Kai Kaljo hiljuti valminud video „Isa kirjad” (2014), mis käsitleb Richard Kaljot isiklikust vaatepunktist. Näitusega kaasneb raamat „Richard Kaljo. Vabagraafika Eesti Kunstimuuseumi kogudes“ mis tutvustab graafika-, raamatu- ja eksliibrisekunstnik Richard Kaljo (1914–1978) vabagraafikat, vabagraafilisi visandeid ja kavandeid ning graafikaplaate Eesti Kunstimuuseumi kollektsioonides. Raamatu esitlus toimub 30. septembril kell 18.00.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Krzysztof Kieślowski: läheb enam-vähem
Kolmapäeval, 1. oktoobril kell 18.00 linastub Kumus dokumentaalfilm Poola ühest silmapaistvamast filmirežissöörist Krzysztof Kieślowskis . Õhtu jätkub filmidega “Ma olin sõdur”, “Curriculum Vitae”, “Öövalvuri seisukohalt”. Filmid juhatab sisse Sławomira Borowska-Peterson. Tasuta.
Loe edasi…

Maailma arhitektuuripäeva eriekskursioonKolmapäeval, 1. oktoobril kell 18.00 saab spetsiaalsel ringkäigul Kumu vanemgiidi Helena Ristheina juhtimisel külastada Kumu tähelepanuga ehituskunstile, ruumielamustele, materjalidele ja detailidele. Kumu võiduprojekti „Circulos” kõrval meenutatakse ka teisi pakutud lahendusi. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Seminarisari: Raul Meel. Dialoogid lõpmatusega
Neljapäeval, 2. oktoobril kell 18.00 toimub Kumu aatriumis viimane osa Raul Meelele pühendatud seminarisarjast. Seekord räägivad Eha Komissarov ja Andreas Trossek Raul Meele sõprussidemetest Moskva kontseptualistidega ja kokkupuutepunktidest Lääne neoavangardi formalistlike eksperimentidega. Ühekorrapilet 2 €, seminarile tulijatel, kes ühtlasi tahavad ka näitust näha, soovitame varem kohale tulla, sest näitusesaalid suletakse kell 18.
Loe edasi…

Elava klassikuga näitusel: Jaan Elken
Laupäeval, 4. oktoobril kell 13.00 saavad Kumu külastajad IV korruse püsiekspositsiooni saalis kohtuda elava klassikuga. Laupäevased kohtumised ei ole loengud ega arutlused teooriate ja diskursuste üle, vaid vahetud vestlused loominguliste isiksustega. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu perehommikud: Täpi kohtub hõljuva maaliga
Pühapäeval, 5. oktoobril kell 12.00 tutvuvad lapsed Kumus rohelise laserkiire Täpi juhatusel näitusega “Merike Estna ja mina kui maal”. Maalid on hakanud liikuma! Kuni 8-aastased (k.a.) lapsed tasuta, teistele osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. The Rose Tattoo
Teisipäeval, 7. oktoobril kell 18.00 linastub Kumu auditooriumis mängufilm “The Rose Tattoo”. Filmi aluseks on Tennessee Williamsi kirjutud näidend, mille naispeaosa oli mõeldud just Anna Magnanile, kes sai rolli eest parima naisnäitleja Oscari. Tasuta.
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!

Natüürmordi kursus
Kolmapäeval, 8. oktoobril kell 16.30 algab Kumus natüürmordi kursus, mida juhendab Malle-Reet Heidelberg. Maalimise käigus arutletakse värvi, kompositsiooni, faktuuri, valguse ja varju küsimusi. Kursuse alguses tutvustatakse lühidalt õlivärvidega maalimise põhialuseid. Hind: 60 € sisaldab kõiki vahendeid, sissepääs kõikidele Kumu näitustele kursusepiletiga! Vajalik eelregistreerimine aadressil piret.lindpere@ekm.ee">piret.lindpere@ekm.ee; tel 5331 0318, 602 6074
Loe edasi…

Vaatepunktid. Vestlusõhtu
Kolmapäeval, 8. oktoobril kell 18.00 on Adamson-Ericu muuseumis vestlusõhtu – publik on kutsutud mõtteid avaldama mõtteid ühe teose üle näituselt. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…