EKMi uudised: 4–11. november: Uued näitused “100 aastat kunstiharidust Tallinnas”!

Eesti Kunstiakadeemia 100. juubeli puhul on Eesti Kunstimuuseumis avatud kaks uut näitust: Adamson-Ericu muuseumis on näitus „100 aastat kunstiharidust Tallinnas. EKA emeriitprofessorite looming”, kus esitletakse Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessorite loomingut 1960. aastatest kuni käesoleva – 2014. aastani. Näitusega koos ilmus ka samanimeline kataloog.
Kumu kunstimuuseumi suures saalis on avatud Mart Kalmu kureeritud näitus “Kunsttööstuskoolist kunstiakadeemiaks. 100 aastat kunstiharidust Tallinnas“. Eesti Kunstiakadeemia esitleb seal esmakordselt oma ulatuslikku õpilastööde fondi, mida täiendavad teosed Eesti muuseumidest ja autoritelt. Näitusega kaasneb põhjalik ja rikkalikult illustreeritud raamat. Näitustega kaasneb mitmeid publiku- ja haridusprogramme ning Adamson-Ericu muuseumis on avatud Kunstikelder.

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Kuraatoriekskursioon
Kolmapäeval, 5. novembril kell 18.00 saab Mikkeli muuseumis Greta Koppeli vahendusel tutvuda uue multimeediagiidiga, mis võimaldab tutvuda kunstiga hoopis uue nurga alt. Kaasatud on tööde kohta käivad mahlakad legendid, lood ja tähendused. Osalemine muuseumipiletiga. Külasta pikki kolmapäevi vähemalt 12 korda – saad preemiaks muuseumi poole aasta tasuta pääsme ja Eesti Kunstimuuseumi trükised. Täpsem info kassast ja kodulehelt.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Dangerous Acts Starring the Unstable Elements of Belarus
Kolmapäeval, 5. novembril kell 18.00 linastub Kumu auditooriumis Madeleine Sackleri 2013. aasta film Valgevene teatrirühmitusest Vaba Teater, mis korraldab etendusi poolsalaja märkamatuks jäävas keldrihoones. Valgevene võimude poolt ärakeelatud teater tegutseb vaid annetuste toel ja neil on keelatud etenduste eest piletiraha küsida, vastasel korral ootab teatrit sulgemine ja truppi vanglakaristus. Treilerit saab vaadata siit. Filmi juhatab sisse Juhan Ulfsak. Tasuta.
Loe edasi…

Naised skulptuuris 1970. aastail
Kolmapäeval, 5. novembril kell 18.00 saab Kumus kohtuda skulptorite Hille Palmi ja Kaie Partsiga näitusel “Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel”.  1960.–1970. aastatel toimusid Eesti kunstielus mitmesugused muutused ning tähelepanu pälvis noor naiskunstnike põlvkond oma teemade ja esteetikaga. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Elava klassikuga näitusel: Aili VintLaupäeval, 8. novembril kell 13.00 saab Kumu näitusesaalides kohtuda Aili Vindiga. Publikuprogrammi raames saavad külastajad kord kuus Kumu IV korruse püsiekspositsiooni saalis kohtuda klassikuga – kuuleme lugusid ekspositsioonis olevate teoste saamisloost, ajastu ideoloogiast ja painetest  ning isiklikke meenutusi kunstiväljal toimunust. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Laupäevaakadeemia: Kunstnikud kodus ja võõrsil. Graafikas jäädvustatud muljed Itaaliast
Laupäeval, 8. novembril kell 15.00 on Mikkeli muuseumi loeng kõigile kultuurihuvilistele. Näituse “Lux aeterna. Itaalia kunst Johannes Mikkeli kogust” kuraator Anu Allikvee räägib  Itaalias elanud ja töötanud autorite nägemusest sellest maast Mikkeli kollektsiooni kuuluvate teoste näidetel.Kas Itaaliat nähti eri ajastutel erinevalt? Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu perehommikud: Täpi võtab kuju
Pühapäeval, 9. novembril kell 12.00 ootame 4–7-aastasi lapsi Kumusse, kus seekord saab koos Täpiga rännata mööda erinevaid kujusid näitusel„Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel”. 9. novembri programmis tähistatakse Täpiga koos ka isadepäeva. Olete väga oodatud!Osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased (k.a.) lapsed tasuta.
Loe edasi…

Lossimuusika Kadrioru kunstimuuseumisPühapäeval, 9. novembril kell 17.00 esinevad Kadrioru kunstimuuseumis Lily-Marlene Puusepp harfil ja Maarja Plink klaveril. Lossimuusika on pühapäevaste kontserdite sari, mille eesmärk on pakkuda nii nõudlikule kuulajale kui ka lihtsalt huvilisele klassikalist kammermuusikat 18.—20. sajandist Kadrioru lossis barokses peasaalis.Piletid 11/7€ Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina
Kava loe siit…

Koopiamaali kursus alustab
Järgmisel kolmapäeval, 12. novembril kell 16.30 alustab Kumus taas koopiamaali kursus, kus on võimalik maalida koopia mõnest eesti kunsti klassikasse kuuluvast teosest. Viieosalise kursuse käigus tutvutakse maali kopeerimise teoreetiliste ja praktiliste alustega. Maalitakse detail või tervikpilt, kasutades originaalile lähedast maalitehnikat. Kursus toimub viiel järjestikusel kolmapäeval. Hind 85 € sisaldab maalimistarbeid, v.a. lõuend. Info ja registreerimine: piret.lindpere@ekm.ee">piret.lindpere@ekm.ee
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!

Pikad kolmapäevad Kadriorus: KuraatoriekskursioonKolmapäeval, 12. novembril kell 18.00 räägib kunstiteadlane Kerttu Männiste Kadrioru kunstimuuseumis näitusel „Lux aeterna. Itaalia kunst Leedu ja Eesti kogudest” märtritest ja pühakutest ning nende kannatustest ja imetegudest. Ekskursiooni raames uuritakse täpsemalt, millistel kristlikel süžeedel loodud teoseid leidub näitusel „Lux aeterna. Itaalia kunst Leedu ja Eesti kogudest” ning mille järgi erinevaid pühakuid ja märtreid kunstiteostel ära tunda. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Ukraina ei ole bordell
Kolmapäeval, 12. novembril kell 18.00 on Kumu auditooriumis film Ukraina radikaalse naisliikumise Femen aktivistidest, kes oma julgete väljaütlemiste ja paljastatud rindadega ei võitle enam ammu mitte ainult seksiturismi ja prostitutsiooni vastu, vaid võtavad aktiivselt osa ka poliitikast. Režissöör Kitty Green. Austraalia, Ukraina 2013, 78 min. Inglise ja vene keeles, eestikeelsete subtiitritega. Tasuta.
Loe edasi…

Elamusõhtu näitusel Lux Aeterna. Itaalia kunst Leedu ja Eesti kogudest
Neljapäeval, 13. novembril kell 17.30 pakume pidulikku, aga samas intiimset sissevaadet Itaalia kunsti ja kultuuri fenomeni ning selle sajandeid kestnud inspireerivasse jõusse. Kunstiõhtu lavastusliku programmi autorid on Mait Joorits ja Dmitri Kosjakov (Eesti Vene Teater). Kavas näitlejate etteaste, ekskursioon näitusel ja suupisted Kadrioru lossi peasaalis. Piletid hinnaga 21€ saadaval Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas.
Loe edasi…