EKMi uudised: 6. jaanuar–13. jaanuar: Kumu klubikaart jaanuaris soodushinnaga!

Eesti Kunstimuuseum soovib kõigile head uut aastat!

Ole osa omadest! Kuni 31. jaanuarini saab Kumu klubikaarti tellida või pikendada soodushinnaga 20 eurot
Kaart võimaldab üheks aastaks piiramatut Kumu näituste külastamise õigust üksikkülastajatele, võtta osa kõigist Kumus toimuvatest publikuprogrammidest ja teistest üritustest, mille pääsmeks on muuseumipilet, osaleda eripiletiga üritustel, mille kohta on kaardiomanikele saadetud teadeja palju muud huvitavat!Tavahind Kumu klubikaardil 30 eurot, uuendamisel 25 eurot.
Loe kõikide soodustuste kohta siit…

Peomeeleolu jätkub, tulge muuseumisse!Kui on pidamata veel mõni tähtis üritus sõprade või töökaaslastega, siis Kumus saab veel 18. jaanuarini tellida fantastilisi programme näitusel „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust“. Meigikunstnik aitab igaühes esile tuua köitva 1920. aastate daami või härra, kes jäädvustatakse fotosessioonil! Võib ka tellida paketi, kus valmib stiilne art déco ehe ning tellida suupisteid Kumu kohvikust.
Kadrioru kunstimuuseumis saab tellida spetsiaalset paketti  ringkäiguga kunsti keskel, elava muusika ja suupistetega Katharinenthali kohvikust.Leidke endale sobiv pakett ja tulge külla!
Pildil: Kendall Lee, Cartier’i kõrgarõngad. Edward Steichen, 1925.

Itaalia kunstist sarjas Pikad kolmapäevad Kadriorus
Kolmapäeval, 7. jaanuaril kell 18.00 alustavad Mikkeli muuseumis taas üritused sarjast Pikad kolmapäevad Kadriorus. Johannes Mikkeli ainulaadses kollektsioonis moodustab Itaalia kunst kuuendiku: on nii maale, graafikat kui tarbe- ja skulptuurikunsti. Seda kollektsiooni osa näitusel „Lux aeterna. Itaalia kunst Johannes Mikkeli kogus” tutvustab kunstiajaloolane Anu Allikvee. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Jätkub sari Eesti ja Venemaa kunstikroonika
Kolmapäeval, 7. jaanuaril kell 17.30 räägib Kumus Karin Taidre rahvusromantismist 19.–20. sajandi vahetuse Põhjamaade kunsis. Kas ja millised olid üldrahvuslikud eetilised ja esteetilised ideaalid? Sari on mõeldud õpetajatele, tudengitele ja kõigile kunstiajaloohuvilistele. Muuseumitunnid toimuvad vene keeles, osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Ikkagi elus: lugu muusikast ja mälustKolmapäeval, 7. jaanuaril kell 18.00 linastub Kumu auditooriumis Michael Rossato-Bennetti 2014. aasta film sotsiaaltöötaja Dan Coheni püüdest teha vanurite ja nende lähedaste elu ilusamaks. Koos kuulsa neuroloogi ja mitmete bestsellerite autori Oliver Sacksi ning armastatud muusiku Bobby McFerriniga lastakse patsientidele kõrvaklappidest nende kunagist lemmikmuusikat.  Aastaid apaatsed ja erinevate vaeguste käes kannatanud vanurid sünnivad justkui uuesti ja seda lihtsalt tänu i-podist esitatud lemmikmuusikale. Film pälvis 2014. aastal Sundance’i filmifestivalil publikupreemia. Filmi juhatab sisse Tallinna Ülikooli muusika- ja hääleteraapia lektor Eve Lukk.
Tasuta.
Loe edasi…

Jutustades lugusid. Näituse eriprogramm. Kõik sõltub täielikult valguse värvist
Neljapäeval, 8. jaanuaril kell 18.00 saab Kumu auditooriumis vaadata Kumu 5. korrusel avatud näituse „Jutustatud lugusid. Šveitsi ja Baltimaade kunstnikud” raames valminud filmi. Improvisatsiooniline lühifilm paljastavab erinevaid kultuurikontekste ning teadvustamata kultuurimälu. Näitlejad: Egon Nuter, Liina Olmaru, Rain Simmul, režissöörid Petra Koehle ja Nicolas Vermot Petit-Outhenin; Šveits, Eesti 2014. Eesti keeles. Tasuta.
Loe edasi…

Laupäevaakadeemia: Taasleides ja taastades. Itaalia kunsti konserveerimine ja restaureerimineLaupäeval, 10. jaanuaril kell 15.00 jätkub Kadrioru kunstimuuseumis ka Laupäevaakadeemia sari. Sel korral räägib konservaator Hilkka Hiiop restaureerimisfilosoofiast- ja praktikast, mis Itaaliast üle Euroopa levides on mõjutanud kogu muinsuskaitsekultuuri. Loeng räägib peamistest konserveerimismeetoditest ja -printsiipidest, mis on sündinud Itaalias ning mille rakendamist illustreeritakse Itaalia kultuuriruumiga seotud kunsti näidetega Eestist. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

CoPeCo ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsert. The City Composing
Laupäeval, 10. jaanuaril kell 19.00 saab Kumu auditooriumis kuulda seda, mis külastajad Kumu aatriumis asunud noodivihikusse kirjutasid.  Kontserdil esitavad professionaalsed muusikud loomingut, mis on kogutud kuu aja jooksul linna eri kohtadesse paigutatud noodivihikutesse, mida võivad täita kõik soovijad. Projekti eesmärgiks on luua side heliloojate, muusikute ja publiku vahele ning kaasata muude valdkondade inimesi muusika loomise protsessi. Kogutud heliloomingu arranžeerib Hara Alonso. Pilet 5/3 €
Loe edasi…

Kumu perehommikud: Täpi kohtub Peategelasega
Pühapäeval, 11. jaanuaril kell 12.00 toimub Kumus jalutuskäik laserkiir Täpiga näitusel „Jutustades lugusid. Šveitsi ja Baltimaade kunstnikud“. Sinna minnakse sellepärast, et Täpile meeldib, kui talle lugusid jutustatakse.Põnevaks lähebki lugu alles siis, kui seda saab ka pikalt vaadata, sest ainult siis jõuab teos meiega rääkima hakata. Kumu perehommikud on sari 4–7-aastastele lastele. Lastele on programmis osalemine tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Helisevad šedöövrid Kadriorus – Peeter I portree
Pühapäeval, 11. jaanuaril kell 17.00 on Kadrioru muuseumis vaatluse all tundmatu kunstniku maalitud Peeter I portree.Kunstiteadlase selgitusele järgnevad Vene autorite ülistuslaulud Orthodox Singersi esituses. Ühe vaheajaga, kestus u 1 tund 15 min. Piletid 15€ / 11€ Piletilevis ja muuseumi kassas. Kontserdipiletiga saab samal päeval külastada ka Kadrioru kunstimuuseumi näitusi. Vaata kogu sarja infot siit
Loe edasi…

Tulemas!

EKA keraamikaosakonna vestlusõhtu
Kolmapäeval, 14. jaanuaril kell 17.00 meenutatakse Adamson-Ericu muuseumis EKA 100. juubelile pühendatud emeriitprfessorite vestluõhtute sarja avaüritusel keraamikaosakonna arengulugu 1923. aastast tänapäevani. Tähelepanu all on osakonna juhtide looming, mis peegeldab eri etappe akadeemia õppetöös ning eesti keraamikas tervikuna. Arutluse alla tuleb Geza Jako, Valli Elleri, Helene Kuma, Leo Rohlini, Ingrid Alliku ja Urmas Puhkani loominuline tegevus. Vestlust juhib emeriitprofessor Leo Rohlin. Keraamikaosakonna tegevusi lähiminevikus ja tänapäeval tutvustab keraamikosakonna juhataja professor Urmas Puhkan. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Uue aasta tervituskohv õpetajatele
Neljapäeval, 15. jaanuaril kell 15.00 on haridustöötajad on oodatud tutvuma Adamson-Ericu muuseumi näituste ning uue poolaasta haridus- ja publikuprogrammidega.
Loe edasi..