EKMi uudised: 7.–14. oktoober: Raul Meele näitus viimast nädalat!

Näitus “Raul Meel. Dialoogid lõpmatusega” on avatud viimast nädalat!
Eesti sõjajärgse avangardi suurkuju, rahvusvaheliselt tunnustatud kunstniku Raul Meele ülevaatenäitust saab vaadata kuni pühapäevani, kuid enne leiab näitusesaalis aset teatri- ja tantsuetendus. Koreograaf-tantsija Kaspar Aus ja muusik-kunstnik Juhan Vihterpal loovad näituse lõpuürituseks teose „Uus inimene“, kus sulanduvad ühte kaasaegne tants ja avangardne kunstiklassika. Etendus toimub 11. oktoobril 16.00, osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

11. oktoobrist avaneb Kumus näitus “Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust”Euroopas hästi tuntud moeajaloolase, sisekujundaja, stsenograafi ja väsimatu moe propageerija Aleksandr Vassiljevi (1958) kollektsiooni näitus, mis keskendubEuroopa moele sõdadevahelisel perioodil (1918-1939), kui domineerivaks stiiliks oli art déco. Näitusega kaasneb mitmekülgne üritusteprogramm, töötoad, loengud ja ekskursioonid. Juba pühapäeval, 12. oktoobril kell 16.00 saab Kumu auditooriumis kuulata Sankt-Peterburis elava moeajaloolase Marina Skulskaja venekeelset loengut kunsti-, moe- ja ühiskonna vastastikusest mõjust erinevatel ajalooperioodidel.
Loe näituseinfot…

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Ühe teose luguKolmapäeval, 8. oktoobril kell 18.00 toimub Kadrioru kunstimuuseumis üritus Pikkade kolmapäevade sarjast, kus kunstiteadlane Tiina-Mall Kreem tutvustab 17. sajandi meistriteost „Simson ja Deliila“. Maali eksponeerimisele eelnes aastatepikkune restaureerimis- ja uurimisprotsess, millest võtsid osa mitmed väliseksperdid ja erialaspetsialistid. Protsessist kasvas 2010. aastal välja näitus, maali korrastamist ja „kunstiajalukku naasmist” kajastav dokumentaalfilm ning trükis. Osalemine muuseumipiletiga. Tule vaata ka uut näitust “Lux Aeterna. Itaalia kunst Leedu ja Eesti kogudest” Kadrioru muuseumis ja “Lux aeterna. Itaalia kunst Johannes Mikkeli kogust” Mikkeli muuseumis!
Loe edasi…

Natüürmordi kursus
Kolmapäeval, 8. oktoobril kell 16.30 algab Kumus natüürmordi kursus, mida juhendab Malle-Reet Heidelberg. Maalimise käigus arutletakse värvi, kompositsiooni, faktuuri, valguse ja varju küsimusi. Kursuse alguses tutvustatakse lühidalt õlivärvidega maalimise põhialuseid. Hind: 60 € sisaldab kõiki vahendeid, sissepääs kõikidele Kumu näitustele kursusepiletiga! Vajalik eelregistreerimine aadressil piret.lindpere@ekm.ee">piret.lindpere@ekm.ee; tel 5331 0318, 602 6074
Loe edasi…

Vaatepunktid. Vestlusõhtu
Kolmapäeval, 8. oktoobril kell 18.00 on Adamson-Ericu muuseumis vestlusõhtu – publik on kutsutud mõtteid avaldama mõtteid ühe teose üle näituselt. Vaatepunktide külaliseks on seekord kasvatusteaduste magistrant, eluaegne muusik ning värske päevapoliitika huviline Kadi Maria Vooglaid. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Ma olen see, mis mu filmid on (30 aastat hiljem)
Kolmapäeval, 8. oktoobril kell 18.00 linastub Kumu auditooriumis Christian Weisenborni dokumentaalfilm tuntud režissöörist Werner Herzogist. Tasuta
Loe edasi…

GREGORY ROSE. SURMATANTSNiguliste kirikus asuv Bernt Notke kuulus „Surmatantsu“ maal andis inglise heliloojale ja dirigendile Gregory Rose’ile inspiratsiooni luua samanimeline heliteos, mille ülimenukas esiettekanne toimus  2011. aastal. Suurejooneline teos on huvi äratanud ka välisriikides ning selle salvestab Suurbritannia plaadifirma „Toccata“. Enne salvestust saab aga „Surmatantsu“ veel vaid ühel korral kuulda Niguliste ajaloolises atmosfääris. Kontsert toimub 11. oktoobril kell 19.00, pool tundi enne kontserdi algust tutvustab „Surmatantsu“ maali Jüri Kuuskemaa. Piletid 8 / 15 € Piletilevis ja Piletimaailmas. Kontserdikülastajal on pileti ettenäitamisel võimalik Adamson-Ericu muuseumi külastada 50% soodsamalt kuni 30. novembrini 2014.
Loe edasi…

Kumu perehommikud: Täpi kohtub hõljuva maaliga
Pühapäeval, 12. oktoobril kell 12.00 on Kumus perehommik, kus lapsed külastavad koos laserkiir Täpiga näitust „Merike Estna ja mina kui maal”. Maalid on omal isikupärasel ja maalilisel moelhakanud seintelt liikuma! Kuni 8-aastased (k.a.) lapsed tasuta, teistel osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Teistmoodi teisipäev Adamson-Ericu muuseumis
Teisipäeval, 14. oktoobril kell 17.30 toimub täiskasvanute kunstikursus, mida juhendab tekstiilikunstnik Ülle Raadik. Eelregistreerida saab aadressil liis.kibuspuu@ekm.ee">liis.kibuspuu@ekm.ee ja telefonil 644 5838. Osalustasu 12 €
Loe edasi…

Kumus toimub kunstiharidusprojekt “Kumu estleetika”.
Projekt pöörab lisaks kunsti ja kultuuri tutvustamisele tähelepanu ka osalejate kehalisele aktiivsusele ning on eesti ja vene õppekeelega koolidest pärit noori (11–13-aastased) ühendav integratsiooniprojekt, millega seotud tegevused toimuvad nii valitud koolides kui Kumu kunstimuuseumis ja selle ümbruses. Teisipäeval, 14. oktoobril kell 18.00 saab Kumu hariduskeskuses vestelda projekti juhataja, New Yorgist pärit kunstniku Tom Russottiga. Vestlusõhtu toimub inglise keeles. Tasuta
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Kuraatoriekskursioon
Kolmapäeval, 15. oktoobril kell 18.00 tutvustab Kumus Marion Piirmets Moskvast pärit moeajaloolase ja stsenograafi Aleksander Vassiljevi kõrgmoe erakogu uuel näitusel: “Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksander Vassiljevi kogust”. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu Dokumentaal. Võrgutatud ja hüljatud
Kolmapäeval, 15. oktoobril kell 18.00 linastub Kumus dokumentaalfilm sellest, kuidas filminäitleja Alec Baldwin ja Oscari nominendist režissöör James Toback püüavad Cannes’i filmifestivali glamuuripidudelt ja miljardeid liigutava business’i tagatubadest leida uuele projektile rahastajaid. Teiste hulgas filosofeerivad filmis Martin Scorsese, Francis Ford Coppola, Bernardo Bertolucci ja Roman Polanski ning Ryan Gosling. Tasuta
Loe edasi…