EKMi uudised: 8.–15. juuli: Uus näitus avatud: Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel

Uus näitus! Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel
Reedest, 4. juulist on Kumu kunstimuuseumis avatud väljapanek „Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel”. „Eesti klassikalisele modernistlikule skulptuurile omaselt on näitusel eksponeeritud teosed erakordselt kaunid ja positiivse emotsionaalse mõjuga,” iseloomustab väljapanekut kuraator Juta Kivimäe. Näitus jääb avatuks avatuks 23. novembrini 2014.
Loe edasi…

10. juulini kehtib pakkumine laulu- ja tantsupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg” esinejatele ja külastajatele:
• Kõigi Eesti Kunstimuuseumi filiaalide piletid kaks ühe hinnaga. Soodustus kehtib 25. juunist 10. juulini 2014 käepaela, roseti või peopileti ettenäitamisel.
• Lisaks on pakkumisega kaks ühe hinnaga võimalik külastada Kadrioru kunstimuuseumi püsikollektsiooni ja näitust „Eveline von Maydell. Mustvalge maailm” ning avalikku restaureerimisprojekti „Rode altar lähivaates” Niguliste muuseumis.
Loe edasi…

Pinksikolmapäevak
9. juulil kell 16.00–21.00 toimub Kumu sisehoovis järjekordne Pinksikolmapäevak, kus lauatenniselaua ümber kogunevad  nii fanaatikud kui lihtsalt uudistajaid. Esitlemisele tuleb Kumu sisehoovi kaart, mis tutvustab sisehoovi varjatud tahke ja üllatavaid vaateid. Muusikalise poole eest kannab  hoolt peatselt Tallinnas toimuv Manka Boutique Pop Festival*. Üles astuvad new wave elektri-pop trio Neo Noir ja energilist garage-stiilis muusikat tegev Ruslan PX Band, lisaks veel DJ Green Regime. Tänu Reval Caféle on sisehoovis taas üheks õhtuks avatud pop-up kohvikuterrass. Üritus on tasuta!
Pinksikolmapäevaku sarja üritus toimub ka 13. augusti õhtul.
Loe edasi…

Laste linnalaager “Varjude mängud” Kadrioru kunstimuuseumis
14.–17. juulil kell 10:00–15:00 toimub lastelaager, mis ammutab mängudeks ja meisterdamiseks inspiratsiooni näituselt “Eveline von Maydell. Mustvalge maalim”. Uuritakse Kadrioru lossi varje, käiakse loomaaias ja Teoteatris. Osalustasu 60 € sisaldab toitlustust, töövahendeid ja käibemaksu. Registreerimine ja lisainformatsioon: kadriorg@ekm.ee
Loe edasi…

Musta Daami päev Kadriorus!
22. juulil kell 12.00 – 15.00 tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel 296. sünnipäeva! Tähtsa päeva puhul toimuvad meeleolukad üritused terves lossiaias. Mängudes osalevad: Kadrioru Kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Peeter I majamuuseum, Miia-Milla-Manda ja Vilde muuseum. Mängude teema on ajendatud Kadrioru kunstimuuseumi näitusest “Eveline von Maydell. Mustvalge maailm”. Oodatud on kõik lapsed koos peredega, et veeta lossis ja selle ümbruses mängides, avastades, meisterdades, teadmisi kogudes ja tsirkust vaadates üks lustlik päev. Pargis toimuv on tasuta, iga muuseumi külastus 1 €, ühispilet 3 €
Loe edasi…

Suvine linnalaager „Vaheaeg vanalinnas” Niguliste muuseumis
Suure publikuhuvi tõttu on Niguliste lastelaagris avatud augustikuine lisagrupp, kuhu on juba võimalik registreeruda. Laager toimub 12.–13. augustil kell 10:00–16:00 ning keskendub Niguliste muuseumi aaretele ja Tallinna legendidele. Osalustasu: 30 € (sh toitlustus); registreerimisel ettemaks 10 €.
Loe edasi…

Non-stop kunstikelder
17. augustini tegutseb Adamson-Ericu muuseumis kunstikelder, kus näitusekülastaja saab iseseisvalt kunstiga tegeleda. Näituse “Põhjala lummuses” ajal saab luua Põhjamaade mütoloogiast inspireerituna kunstikeldrisse maastikku, kus elavad trollid, haldjad ja loodusvaimud. Külastaja kasutuses on voolimismass ja terve keldrilruum, kuhu võib paigutada omatehtud muinasjututegelase.
Loe edasi…

Kunsti puudutus – Eesti klassikud kolmes kunstimuuseumis
17. augustini saab Eesti kunstiklassika kolme näitust külastada soodsa ühispiletiga: vaadata saab “Põhjala lummust” Adamson-Ericu muuseumis, “Kuldaja värve” Mikkeli muuseumis ning “Nikolai Triiki” Kumus. Täispilet 8 € / perepilet 12 € (tavahind 10,5 / 20). Piletid müügil Eesti Kunstimuuseumi filiaalides.
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Järgmine uudiskiri ilmub 12. augustil. Ilusat suve!