EKMi uudised: 8. detsember – 15. detsember: Jaapani kaasaegse elektroonilise kunsti ühe kuulsaima autori Ryoji Ikeda näitus reedest avatud!

Kumu kunstimuuseum
Uudiskiri 08.12.2015
Kumu
Jaapani kaasaegse kunstniku ja helilooja Ryoji Ikeda näitus „supersümmeetria” reedest avatud
Ryoji Ikeda (sünd 1966) ruumiinstallatsioon „supersümmeetria“ on kunstniku käsitlus maailma füüsikalisest olemusest. Ikeda koondab oma tähelepanu heli ja valguse põhiomadustele, kasutades selleks matemaatilist täpsust ja esteetikat. „supersümmeetria” tõi Ikedale Collide@CERN 2014 Prix Ars Electronica auhinna, Ikeda on 2001. aastal saanud ka Ars Electronica Golden Nica digitaalse heliloomingu eest. 17. detsembril kell 18 tutvustab näitust kuraator Kati Ilves, osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…
Ryoji Ikeda. Installatsioon „supersümmeetria”. 2014–2015. Autori omand

Kumu klubikaardi soodushind 12.–20. detsembril!
Jõulueelse soodusmüügi ajal maksab Kumu klubikaart vaid 20 eurot (tavahind 30 eurot, uuendamisel 25 eurot). Klubikaart kestab kogu aasta ning kuna 2016 on Kumu juubeliaasta, saab kaardiomanik osa kogu aasta kestvast juubeliprogrammist!
Kumu klubikaarti saab osta muuseumi kassast. Klubikaardi pakutavate võimaluste kohta lähemalt siin.

Teisipäev, 08.12. kell 17.00
Jaapani uusaastakaartide töötuba
Taimi Paves ja Liis Kibuspuu tutvustavad Jaapani uusaastakaartide traditsiooni ja õpetavad kaarte valmistama. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…
Kumu
Teisipäev, 08.12. kell 18.00
Auditooriumis: USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid: Star Wars Episode IV A New Hope
Georg Lucase “Tähesõdade” neljas osa (1977) räägib vastupanust Impeeriumi vägedele, mis on endale allutanud kogu galaktika. Film on pärjatud 7 Oscari, 2 BAFTA ning 9 preemiaga “Saturn.” Lisaks sellele on film saanud ka Kuldgloobuse parima filmimuusika eest ning MTV Filmiauhinna.
Tasuta
Loe edasi…

Kolmapäev, 09.12. kell 16.00
Kunstiajaloo lühikursus: “Muuseumiaabits”
19. sajandi teisel poolel sai alguse akademismi reeglitest lahti ütlev värvirõõmus impressionism, millele järgnesid post- ja neoimpressionism ning müstikasse süüviv sümbolism, arhitektuuris historitsism. 19.‒20. sajandi vahetusel jõudsid aga kõik kunstiliigid juugendstiili näol uue õitsenguni. Anu Allikvee loengut “Muutuste aeg. Kunst 19. sajandi teisel poolel” toetab slaidiprogramm. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kolmapäev, 09.12 kell 18.00
Pikad kolmapäevad Kadriorus
Kaht tähelepanuväärset valgustusajastu mõtlejat – Johann Caspar Lavateri  ja Johann Wolfgang von Goethet  – ühendas muuhulgas ühine huvi portreekunsti- ja füsiognoomika vastu. Tiina-Mall Kreem peab ettekande Lavateri ja Goethe sõprusest, järgneb kuraatori ringkäik näitusel „Lavateri näoraamat. Valgustusajastu pilk inimesele ja kunstile“. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Neljapäev, 10.12 kell 14.00
EKMi Toimetiste uue numbri esitlus ja välkseminar, ajakirja numbrite soodusmüük!
Kadrioru kunstimuuseumis toimub  kell 14.00–17.00 ajakirja juubelinumbri „Kunstnik ja Kleio. Ajalugu ja kunst 19. sajandil” esitlus ning koostöös Tallinna Ülikooli Keskaja Keskusega seminar „Pilt ja ajaloomälu Eestis täna”. Eesti Kunstimuuseumi Toimetiste väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Osavõtt tasuta.
Kavaga saab tutvuda siin

Neljapäev, 10.12 kell 17.00
Keraamikakursus: portselanehted
Käsitsi modelleeritava portselanehte või ehetekomplekti kuju üle otsustab iga osaleja ise. Kes endas ehtedisaineri soont parajasti ei leia, saab kasutada ateljees leiduvaid templeid ja reljeefe. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo, ühe kursuse osalustasu 18 € / in. Vajalik on eelregistreerimine.
Loe edasi…

Laupäev, 12.12. kell 12.00
Graafik Kaija Kesa töötuba „Käsitsi trükitud jõulukaardid ehk üks kord lõika, sada korda trüki“
Graafiliste kaartide töötoas valmivad  pühadekaardid või kaardikesed kingipakkidele lisamiseks. Töötuba koosneb kaardi kavandamisest, linoleumist motiivi välja lõikamisest ja graafikapressi abil paberile trükkimisest. Juhendaja graafik Kaija Kesa, Kursusetasu 12 €. Vajalik on eelnev registreerimine.
Loe edasi…
Kumu
Laupäev, 12.12. kell 16.00
Ilmar Laabani elu- ja luuletee
11. detsembril möödub 94 aastat Ilmar Laabani sünnist. Näituse „Vaikus on kuldne. Ilmar Laaban ja eksperimendid helis ning keeles” raames mõtestab kirjandusteadlane Arno Oja luuletaja mitmekülgset loomingut ning selle mõju nii Eestis kui laiemalt. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Pühapäev, 13.12. kell 12.00
Kumu perehommik Täpiga
Müstilised lood, mis kangastuvad meie silme ette Islandi kunsti tutvustaval näitusel „Saaga“,  on justkui killud teisest maailmast. Mis teeb selle saare nii salapäraseks ja põnevaks? Jõulueelsel ajal püüame Täpiga aru saada, kuidas jutustavad kunstnikud lugusid. Lastele on programmis osalemine tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga. Perehommikule järgnevad jutustuudiod ka vanematele!
Loe edasi…

Pühapäev, 13.12. kell 13.00
Islandi muinasjutt
Detsember on Kumus lugude jutustamise kuu! Jõulukuul soovime meiegi Kumus lugude jutustamise traditsioonile kaasa aidata ning kutsuda kõiki külastajaid tõelist jutuvestmismõnu avastama ja oma lugusid vahetama. Detsembrikuu erinevatel pühapäevadel toimuvad näitusel jutuvestmised, kuhu on oodatud kõik huvilised, mudilastest täiskasvanuteni.
Vaata kava siit

Teisipäev, 15.12. kell 17.00
Keraamikakursus: keraamiline karp
Isevalmistatud keraamiline karp, toos või laegas sobib jõuluajal kingituseks kõige lähedasematele, sest soojemat ja pidulikumat pakendit vist teist ei ole. Teos modelleeritakse lahtirullitud savilehest, erinevad templid annavad iseloomu ja ilustusi. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo, ühe kursuse osalustasu 18 € / in.
Vajalik on eelregistreerimine
Loe edasi…

Teisipäev, 15.12. kell 17.30
Teistmoodi teisipäev
Täiskasvanute kunstikursus “Teistmoodi teisipäev” annab võimaluse kord kuus erinevate kunstnike käe all õppida uusi tehnikaid ja loomemeetodeid. Seekord juhendab eriliste jõulukaartide töötuba butafoor Lea Ojam. Vajalik eelregistreerimine.
Loe edasi…