EKMi uudised: Head uut aastat ja uusi kunstielamusi!

Uudiskiri 03.01.2019
Eesti Kunstimuuseum soovib kõigile head uut aastat ja uusi kunstielamusi!

Neljapäev, 3. jaanuar kell 18.00
Ajalooline tantsufantaasia: Talveunelm suvelossis

Kadriogu kunstimuuseum ja Goltsman Ballett esitlevad: Lavastus „Talveunelm suvelossis“ annab vaatajatele võimaluse rännata ajas ning kogeda 19. sajandi muinasjutulisena tunduvat elu ning tutvuda tolleaegsete kommete, eluviisi ja etiketiga. Lavastuse põhitegelasteks on kolm kunstiteost Kadrioru kunstimuuseumi ekspositsioonist, kolme tsaar Nikolai I tütre – suurvürstinnade Aleksandra, Olga ja Maria portreed. Läbi näitemängu, tantsu ja muusika tuuakse vaatajate ette „elavad pildid“ suurvürstinnade suvepuhkuse elust.Iga etendus kulmineerub interaktiivse üllatusega kuhu on kaasatud nii esinejad, kui ka vaatajad.

Laupäev, 5. jaanuar kell 15.00
Lühitutvustus näitusel „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“

Igal laupäeval algusega tutvustavad Eesti Kunstimuuseumi töötajad ja kutsutud spetsialistid näitusel „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ lühituuri raames mõnda teemat või kunstiteost. Umbes 30-minutilised tutvustused aitavad näituse temaatikat avada ja valitud teostesse põhjalikumalt süüvida.

Laupäev, 5. jaanuar kell 16.00
Loeng „Maagiapärimusest Eestis: minevik ja tänapäev“
Laupäeval annab usunditeadlane Reet Hiiemäe Kumu näitusel „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ loengu maagiapärimusest Eestis.  Reet Hiiemäe uurimistöö keskmes on rahvausundi ja -juttude psühholoogiline aspekt ning pärimuslikud kaitsemehhanismid, nagu kaitsemaagia. Maagiateemalises loengus vaatleb ta eesti maagiapärimuse kujunemislugu, selle iseloomulikke jooni minevikus ja tänapäeval. Avades mõningate konkreetsete nõidusvõtete ja rituaalide sisu, näitlikustab ta selle kultuurifenomeni kestva populaarsuse põhjuseid.

Pühapäev, 6. jaanuar kell 12.00

Kumu perehommik: Graafikakunst

Iga kuu esimesel ja teisel pühapäeval kell 12.00–13.30 ootab Kumu tunnijuht 4–8-aastastele lapsi koos nende vanematega elava kunsti keskele. Igas kalendrikuus tehakse põgusalt tutvust ühe uue näitusega Kumus ja leitakse üles seal peidus olevad lood. Lisaks saavad lapsed võimaluse katsetada ka põnevaid loovtöid ateljeedes. Seekord külastatakse näitust “Agathe Veeber. Tuntud, kuid siiski tundmatu”.

Pühapäev, 6. jaanuar kell 18.00
Lossimuusika: Uusaastakontsert
Loosimuusika uusaatakontserdil esinevad:
Denis Golubev – oboe (Moskva)
Mari-Liis Uibo – viiul
Ene Nael – klavessiin
Aare Tammesalu – tšello
Kavas:
Caldara, Cirri, Gallo, Rossi, Vivaldi
KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!
KUMU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 03.02.2019: Vabad hinged. Sümbolism Balitmaade kunstis