EKMi uudised: Kumu projektiruumis avatakse uus näitus „Kadunud eesti skulptorid. Linda Sõber ja Endel Kübarsepp“

Uudiskiri 15.05.2018
Kolmapäeval, 16. mail avaneb Kumu kunstimuuseumi 4. korruse projektiruumis uus näitus „Kadunud eesti skulptorid. Linda Sõber ja Endel Kübarsepp“ – lugu kahest Pallase skulptorist, kelle loomepärand on osa 1930. aastate eesti skulptuuriklassikast.

1930. aastate teisel poolel äratasid Eesti kultuuriruumis tähelepanu kaks noort Pallase skulptorit, abielupaar Linda Sõber (1911–2004) ja Endel Kübarsepp (1912–1972). 1944. aastal lahkusid nad pagulastena Eestist. Kohe erialase karjääri alguses kujunes neist 1930. aastate teise poole tunnustatumaid ja lootustandvamaid noori skulptoreid.

Näitusel on eksponeeritud 14 skulptuuri ja Villu Plingi foto- ning videoinstallatsioon. Näitus jääb avatuks 9. detsembrini 2018.
Linda Sõber meistriateljees graniiti raiumas.
Tartu, 1938

Michel Sittowi näitus on teel Washingtonist Tallinna

13. maiga lõppes Washingtonis Eesti Kunstimuuseumi ja Washingtonis asuva Rahvusgalerii ühiselt korraldatud näitus „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“. Näitust jõudis külastada üle 60 000 inimese. Järgneva kolme nädala jooksul jõuavad Sittowi haruldased maalid esmakordselt Tallinna. Näitus Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatakse juba 8. juunil.

Kolmapäev, 16. mai kell 18.00
Kumu Dokumentaal. Köögis: Klaus, Gloria, Farm, Põhjaka, Mekk

Üks päev Eesti tipprestoranide köögis. ERM-i toidunäituse tarvis tehtud antropoloogiliste filmide kinoversioon. Filmiõhtule lisavad vürtsi režissöör Marko Raat ning peakokad Toomas Lääts, Rene Uusmees jaDimitri Demjanov.

Neljapäev, 17. mai kell 16.00
Kuraatorituur uuel näitusel. Kristi Kongi dialoogis Kasper Bosmansiga. Alkeemikud, kunstnikud, puhastajad ja teised
Näituse aineseks on muuseumit ümbritsev keskkond. Ühelt poolt Kadrioru park ja selle barokkpärand, teiselt poolt Lasnamäe brutaalne paneelvöönd. Näitust tutvustab Kati Ilves.

Kolmapäev, 16. mai kell 18.00
„Ikonostaas“
Temaatiline ekskursioon näitusel „Päästetud pühadus. Ikoonid Nikolai Kormašovi kogust“. Ekskursiooni viib läbi kuraator Orest Kormašov.

Neljapäev, 17. mai kell 17.00
Keraamika õhtukursus. Keraamiline teekann

Teisipäeviti tkell 13.00–15.00 egutseb Kumu keraamika-stuudios püsikursus. Kursus ootab osalisi, kes soovivad keraamikaga tegeleda ja katsetada erinevaid tehnikaid omas tempos. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo.

Neljapäev, 17. mai kell 17.00
Kitarriõhtu Adamson-Ericu muuseumis

Esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku kitarriklassist Ville Mustonen, Ivo Laanelind ja Katrina Haas. Kavas Bach, Sor, Nordgren, Lauro.

Laupäev, 19. mai kell 19.00
Noored Kumus. Muuseumiöö eri

Sel aastal toimub muuseumiöö pealkirja “Öös on pidu” all. Kumu noorteklubi ja Tallinna Kunstikooli õpilased ühendavad sedapuhku jõud ja pakuvad muuseumiööl kõigile pidulistele loomingulist tegevust Kumu stuudiotes!  Juhendaja rollis on Kumu noorteklubi liikmed ja Tallinna Kunstikooli õpilased.

Laupäev, 19. mai kell 12.00

Perehommik. Elukutse: Aednik

Koos barokse suvelossiga kavandati 300 aastat tagasi uhke, paljude purskkaevude ja rohkete skulptuuridega park. Kehastume ise aednikuks ja õpime tundma prantsuse pargi „keelt” ning selle elemente. Uurime, kuidas hoolitseda lilleliste mustrite eest ja mida aednik pargi kohta veel teadma peab. Kujundame enda pargi plaani ja meisterdame kuju, mis sobiks lilleaeda kaunistama.

Pühapäev, 20. mai kell 18.00
LOSSIMUUSIKA. Hooaja lõppkontsert
Hooaja lõppkontserdil esinevad:
Mati Turi – tenor
Martti Raide – klaver
Esitusele tulevad:
R. Schumanni laulutsükkel “Dichterliebe” op 48
F. Schuberti ja L. Beethoveni laulud

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid kutsuvad Muuseumiööl külla!
Muuseumiööl, 19. mail on meie muuseumid on avatud kell 18.00–23.00. Sissepääs kõigile tasuta!
KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!
KUMU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 10.06.2018: Katja Novitskova. Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud. 2. aste
Kuni 05.08.2018: Ajalugu pildis – pilt ajaloos
Kuni 26.08.2018: Mõeldes labürindist. 50 aastat Talllinna graafikatriennaali