EKMi uudised: Nädal täis teemaõhtuid ja kunstnikuvestlusi

Uudiskiri 05.02.2019
Neljapäeval, 7. veebruaril kell 17.00 kutsub Adamson-Ericu muuseum huvilisi teemaõhtule “Kuidas hooldada ja puhastada ehteid”.

Teemaõhtu raames kõneleb Tallinna Ülikooli konservaator Tarvi Toome sellest, kuidas hooldada ja puhastada ehteid, et meie ehtepärand säiliks veel kaua. 
 
Teemaõhtu toimub näitusel “Eesti ehted läbi aastatuhandete”. Näitusega tehakse kummardus Eesti territooriumil elanud varasematele põlvkondadele. Tegemist on arheoloogilise pärandi, Adamson-Ericu meisterliku loomingu ja nüüdisaegsete unikaalehete võluva kooslusega. Vaadeldes ehteid nii suurel ajaskaalal, näeb peegeldust nii vana kui ka uuema aja traditsioonidest ja oskustest.
 
Adamson-Eric. Käevõru. 1964–1968. 
Eesti Kunstimuuseum
 
Kolmapäev, 6. veebruar kell 11.00
Väikelastehommik „Tasapisi”: Graafilised loomad
 
Veebruaris külastab Tasapisi Agathe Veeberi näitust Kumu projektiruumis, et teha tutvust graafikakunstiga. Otsime näitusesaalist üles Agathe Veeberi vahvad loomad ning uurime graafilistel lehtedel jooni ja musterid. Stuudios avastame teistsuguseid jooni ja teeme omanäolist trükitööd, kasutades trükiplaadina hoopis ootamatut materjali. Osalema on oodatud lapsed vanuses 1–3 eluaastat koos lapsevanema või saatjaga.
 

 
Kolmapäev, 6. veebruar kell 18.00
Vestlusõhtu „Kunst ja raha“
Sarja „Kunst ja raha“ kolmandal vestlusõhtul jagavad oma mõtteid kunsti ja raha omavahelisest suhtest ning nende muutumisest ajas Flo Kasearu ja Piia Ausman. Nullindate teisel poolel komeedina kunstitaevasse tõusnud Flo Kasearu on erinevates meediumites töötav multitalent, iseenda mänedžer ja omanimelise majamuuseumi direktor. Kasearu mängud, ühtaegu kerglased ja tõsised eesmärgistatud suhestumised rahaga, on tema vestlusringi kutsumise aluseks. Kasearu vestluspartneriks on Eesti ühe tuntuima kunstigalerii ja -oksjonimaja Haus omanik, kunstituru ekspert Piia Ausman.
 
 
Kolmapäev, 6. veebruar kell 17.30
Kumu stuudiod: Quilling – paberikunst kaardil
 
Quilling ehk paberfiligraan on paberist loodud kunstiteos, mis valmib erivärviliste paberiribade murdmisel, koolutamisel, rullimisel ja kurrutamisel. Töötoa käigus valmib quilling-tehnikas kolmemõõtmeline kaart või kunstiteos, mis on sobivaks kingituseks kõige kallimale. Juhendaja Sandra Lääne.
 

 
Kolmapäev, 6. veebruar kell 18.00
Kumu Dokumentaal: Eksperimentaallinn
 
Athelstan Spilhausi – koomiksite autorit, visionääri ja teadlast frustreeris linnade üha kasvav saastumine. Ta pani kokku ekspertide rühma ning käivitas 1960. aastatel Minnesota Eksperimentaallinna (MXC) projekti.  Eksperiment näis paljutõotav, kuni linna reaalse asukoha kasutuselevõtuni Põhja-Minnesotas… Peale filmi vestlevad linnaplaneerimise teemadel urbanist ja demokraatiaedendaja Teele Pehk ning arhitekt ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Ignar Fjuk.
 
 
Neljapäev, 7. veebruar kell 18.00
Kunstnikuvestlus: Ene-Liis Semper ja Liina Siib
 
Näituse „Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]“ kuraator ning kunstiteadlane Eha Komissarov vestleb näitusel osalevate kunstnike Liina Siibi ja Ene-Liis Semperiga nende loomingust, meenutades ühtlasi 1990. aastate kunstiväljal aset leidnud tähtsamaid sündmusi.
 

 
Reede, 8. veebruar kell 19.00
Elamusprogramm „Ilu õilmed. Köler ja Weizenberg kunstis ja muusikas“
 
Programm sisaldab temaatilist ringkäiku näitusel “Alguses olid … Köler ja Weizenberg” koos kunstiteadlasega, kus kajastatakse nii kunstnike loomingut, kui ka avatakse huvitavamaid tahke nende elulugudes. Seejärel toimub lühikontsert Kadrioru lossi peasaalis, kus esinevad Arete Kerge (sopran) ja Piia Paemurru (klaver). Piletid Piletilevis ja muuseumi kassas.
 
 
Pühapäev, 10. veebruar kell 12.00
Kumu perehommik: Unustatud raju
Veebruari perehommik viib meid Kumu 5. korruse kaasaegse kunsti galeriisse vaatama üheksakümnendatel varju jäänud või unustatud kunstiteoseid. Teoste vaatamiseks ja mõistmiseks tuleb seekord detektiivi kombel lahendada salakirja, mõelda tagurpidi, muukida häälekoodi, astuda ligi ja panna käed külge ning mitte kohkuda ootamatust ja rajust eneseväljendusest. Ateljees saab näitusemuljed vormistada zine-formaadis ajaleheks.
 

 

Pühapäev, 10. veebruar kell 18.00

Lossimuusika: Ansambel Una Corda
 
Seekordsel kontserdil esinevad:
Riivo Kallasmaa – oboe , solist
Kristi Mühling – kannel
Liis Viira – harf
Ene Nael – klavessiin
Kavas:
Jalkanen, Jõeleht, Tally, Veeroos, Viira (esiettekanne)
Piletid Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina
 

Teisipäev, 12. veebruar kell 17.30
Teistmoodi teisipäev. Juhendavad kunstnikud Hanna-Maria Vanaküla ja Merlin Meremaa
Seekordses täiskasvanute kunstistuudios valmistatakse metallist ehteid. Töötoas õpitakse tundma kullassepatöö põhivõtteid nagu metalli saagimine, viilimine ja lihvimine ning valmivad erilised autoriehted, mis on inspireeritud meie esivanemate ehteloomingust. Vajalikud töövahendid on olemas kohapeal.
KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!   
KUMU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 23.02.2019: Kaarel Kurismaa. Kollase valguse orkester
Kuni 24.03.2019: Konrad Mägi
Kuni 01.04.2019: Agathe Veeber. Tuntud, kuid siiski tundmatu
Kuni 14.04.2019: Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]
KADRIORU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 26.05.2019: Alguses olid … Köler ja Weizenberg
MIKKELI MUUSEUM
Kuni 10.03.2019: Rahakunst
ADAMSON-ERICU MUUSEUM
Kuni 24.03.2019: Eesti ehted läbi aastatuhandete
NIGULISTE MUUSEUM
Kuni 12.05.2019: Asjade võim
Tallinna “Surmatantsu” uus ekspositsioon