EKMi uudised: Põnevad üritused ja soodsad hinnad muuseumipoodides

Uudiskiri 11.12.2018
Jõulukingitused muuseumipoodidest!
 
13.–16. detsember on Eesti Kunstimuuseumi poodides jõuluhindade aeg. Sel ajal leiab kõikides EKM filiaalide poest inspireerivad kingiideid kuni 20% soodsamalt. 
 
Laupäeval, 15. detsembril on huvilised oodatudKingilaupäevale Kadrioru kunstimuuseumis. Kell 14.00 saab osaleda kuraatorieksursioonil näitusel “Alguses olid … Köler ja Weizenberg” ning muuseumipoest leida soodne kunstist inspireeritud kingitus lähedasele. Soodsaid hindu saab 15. detsembril nautida ka EKM pop-up poes T1 Mall of Tallinn keskuses.
 
Eesti Kunstimuuseumi 100. juubeliaastaks on valminud eriline EKM 100 aastakaart, mille soetamisel saab nautida piiramatus koguses kunsti kõikides EKMi filiaalides. Nii EKM 100 aastakaarti kui ka Kumu ja Kadrioru aastakaarti saab sel ajavahemikul soetada soodsamalt.
 
Kolmapäev, 12. detsember kell 11.00
Väikelastehommik „Tasapisi”: Pühade ootuses
 
Iga kuu esimesel ja teisel kolmapäeval toimuvad Kumu kunstimuuseumis väikelastehommikud, mis on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad. 
 

 
12. detsember ja 14. detsember kell 18.00
Jõulud Nigulistes. Eriekskursioon: Kahe keskaegse meistriteose lood
 

Piduliku eriekskursioonil osalejad saavad muuseumispetsialistide juhendamisel süvendatult tutvuda Niguliste muuseumi kahe kõige tuntuma kunstiteosega: Lübecki meistri Hermen Rode Niguliste peaaltari retaabliga (1478–1481) ja Bernt Notke Tallinna „Surmatantsuga” (15. sajandi lõpp). Uhke jõulukuuse juures algava ekskursiooni lõpetuseks on kõigile osalejatele väike kingitus. Kohtade arv on piiratud, seega soovitame piletid soetada varakult.
 
Kolmapäev, 12. detsember kell 18.00
Kuraatoriekskursioon näitusel “Alguses olid … Köler ja Weizenberg”
Ekskursiooni Eesti rahvusliku professionaalse kunsti rajajate Johann Köleri (1826–1899) ja August Weizenbergi (1837–1921) loomingu näitus Kadrioru kunstimuuseumis viib läbi kuraator Mai Levin. Need suurmeistrid panustasid iseseisva Eesti sündi nii oma loomingu kui ka osalemisega rahvuslikus liikumises. Näitus esitab valikut kummagi meistri töödest, mis asuvad nii Eesti muuseumides ja erakogudes kui ka välismaises, ent eesti juurtega erakollektsioonis. 
 

 

Neljapäev, 13. detsember kell 17.00

Ekskursioon Mai Leviniga Konrad Mägi näitusel
 
Konrad Mägi näitust tutvustab kunstiajaloolane ja -kriitikMai LevinKonrad Mägi (1878–1925) oli Eesti esimesi modernistlikke maalikunstnikke, kelle looming äratas kohe väga laialdast tähelepanu. Mäe tööd on sisendusjõulised ja värvirikkad, kujutades peamiselt maastikke Eestis, aga ka Norras ja Itaalias. Näitus soovib esile tõsta Mägi sügavalt isiklikku kontakti loodusega ja selle kujutamist pühalikult kõikehõlmava müstilise saladusena. Kunstniku võimsaid maastikunägemusi pakuvad näitusel kokku üle 40 maali enamikest Mägi loomeperioodidest.
 
Neljapäev, 13. detsember kell 17.00
Keraamikakursus: Valge portselan
 
Kursuse raames on võimalik valmistada portselanist praktiline vorm, mis jõulueelsel ajal sobib kingituseks kõige lähedasematele. Käsitsi modelleeritud ehe – pross, kaelaripats. Kruus kohvisõbrale. JuhendajaJarõna Ilo.
Kursus on 2-osaline. Toimumisajad:
13.12, 20.12 kell 17.00–19.00

Loe edasi


 
Neljapäev, 13. detsember kell 17.00
Kitarriõhtu Adamson-Ericu muuseumis
 
Kitarriõhtul esinevad Eeesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriüliõpilased:
Agni-Sandia Hallik
Romet Osipov
Yifei Wu
Kavas: J. S. Bach, J. Dowland, A.-S. Hallik, J. K. Mertz jt.
 
Neljapäev, 13. detsember kell 18.00
Filmiõhtu „Salatoimikud: Autompsyko Supervegos“ Kumu auditooriumis 
 
Näituse „Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]“ raames tuuakse ekraanile 90ndatel tegutsenud filmitudengite rühmituse TUKK (Taavi Eelmaa, Jaak Kilmi, Rein Pakk, Marko Raat, Rainer Sarnet) tummfilmid, millele on ürituse jaoks loonud spetsiaalse muusikalise tausta DJ Erkki Tero. Filmid juhatab sisse vabas vormis vestlus filmilavastaja Marko Raadi ja näituse kuraator Anders Härmi vahel. Õhtu teises osas taasloob eesti kunstnik, helilooja ja kirjastuse Paranoia asutaja Kiwa oma audio-video performance’i „Work in Progress“ (1998), milles ta kombineerib erinevaid kultuurilisi identiteete kohapeal sündiva helikunstiga.

 
Laupäev, 15. detsember kell 12.00
Perehommik Muusika lossis: Puupuhkpillid
 
Iga kuu ühel laupäeval ootavad lossidaamid külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta tore ja muusikaalne hommik kunstimuuseumis. Sellel hooajal keskendume igal kohtumisel kindlale muusikariistale, mis aitab kunstiteoseid uuest küljest avada. Peale temaatilist jalutuskäiku kunsti keskel, tutvustavad noored muusikud oma muusikainstrumente. Teada saab, millest pill on tehtud ja kuidas heli temast välja võluda. Toredat laupäevahommikut jääb meenutama enda valmistatud kunstiteos.
 
 
Laupäev, 15. detsember kell 15.00
Lühitutvustus näitusel „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“
 
Igal laupäeval algusega tutvustavad Eesti Kunstimuuseumi töötajad ja kutsutud spetsialistid näitusel „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ lühituuri raames mõnda teemat või kunstiteost. Umbes 30-minutilised tutvustused aitavad näituse temaatikat avada ja valitud teostesse põhjalikumalt süüvida.

 
Laupäev, 15. detsember kell 16.00
Luuleõhtu näitusel „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“
 
Temaatilisel luuleõhtul analüüsivad Kumu kunstimuuseumis sümbolistliku luule juuri, olemust ja laiemat kultuurilist mõjuvälja esseist ja tõlkija Hasso Krull, luuletaja Kristjan Haljak ning eesti filoloog ja folklorist Marju Kõivupuu. Sissejuhatusena esinebNoorte Segakoor Vox Populi.
 
 
Pühapäev, 16. detsember kell 13.00
Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Hispaania muinasjutt
 
Hispaania muinasjutt „Leib“ viib meid rännakule Kristuse aega. Justkui selle loo illustratsiooniks ripub muuseumis aukohal maal „Õhtusöök Emmauses“, mis kujutab Kristuse ilmumislugu. Muinasjutuvestja meenutab vanasõnu leivast ja paneb lapsi mõtlema, kas pidulaual saab olla aukohal vaid leib. Loovtööna valmivad jõuluehted, mida saab pärast kuusepuule riputada.

 
Pühapäev, 16. detsember kell 18.00
Lossimuusika jõulukontsert
 
Lossimuusika pidlikul jõulukontserdil esinevad:
Ksenia Kuchukova – sopran
Andres Uibo – positiivorel
Mari-Liis Uibo – viiul
Aare Tammesalu – tšello
Kavas:
D. Buxtehude, J. S. Bach
 
KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!   
KUMU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 03.02.2019: Vabad hinged. Sümbolism Balitmaade kunstis
Kuni 23.02.2019: Kaarel Kurismaa. Kollase valguse orkester
Kuni 24.03.2019: Konrad Mägi
Kuni 14.04.2019: Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]
TULEMAS 19.12.2018! Projektiruum. Agathe Veeber. Tuntud, kuid siiski tundmatu
KADRIORU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 26.05.2019: Alguses olid … Köler ja Weizenberg
MIKKELI MUUSEUM
Kuni 10.03.2019: Rahakunst
ADAMSON-ERICU MUUSEUM
Kuni 24.03.2019: Eesti ehted läbi aastatuhandete
NIGULISTE MUUSEUM
Kuni 12.05.2019: Asjade võim
Tallinna “Surmatantsu” uus ekspositsioon