EKMi uudised: Suvelaagrite eri – pane laps kirja juba täna!

SUVELAAGRID LASTELE JA NOORTELE

Eesti Kunstimuuseumi suvelaagrid pakuvad lastele ja noortele kaasahaaravaid huvitegevusi, kujutlusvõime kasutamist loomingulistes tegevustes ja põnevaid (aja)rännakuid.
Laagrites osaledes saab:
• uusi ja lahedaid sõpru;
• väärtuslikke teadmisi;
• kasulikke oskusi;
• inspireerivaid nippe;
• loomingulisi ideid.
Linnalaager „8 ühe hoobiga“

12.–15. juuni 2018
7–9aastastele lastele
Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. See on hea võimalus osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga.
Registreeri laagrisse SIIN
Öölaager „Öö muumiaga“

19. juuni 2018 ja 29. august 2018
8–12aastastele lastele
Niguliste muuseumi öölaagris avastatakse Niguliste muuseumi salakäike ja Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone varjatud kambreid ning teisi vanalinna varjatud saladusi. Vanalinnas on kurat pulmi pidanud, hertsogi muumia ringi kõndinud ja mitmed armastajad pimeduse varjus kohtunud. Need ja teisedki lood on nii põnevad, et neid saab jutustada ainult öösel.
Lisainfo ja registreerimine:
angela.paulus@ekm.ee või 5343 1052
„Koolivaheajaks Austraaliasse!“

6.–8. august 2018 ja 13.–15. august 2018
8–12aastastele lastele
Kunstilaager viib mõttes rändama eksootilisele Austraalia mandrile – 40 miljoni känguru maale. Luuakse oma tõlgendusi ja teoseid, saades inspiratsiooni omapärastest Austraalia loomadest ning aborigeenide kunstist. Lahedaid ja loomingulisi tegevusi jagub kolme päeva, millest üks veedetakse Kalamaja mosaiigistuudios.
Lisainfo ja registreerimine:
Linnalaager „Kunstiteoste salaradadel – Michel Sittowi eri“

18.06–20.06 ja 28.08.–30.08.2018, eesti keeles
19.06–21.06 ja 21.08.–23.08.2018, vene keeles
8–12-aastastele lastele
Kumu kunstimuuseumi ja Niguliste muuseumi linnalaager keskendub juunis avatavale suurejoonelisele Michel Sittowi näitusele ja tema põnevale elule 500 aastat tagasi. Oma ala ekspertide abil saab aimu, milline detektiivitöö kaasneb vanade maalide uurimise ja korda tegemisega. Kristi Kongi värviline maailm aitab siduda vana aja tänapäevaga, mille tulemuseks võib olla midagi kummalist ja sürrealistlikku. Tehakse miniatuurseid pilte ning muudetakse väikesemõõtmelised teosed suureks.
Registreeri laagrisse SIIN
Kumu linnalaager: Suvi graafikaga

25. juuni–29. juuni 2018
lastele ja noortele vanuses 10+
Viiepäevane kunstistuudio sobib hästi kõigi erinevate graafikatehnikate põhiliikide läbiproovimiseks. Lisaks töötubadele tutvutakse Kumu näitusel „Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna Graafikatriennaali“ graafika ajalooga ja õpitakse eristama erinevaid tehnikaid. Eksperimenteerime kõrgtrüki, sügavtrüki ja lametrükiga. Teosed valmivad pabermaterjalidele ja ka särkidele-kottidele.
Registreeri laagrisse SIIN
21.08.2018–23.08.2018
noortele vanuses 13+
 
Selle suve laager seob omavahel 500 aastat vana kunsti ja kaasaegsete kunstnike tegevusvälja. Koos avastatakse maailmakuulsa renessansiajastu kunstniku Michel Sittowi šedöövreid. Saadakse teada milliseid oskusi oli toona tarvis, et üldse meistriks saada, sealjuures ise erinevaid vahendeid ja tehnikaid läbi katsetades. Üks laagripäevadest möödub kaasaegse maalikunsti lainel, Kumu sisehoovis kunstnike Kristi Kongi ja Kasper Bosmansi loodud Imedemaal.
 
Registreeri laagrisse SIIN