EKMi uudised: Uus näitus Kumus kutsub ekskursioonile ja kohtumisõhtutele

 
Uudiskiri 20.03.2018
Kutsume külastama uut Eesti Vabariik 100 sünnipäevale pühendatud näitust „Ajalugu pildis – pilt ajaloos“ Kumus ja osalema temaatilistel kohtumisõhtutel.


Neljapäeval, 22. märtsil saab uue näitusega tulla tutvuma koos kuraatoriga. Ekskursioon algab kell 18.00. Laupäeviti toimuvad näitusel aga kohtumis-õhtud, kus vestlusringis on ajaloolased ja kunstnikud ning arutletakse ajaloopiltide sünniloo ja tähenduse üle Eesti ajaloomälus ja identiteedis. Sel laupäeval, 24. märtsil on teemaks eestlaste muistne vabadus-võitlus ning külas on prof Anti Selart Tartu Ülikoolist. Vestlust juhivad näituse kuraatorid Linda Kaljundi jaTiina-Mall Kreem.
Kaljo Põllu (1934–2010). Rukkilill. 1968.
Valmiskujundid, akvatinta.
Eesti Kunstimuuseum
 
Kolmapäev, 21. märts kell 18.00
Kuraatoriekskursioon näitusel „Aivazovski. Ideaali otsinguil“
Kuulsa Vene meremaalija Ivan Aivazovski looming ei jäta kedagi ükskõikseks. Igavesti ideaali otsinguil olnud meistri loometee olulisemad etapid on jälgitavad ka näitusel, kus on väljas teosed Eestist, Lätist ja Venemaalt. Aivazovski loomingu kaudu jõuame ka  tema kui ühiskondliku tegelase ja armeenia rahva patrioodi aktiivse tegevuseni.

 
Teisipäev, 20. märts kell 17.30                          
Teistmoodi teisipäev. Koloriidi töötuba
 
Koloriidi töötuba juhendab kunstnik Tiit Pääsuke. Maineka maalikunstniku juhendamisel õpitakse akrüülmaali tehnikas jäädvustama lihtsat vaikelulist motiivi. Igal osalejal on võimalus katsetada eri stiile ja lähenemisi ning luua oma pintslitööga kordumatu teos.Töötuba on inspireeritud muuseumi uuest näitusest „Kunstiühing Pallas 100. Sünd ja taassünd“
 
 
Kolmapäev, 21. märts kell 18.00
Kumu Dokumentaal. Hitleri Hollywood
Filmi juhatab sisse Mart Sander. Rohkem kui 1000   filmi näite varal, mille moodustavad aastatel 1933– 1945 Saksamaal toodetud filmid, tuuakse meie ette maailm, mida tegelikult on häbematult vähe uuritud ja mis kinoajaloolastele pakub siiani suurt avastamis-rõõmu. Saksa filmiajaloolane Rüdiger Suchsland viib vaataja põnevale retkele, kus saavad lammutatud nii mõnedki müüdid Saksa propagandafilmist.

 
Neljapäev, 22. märts kell 17.00
Kitarriõhtu Adamson-Ericu muuseumis
Esinevad EMTA kitarriüliõpilased Heiki Mätliku kitarriklassist: Siim Kartau ja Saskia Kiting.  KavasBach, Weiss, Takemitsu, Barrios jt. Juba pea 15 aasta pikkuse ajalooga kitarriõhtud toimuvad Adamson-Ericu muuseumis iga kuu ühel neljapäeval. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.
 
 
Neljapäev, 22. märts kell 17.00 
Keraamika õhtukursus. Ribatehnikas vorm
 
Seekordsel keraamika õhtukursusel valmib riba-tehnikas käsitsi modelleeritud vorm. Rebitud või  lõigatud saviribasid ühendades ehitatakse üles endale meele-pärane savivorm. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo. Kursuse hinnas sisaldub sissepääs kõikidele    Kumu näitustele.

 
Reede, 23. märts kell 12.00
60+ ekskursioon ja töötuba 
 
Seekord külastame näitust “Katja Novitskova”. Töötoas on teemaks fototrükk savile. Sel korral suundume keraamikaateljeesse, et lähemalt tutvuda savi peal kasutatava fototrüki tehnikaga. Sarnaselt Katja Novitskovale, kes kasutab enda loomingus loomade ja suurendatud mikroorganismide pilte kandes neid tehismaterjalidele, kanname ka meie realistlikke fotoprinte kunstlikule pinnale ─ savile.
 
 
Pühapäev, 25. märts kell 12.00 
Muinasjutud Kadriorus: Itaalia muinasjutt
 
Muinasjutt „Telliskivi ja vaha“ kutsub avastama imelist teatrimaailma. Kohtumisel proovitakse kehastuda commedia dell’arte tegelasteks ja mängida läbi lõbusat näidendit. Lastele on abiks žestid ja miimika ning loovtööna valminud omatehtud maskid. Edasi rändame mereäärsesse linna – vaadeldes Veneetsiat kujutavaid maale korraldame ka oma maskide karnevali! Muinasjutuvestja Andrus Roos.

 
Pühapäev, 25. märts kell 17.00
Lossimuusika Kadriorus
 
Märtsikuu viimasel kontserdil esinevad:
Hedwig Swimberghe – klarnet (Belgia)
Mari-Liis Uibo – viiul
Toomas Nestor – vioola
Aare Tammesalu – tšello
Kavas Müller, Buckinx, Cirri, Crusell’
Piletid Kadrioru kunstimuuseumi kassast ja Piletilevist.
 
KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!   
KUMU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 01.04.2018: Andres Tolts. Maastik vaikeluga
Kuni 06.05.2018: Värvi kah. 1980. aastate Eesti näituseplakat
Kuni 13.05.2018: Leonhard Lapin. Tühjus ja ruum
Kuni 10.06.2018: Katja Novitskova. Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud. 2. aste
Kuni 05.08.2018: Ajalugu pildis – pilt ajaloos
KADRIORU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 08.07.2018: Aivazovski. Ideaali otsinguil
MIKKELI MUUSEUM
21.03-10.04.2018 seoses näituse vahetusega suletud
ADAMSON-ERICU MUUSEUM
Kuni 03.06.2018: Kunstiühing Pallas 100. Sünd ja taassünd
NIGULISTE MUUSEUM
Kuni 26.08.2018: Hõbedast dokumendid. Käsitööliste rippsildid 17.–19. sajandist
Kuni 26.08.2018: Viis unustatud maali