Eksklusiivne elamusõhtu Kadrioru lossis

Uudiskiri 26.02.2019
Elamusprogramm „Ilu õilmed. Köler ja Weizenberg kunstis ja muusikas“
Reede, 1. märts kell 19.00

Elamusõhtud „Ilu õilmed“ ühendavad endas eksklusiivse ekskursiooni näitusel „Alguses olid… Köler ja Weizenberg“ ja kauni kontserdielamuse Kadrioru lossi peasaalis.

Programm sisaldab temaatilist ringkäiku näitusel koos kunstiteadlasega, kus kajastatakse nii kunstnike loomingut, kui ka avatakse huvitavamaid tahke nende elulugudes. Seejärel toimub lühikontsert Kadrioru lossi peasaalis, kus Arete Kerge (sopran) ja Piia Paemurru (klaver) esitavad August Weizenbergi poolt eesti poeetide luuletustele loodud laule.
Johann Köler. Roomlanna. 1858. Eesti Kunstimuuseum
August Weizenberg. Ideaal. 1888. Eesti Kunstimuuseum

Kumu Dokumentaal: Kaadris on Mies: Barcelona kahes vaatuses
Kolmapäev, 27. veebruar kell 18.00

Ludwig Mies van der Rohe ja Lilly Reichi revolutsiooniline meistriteos „Barcelona Paviljon“ (1929) muutis arhitektuuriajalugu igaveseks. Ehkki paviljon eksisteeris vaid kaheksa kuud, kestis kujutlus hoonest erinevate generatsioonide nägemuses aastakümneid elavana.
Filmi juhatab sisse arhitektuuriajaloolane Triin Ojari.

Ringkäik kunstniku ja kuraatoriga Gordon Matta-Clarki ja Anu Vahtra näitusel.
Neljapäev, 28. veebruar kell 18.00
Kunstnik Anu Vahtra ja kuraator Anu Allase ekskursioon.
Gordon Matta-Clark (1943–1978) oli USA kontseptuaalne kunstnik, kes muutis fundamentaalselt arusaama arhitektuurist. Tema kohaspetsiifilised teosed paljastasid kaose ja anarhia linnaruumi näilise korrastatuse taga.
Anu Vahtra (1982) on Eesti kunstnik, keda huvitab ruumiline ja arhitektuurne keskkond, sealhulgas galeriiruumide ja muuseumihoonete spetsiifika.
Kuraator: Anu Allas.

Kumu perehommik: Ruumi mängud
Pühapäev, 3. märts kell 12.00

Kumu tunnijuht ootab 4–8-aastaseid lapsi koos nende vanematega elava kunsti keskele. Seekord tutvutakse „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“ näitusega ning lapsed saavad teha ka põnevat loovtööd ateljees.

Lossimuusika: Olümposelt Araratile
Pühapäev, 3. märts kell 18.00

Siranous Tsalikian – sopran (Kreeka)
George-Julius Papadopoulos – klaver (Kreeka)
Kavas:
kreeka ja armeenia heliloojate aariad ja laulud.

Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.

USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid: Ameerika muusikal
Oklahoma!
Teisipäev, 5. märts kell 18.00
Muusikalil põhineva filmi tegevuspaigaks on Oklahoma terrioorium. Talutüdruku Laurey kätt ja südant püüavad võita kaks kosilast, kauboi Curly McLain ning hirmuäratav taluabiline Jud Fry. Teise romantilise loona jookseb läbi filmi Laurey sõbratari, Ado Addnie ning kauboi Will Parkeri suhtelugu. Taustal aga võitleb Oklahoma oma õiguse eest osariigi tiitlile, samal ajal kui karjakasvatavad ja maaharijad on pidevas konfliktis.

KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!
KUMU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 24.03.2019: Konrad Mägi