Ekskursioonid Eesti Kunstimuuseumi näitustel

Uudiskiri 26.03.2019

 
Loeng ja temaatiline kuraatorituur „Köleri tutvusringkond Venemaal“ 
Kolmapäev, 27. märts kell 18.00
Loengu Johann Köleri tutvusringkonnast Venemaal ja sellele järgneva ekskursiooni näitusel „Alguses olid … Köler ja Weizenberg“ viib läbi kunstiteadlane Mai Levin, kes on pühendanud mitmeid aastaid Köleri loomingu uurimisele ja koostanud tema monograafia, mis ilmub selle aasta aprillis.
 
 
Kumu Dokumentaal: Järgmine kloostrivaht
Kolmapäev, 27. märts kell 18.00
 
Nagu terve maailm on globaliseeruvas muutuste pöörises, nii on ka uued ning moodsad ajad jõudnud kõrgetele mägedele rajatud Bhutani mungakloostrisse. Palvusrituaale on asendamas jalgpall, mis üha enam nakatab sealseid noori, kes kõik soovivad saada kunagi suurteks mängijateks. Ka selle filmi peategelased, teismelised Gyembo ja Tashi ei erine teistest.

 
Eriekskursioon. Kahe keskaegse meistriteose lood
Neljapäev, 28. märts kell 18.00
Eriekskursioon tutvustab Niguliste muuseumi kahte kõige tuntumat kunstiteost – Bernt Notke “Surmatantsu” ja Hermen Rode töökojas valminud Niguliste peaaltari retaablit. Vaid kahel korral toimuv publikuprogramm on õhtusel ajal algusega kell 18.00.
 
 

 
Ekskursioon arhitekt Mark Wigley ja kunstnik Anu Vahtraga Gordon Matta-Clarki näitusel
Reede, 29. märts kell 12.00
 
Uus-Meremaa päritolu New Yorkis tegutsev arhitekt Mark Wigley ja Eesti kunstnik Anu Vahtra tutvustavad Kumu kunstimuuseumis näitust „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“. Ekskursioon toimub inglise keeles.
 
 
 
Kunstisari 60+ „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“
Reede, 29. märts kell 12.00
 
Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.
 
 
KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!   
KUMU KUNSTIMUUSEUM
KADRIORU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 26.05.2019: Alguses olid … Köler ja Weizenberg
MIKKELI MUUSEUM
ADAMSON-ERICU MUUSEUM
25. märts – 3. aprill 2019 suletud seoses ekspositsioonide vahetusega
NIGULISTE MUUSEUM
Kuni 12.08.2019: Asjade võim
Tallinna Surmatantsu” uus ekspositsioon