Lasnaretk näituse lõpetuse puhul

Uudiskiri 28.05.2019 

Näituse „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“ finissage

Laupäev, 1. juuni 14.00–17.00

 

Näituse lõpetuse puhul toimuvad algusega kell 14.00 eesti- ja venekeelsed Lasnamäe linnaruumi tutvustavad ekskursioonid, mida viib läbi Lasnaidee ühendus, mis koondab enda ümber entusiastlikke lasnamäelasi, kes väärtustavad oma elukohta ja soovivad panustada inimkeskse ja kvaliteetse Lasnamäe eluruumi loomisse. Päeva lõpetab kell 16.00 toimuv ekskursioon näitusel koos kuraatori Anu Allase ja kunstniku Anu Vahtraga.

 

Loe edasi

Gordon Matta-Clark ja Gerry Hovagimyan loomas installatsiooni „Conical Intersect“. Pariis, 1975. Foto: Harry Gruyaert. The Estate of Gordon Matta-Clarki ja David Zwirneri galerii (New York / London) loal
Gordon Matta-Clark ja Gerry Hovagimyan loomas installatsiooni „Conical Intersect“. Pariis, 1975. Foto: Harry Gruyaert. The Estate of Gordon Matta-Clarki ja David Zwirneri galerii (New York / London) loal
Pink String Quartet kevadkontsert
Teisipäev, 28. mai kell 20.00
Ettekandele tulevad: G.F. Handel, W.A.Mozart,
J.S. Bach, Pink, Queen, Metallica jt. heliloojate teosed. Pink String Quartet mängib Saksamaa ettevõtte Mezzo Forte poolt valmistatud carbon fiberpillidega.
Tule naudi kaunist kevadõhtut ilusa muusika ja klaasi veiniga.

 

Loe edasi

Kumu Dokumentaal: Vein on meie veri
Kolmapäev, 29. mai kell 18.00
 

Gruusia on maailma vanim veinivalmistamise piirkond. Lõuna-Kaukaasia viljakad orud on usutavasti esimesed kohad, kus alustati veiniviinamarjade kasvatamist juba üle 8000 aasta tagasi. See teadmine pani ameerika sommeljee Jeremy Quinni võtma ette rännaku riiki, kus veinivalmistamisest on saanud kultus, ning mis on olnud Gruusia majanduse üks alustalasid juba sajandeid. Filmi juhatab sisse sommeljee Andre Peremees.

 

Loe edasi

Etteaste: Varitsus

Neljapäev, 30. mai kell 17.00

 

Linnud siin ei lõõri, lilled ei õitse, seintel varitsevad kahtluse varjud. Asko Künnapi sõnad ja hääl, elavad ja surnud pildid, Heikki Kalle muusika ja vaikus. Etteaste algab kell viis õhtul. Kes tuleb varem, saab näha ka Surmatantsu uuendatud püsiväljapanekut ja näitust asjade võimust.

 

Loe edasi

Kunstnikuvestlus: Marit Ilisoniga vestleb kuraator Liisa Kaljula

Neljapäev, 30. mai kell 18.00

 

Näitusel „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“ on vestluse keskmes Ilisoni seni kõige suurejoonelisem teos galeriikontekstis – „77 sitsi“, mis on valminud spetsiaalselt Kumu näituse jaoks. Narva Muuseumi Kreenholmi kogusid hoolikalt läbi töötades, digitaliseerides ja uuesti kangasteks trükkides on kunstnik loonud tervet Kumu näitusesaali täitva kontseptuaalse teose, mis jääb lahutamatuks tervikuks ka pärast näituse sulgemist.

 

Loe edasi

Kunstisari 60+ „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“

Reede, 31. mai kell 12.00

 

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

 

Loe edasi

Eesti Kunstimuuseumi elamusprogramm Vanalinna päevadel
31. mai ja 1. juuni 

Juubeliaasta puhul osalevad Tallinna Vanalinna Päevadel Eesti Kunstimuuseumi filiaalid, pakkudes eri vanuses publikule linna ning kunsti seoste märkamiseks ja avastamiseks mitmesuguseid tegevusi. Muuseumi soov on kunsti kaudu näidata, kuidas Tallinna linna on läbi aegade nähtud ja kujutatud, kuidas linn on aja jooksul muutunud, ning ühtlasi suunata festivalil osalejaid mõtlema, mil moel saame oma keskkonda ise luua või mõtestada.

 

Loe edasi

Väikelastehommik „Tasapisi”: lastekaitsepäeva eri

Laupäev, 1. juuni kell 11.00

 

Iga kuu esimesel ja teisel kolmapäeval toimuvad Kumu kunstimuuseumis väikelastehommikud, mis on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste.

 

Loe edasi

Rondelluse kontsert-loeng „Tallinna kaitsepühakud”
Laupäev, 1. juuni kell 19.00
 

Pühakud olid kõige tähtsamad vahendajad Jumala ja inimese vahel, luues silla taevase ja maise ilma vahele. Kontsert-loengu fookuses on Lübecki meistri Hermen Rode peaaltari retaabel (1478-1481). Vaataja tutvub neljakümne nais- ja meespühaku ning piiblitegelasega, kelle hulgas on ka kiriku patroon püha Nikolaus ja Tallinna kaitsepühak Viktor. Tunnustatud vanamuusikaansambel esitab Tallinnas austatud pühakutele kirjutatud muusikat, mis vaheldub miniloengutega pühakute kummardamisest Tallinnas.

 

Loe edasi

The „Plains Singers“ koor

Pühapäev, 2. juuni kell 19.00

 

The Plains Singers koosneb West Plainsi keskkooli kontsertkoori õpilastest ja vilistlastest vanuses 15 kuni 40+ aastat. Nende seas on nii lapsi kui nende vanemaid.

 

Loe edasi

Eriekskursioonid näitusel „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ koos Anne Vetikuga
Teisipäev, 4. juuni kell 18.00
 

Teisipäeva õhtuti, kui muuseum on juba tavakülastusteks suletud, avaneb eriprogrammis osalejatel ainukordne võimalus tutvuda Kumu kaasaegse kunsti galeriis avatud näitusega  „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“. Publikuprogrammis osalejad saavad moe- ja kultuurikriitiku ning stiilipäeviku „Kapist välja“ saatejuhi Anne Vetiku juhendamisel süveneda Cashi ja Owensi unikaalsesse loomingusse.

Loe edasi

Näituse „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas. Haapsalu” finissage

1.–2. juuni 2019

 

Näitusel on eksponeeritud väärtuslikud 17.–21. sajandi teosed Eesti Kunstimuuseumi kogudest, mis pakuvad kaasahaaravat sissevaadet kunstižanrite ja kujutatud motiivide arenemisest ajas ja ruumis.

1. juuni kell 13.00 programm lastele ja peredele
1. juuni kell 15.00 kuraatorituur Eha Komissaroviga
2. juuni kell 15.00 venekeelne ekskursioon Darja Andrejevaga

 

Loe edasi

Kollaaž: Elis Saareväli. Mitte sinnapoolegi. 2016. Autori omand / Carl Timoleon von Neff. Sophie de Keyshenni portree. 1854. Eesti Kunstimuuseum / Jüri Palm. Inimeste maa ja meri. 1984–1985. Eesti Kunstimuuseum
Kollaaž: Elis Saareväli. Mitte sinnapoolegi. 2016. Autori omand / Carl Timoleon von Neff. Sophie de Keyshenni portree. 1854. Eesti Kunstimuuseum / Jüri Palm. Inimeste maa ja meri. 1984–1985. Eesti Kunstimuuseum
Eesti Kunstimuuseumi 100. juubeli veebileht!

 

Valminud on Eesti Kunstimuuseumi 100. juubelile pühendatud veebileht, kus saab tutvuda muuseumi värvika ajaloo, kogude ja juubeliaasta programmiga.

 

Vaata siit

Saadaval e-poes!
Lastekaitsepäeval, 1. juunil on kuni 18aastastel (k.a.) lastel ja noortel sissepääs Eesti Kunstimuuseumi muuseumitesse tasuta*
*välja arvatud ettetellitud ekskursioonid ja programmid
KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!
KUMU KUNSTIMUUSEUM

Kuni 08.06.2019: Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni

Kuni 04.08.2019: Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast
Kuni 25.08.2019: Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard
Kuni 15.09.2019: Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud
Kuni 27.10.2019: Aiapagu. Tuglaste koduaed Tanja Muravskaja fotoobjektiivis

KADRIORU KUNSTIMUUSEUM
Püsiekspositsioon16.–20. saj. Madalmaade, saksa, itaalia, vene meistridMIKKELI MUUSEUM

Kuni 10.08.2019: Pirosmani. Üksildase geeniuse maailm

ADAMSON-ERICU MUUSEUM

Kuni 04.08.2019: Laval ja lõuendil

NIGULISTE MUUSEUM

Kuni 12.08.2019: Asjade võim
Tallinna “Surmatantsu” uus ekspositsioon

Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäevale pühendatud rändnäitus
Kuni 02.06.2019
 Haapsalu raekojas „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas“