Suur maalilaupäev – kunstipidu kõigile!

Uudiskiri 21.05.2019
Suur maalilaupäev

Laupäev, 25. mai 12.00–17.00

Eesti Kunstimuuseumi 100. juubeliaasta raames toimub 25. mail inspireeriv, mänguline ja hariv kunstipidu – „Suur maalilaupäev“. Aastaid Kadriorus toimunud „Suur maalilaupäev“ on tänavu eriti suurejooneline, hõlmates tegevustega kolme Kadriorus asuvat Eesti Kunstimuuseumi filiaali: Kumu kunstimuuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi. Päev algab kell 12.00 ja jätkub vabas õhus maalimise ja joonistamisega kolme muuseumi ümbruses. Lisaks toimuvad ekskursioonid näitustel ning kunstipäeva lõpetab pidulik kontsert Kadrioru lilleaias, kus esineb Politsei- ja piirivalveorkester ja solistid.

Kutsume kõiki vabas õhus joonistama ja maalima!

Kumu Dokumentaal: Minu suvi 77 koos Gordon Matta-Clarkiga
Kolmapäev, 22. mai kell 18.00
„Minu suvi 77 koos Grodon Matta-Clarkiga“ dokumenteerib tema viimast suurt ruumilist sekkumist „Kontoribarokk“ („Office Baroque“) Antwerpenis 1977. aastal. See on jätk 1970. aastatel „Kontoribarokist“ tehtud filmile, näitab palju seni tundmata arhiivimaterjali ning on üles ehitatud lähtuvalt Matta-Clarki oma kommentaaridest sellele projektile. „Taevatrepp“ keskendub Matta-Clarki 1977. aasta Kasseli Documenta jaoks tehtud ning tema vennale pühendatud installatsiooni loomisele. Filmiõhtu juhatab sisse kunstnik Anu Vahtra.Loe edasi
Kitarriõhtu

Neljapäev, 23. mai kell 17.00

Esinevad Romet Osipov ja Wu Yifei, kaastegev Yasuhiro Nakashima (lauto)

Kavas: A. Vivaldi, J. S. Bach, M. Ponce, 16. sajandi lautoduod

Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga

Kunstiteoste hooldamine kodustes tingimustes

Neljapäev, 23. mai kell 17.30

Töötoast saab soovitusi kunstiteoste hooldamiseks: näiteks erinevad graafikatehnikad, pastell-, guašš-, akvarell-, tempera- ja õlimaal. Tähelepanu pööratakse teoste eksponeerimisele ja tutvustatakse materjale, kuidas ja millega kõige paremini hoolitseda oma väärtuslike kunstiteoste eest.  Räägitakse riskidest kodusel hooldusel. Soovitusi annavad paberalusel kunstiteoste konservaatorid Margit Pajupuu ja Merily Paomets ning maalikunsti konservaator Alar Nurkse. Töötoa osana saab külastada ka Eesti Kunstimuuseumi konserveerimisosakonda.

Loeng „Geomeetria, vabastatud sõna ja Läti kütid“, Ivar Sakk

Neljapäev, 23. mai kell 18.00

Loengus tõmmatakse paralleele naaberrahvaste, eestlaste ja lätlaste kunstiavangardi vahel, võrreldakse Gustavs Klucise töid tema kaasaegsete nõukogude konstruktivistidega ning üritatakse leida, mis oli Klucise edu taga. Samuti leiab käsitlemist fakt, et just Läti punased kütid mängisid olulist rolli Nõukogude Venemaa algusaastatel, olles aktiivsed nii poliitiliselt kui ka kultuuriliselt.

Wordsmith & LIVE band Eesti tuur 2019

Neljapäev, 23. mai kell 19.00

Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Eestis koostöös American Music Abroad programmiga esitleb: Ameerika hiphop muusik ja räppar Wordsmith koos live-bändiga.

Baltimore’ist pärit räppar Wordsmith loob ja esitab hiphop muusikat nii kohalike kogukondade elanikele, muusikutele kui ka üldsusele, seistes eneseväljendusvabaduse eest. Wordsmith’i Eesti tuuri eesmärk on tõsta teadlikkust kiusamise kohta ning olla positiivseks eeskujuks, kuidas iga üks meist saab seista vägivalla vastu.

Klassikaliste romansside õhtu Kadrioru lossis
Reede, 24. mai kell 18.00
Imeilusat kevadist kava esitavad Peterburi Mihhailovski teatri solist, Venemaa Teeneline kunstnik, Peterburi N. Rimski-Korsakovi nim. Konservatooriumi õppejõud metsosopran Natalia Birjukova ja koloratuursopran Maria Petrov (Tallinn). Klaveril saadab Pavel Markov (Tallinn).Loe edasi
Perehommik: Muusika lossis – Kitarr
Laupäev, 25. mai kell 12.00
Lossidaamid ootavad 5–9-aastasi lapsi külla koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta tore ja muusikaalne hommik kunstimuuseumis. Sellel hooajal keskendume igal kohtumisel kindlale muusikariistale, mis aitab kunstiteoseid uuest küljest avada.Loe edasi
Giidituur näitusel „Pirosmani. Üksildase geeniuse maailm“
Kolmapäev, 22. mai kell 18.00
 vene keeles
Laupäev, 25. mai kell 15.00 eesti keelesEkskursiooni käigus tutvustatakse Priosmani keerulist ja traagilist elulugu ning analüüsitakse tema elujaatavaid ja südamlikke kunstiteoseid, vaadeldakse kunstniku rolli nii Gruusia 20. sajandi alguse kultuuri kui ka 20. sajandi kunstiajaloo perspektiivis.Eelregistreerimisega:
eestikeelsele giidituurile siin

venekeelsele giidituurile siin

Kunstnikuvestlus Tanja Muravskajaga näitusel „Aiapagu. Tuglaste koduaed Tanja Muravskaja fotoobjektiivis“
Laupäev, 25. mai kell 16.00
Näituse lähtepunktiks on Elo ja Friedebert Tuglase koduaia fotodokumentatsioon – esteetiliselt ja kontekstuaalselt väga põnev materjal. Tuglaste – praeguseks Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse – aia fotorepresentatsiooni, aeda ennast ja laiemalt aeda kui sümbolit on aastatel 2016–2019 uurinud kaasaegse fotokunsti meetodite abil Tanja Muravskaja. Vestlust viib läbi näituse kuraator Elnara Taidre.Loe edasi
Pink String Quartet kevadkontsert
Teisipäev, 28. mai kell 20.00
Ettekandele tulevad: G.F. Handel, W.A.Mozart, J.S. Bach, Pink, Queen, Metallica jt. heliloojate teosed.Pink String Quartet mängib Saksamaa ettevõtte Mezzo Forte poolt valmistatud carbon fiber pillidega.

Tule naudi kaunist kevadõhtut ilusa muusika ja klaasi veiniga.

Loe edasi

Eesti Kunstimuuseumi 100. juubeli veebileht!

Valminud on Eesti Kunstimuuseumi 100. juubelile pühendatud veebileht, kus saab tutvuda muuseumi värvika ajaloo, kogude ja juubeliaasta programmiga.

Vaata siit

Saadaval e-poes!
KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!
KUMU KUNSTIMUUSEUM

Kuni 08.06.2019: Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni

Kuni 04.08.2019: Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast
Kuni 25.08.2019: Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard