Tommy Cashi ja Rick Owensi näitus Kumus

Uudiskiri 30.04.2019
Uus näitus „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“
3. mai – 15. september 2019

Muusikamaailmast kunsti liikunud Tommy Cashi ja Ameerika moedisainerit Rick Owensit seob huvi visuaalkultuuris ringlevate veidrate, marginaalsete või piire ületavate teemade vastu. Mõlema autori loomingut iseloomustab julge ümberkäimine inimkehaga, teadlik fetišikultuuriga mängimine ja mittebinaarne soorepresentatsioon. Tommy Cashi nägemus väljendub jõulises ja ootamatus, mitmevärviliselt teostatud pildikeeles. Sarnaste teemadega töötav Rick Owens on tuntud oma valdavalt monokroomse ja minimalistliku käekirja järgi, mis avaldub lisaks rõivastele ka mööblidisainis ja aksessuaarides. Näitus on lavastatud tervikinstallatsioonina, milles Tommy Cashi ja Rick Owensi soolopraktikad põimuvad ühiselt loodud ja mõlemat kunstnikku siduvates teostes.
Teised osalevad kunstnikud ja koostöö: Faig Ahmed, 3DWorld, Scott Laufer, Maison Margiela, James Kerr / Scorpion Dagger, Pintsel
Esimene kuraatorituur koos Kati Ilvesega toimub16. mail kel 18.

Giidituur näitusel „Pirosmani. Üksildase geeniuse maailm“
Kolmapäev, 1. mai kell 18.00 vene keeles
Laupäev, 4. mai kell 15.00
 eesti keeles
Ekskursiooni käigus tutvustatakse Priosmani keerulist ja traagilist elulugu ning analüüsitakse tema elujaatavaid ja südamlikke kunstiteoseid, vaadeldakse kunstniku rolli nii Gruusia 20. sajandi alguse kultuuri kui ka 20. sajandi kunstiajaloo perspektiivis.

Eelregistreerimisega:
eestikeelsele giidituurile siin

venekeelsele giidituurile siin

Joonistuskursus: Krokii – figuurid paberil
Neljapäev, 2. mai kell 18.00
Ingliskeelsel joonistamiskursusel keskendutakse kiiretele figuurivisanditele. Krokii harjutustega õpitakse kiirelt tabama modellide figuuri, asendeid ja valgust-varju. Krokii võimaldab loovalt ja vaba käega kujutada paberil loomulikke inimfiguure ning lisada igale joonistusele oma iseloomulikku stiili. Kursust juhendab kunstnik ja graafiline disainer Toon Vugts, kes on muuhulgas Drink&Draw (Joo&Joonista) üritustesarja ellukutsuja Eestis. Joonistamiskursus on 3-osaline.

Keraamika meistriklass – puupõletus
Reede, 3. ma
i kell 18.00
Meistriklassi teeb eriliseks tutvumine puudega köetava anagama-tüüpi keraamikaahjuga. Põhjalik kursus koosneb loengust, ateljeetundidest Kumus ja osalemises nn puupõletuse protsessis Tohisool.
Kursusest osavõtja saab kogemuse pottsepakedral treimisest ja vahetuid teadmisi keraamika põletamise viisidest. Juhendaja Aigi Orav.

Etendus: „Armas luiskaja“
Etendused toimuvad: 3., 4., 9., 10., 11., 16., 17., 19. mail kl 19.00

Kadrioru lossi kirjutas 1966. aastal eesti teatrilukku Voldemar Panso, tuues siin publiku ette Jerome Kilty näidendi „Armas luiskaja“ lavastuse, kus olid osatäitjateks Linda Rummo ja Ants Eskola. Mälestus sellest lavastusest on kestma jäänud – olgu isikliku kogemuse või heli- ja videosalvestuse vahendusel. Nüüd jõuab „Armas luiskaja“ taas Kadrioru lossi!

Taaskohtumised – Kunstimekk
Laupäev, 4. mai kell 10.00
„Taaskohtumised“ on ürituste sari dementsusega inimestele, nende lähedastele ja toetajatele (vabatahtlikud, kogukonnad). 2019. aasta kevadel toimuvad Taaskohtumised MTÜ Elu Dementsusega algatatud Mälukohvikute sarja raames. Soovime anda dementsusega inimestele ja nende lähedastele võimaluse suhelda, olla sotsiaalselt kaasatud, leida uusi sõpru ning üksteist toetada. Olete oodatud!

Ekskursioon ja maketitöötuba näitusel „Laval ja lõuendil“
Laupäev, 4. mai kell 13.00

Laupäeval, 4. mail kutsub Adamson-Ericu muuseum täiskasvanud kunstihuvilisi ja perekondi osalema maketiehitamise töötoas. Lavastuskunstnik Mae Kivilo õpetab papist, puidust ja paberist loodud lavakujunduse algtõdesid ning kutsub avastama maagilist lavamaailma.
Kaasa võtta (kinga)karp, mille sisse miniatuurne maailm luua. Muud maketiehituseks vajalikud materjalid ja töövahendid on olemas kohapeal.Palume eelregistreeruda: adamson-eric@ekm.ee / 644 5838

Kumu perehommik: Julgus eksperimenteerida!
Pühapäev, 5. mai kell 12.00

Kumu tunnijuht ootab 4–8-aastaseid lapsi koos nende vanematega näitustele  „Tommy Cash / Rick Owens“ ja „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“. Põgusalt tutvutakse näitustega ja leitakse üles seal peidus olevad lood. Lisaks saavad lapsed võimaluse katsetada ka põnevaid loovtöid ateljeedes.

Lossimuusika: hooaja lõppkontsert
Pühapäev, 5. mai kell 18.00

Esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia solistid
Kavas:
Franz Schubert – Oktett F-duur D. 803

Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina

Teemaõhtu: „Ekspressionistlikud otsingud 1920. aastate Eesti teatris“
Teisipäev, 7. mai kell 17.00

Näitus „Laval ja lõuendil“ eksponeerib 20. sajandi esimesel poolel tegutsenud eesti kunstnike vabaloomingut kõrvuti teatrilavadele looduga. 20. sajandi alguses loodud kutseliste teatrite soov visuaalselt kõrgetasemeliste lavamaailmade järele ning kunstnike huvi teatrikunstis kiiresti kehtestunud modernistlike ja ekspressionistlike väljendusviiside vastu innustas autoreid, nagu Roman Nyman, Peet Aren ja Henrik Olvi, katsetama teatrikunstiga. Teemaõhtul on külas on teatriteadlane Luule Epner .
1. mail on avatud:

Kumu kunstimuuseum kell 10–18
Kadrioru kunstimuuseum kell 10–18
Mikkeli muuseum kell 10–20
Niguliste ja Adamson-Ericu muuseum on 1. mail suletud.
2. mail on avatud kõik muuseumid, kuid Kumu suletakse erandkorras kell 17.
KÜLASTA HETKEL AVATUD NÄITUSEID!
KUMU KUNSTIMUUSEUM

KADRIORU KUNSTIMUUSEUM
Kuni 26.05.2019: Alguses olid … Köler ja Weizenberg
MIKKELI MUUSEUM