Ühe-euro kolmapäev Eesti Kunstimuuseumi muuseumites

Ühe-euro kolmapäev Eesti Kunstimuuseumi muuseumites
Eesti Kunstimuuseum soovib külastajatele pakkuda võimalust nautida oma muuseumides vahetuvaid näitusi taskukohase hinnaga. Üheeurone muuseumipilet tagab sissepääsu kõigile vastavas muuseumis avatud näitustele ja sel päeval toimuvatele üritustele.
Kumu kunstimuuseumis on hetkel avatud näitused „Geomeetriline inimene. Eesti Kunstnikkude Rühm ja 1920.–1930. aastate kunstiuuendus”, „Mood ja külm sõda”, „IRWIN. Konteksti loomine”, „Avo Keerend ja Evi Tihemets. Värv eesti graafikas” ja „Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik”, Mikkeli muuseumis näitus „Kellade aeg. Ajaloolised kellad Eesti kogudest”, Niguliste muuseumis näitus „Ars moriendi – suremise kunst” ning Adamson-Ericu muuseumis näitus „Mare Vint. Joonistused läbi viie aastakümne”. Kadrioru kunstimuuseum on remondi tõttu suletud 2012. aasta lõpuni.
Eesti Kunstimuuseumi sünnipäeva puhul on muuseumi poodides 14.-18. novembril valitud EKMi trükised 50% soodsamad.

Pikad kolmapäevad Kadriorus: „Skeened” Kumu kunstimuuseumis

Kolmapäeval, 14. novembril kell 18 kutsub Kumu kunstimuuseum kõiki kunstihuvilisi sarja „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames näitusele „Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik”. Ekskursioonil räägivad näituse ühe osa kuraator Hilkka Hiiop ja üks näituse fookuses olevaid autoreid, Erki Kasemets, nüüdiskunsti säilitamisest muuseumi ja kunstniku perspektiivist. Näitust tervikuna tutvustab kunstiteadlane Marie Vellevoog. Samal päeval saab Kumu ja Kadrioru kunstimuuseumi ning Mikkeli, Adamson-Ericu ja Niguliste muuseumi külastada ühe euro eest.
Loe edasi…

Loengusari „Pühakud”: Lauldes ülistatud Ema
Neljapäeval, 15. novembril kell 17.30 kutsub Niguliste muuseum järjekordsele loengule sarjast „Pühakud”. Kunstiteadlane Mari-Liis Paaver räägib loengul „Lauldes ülistatud Ema” rahvauskumuste jälgedest kristlikus ikonograafias. Loengul käsitletakse harva esinevat Jumalaema ikoonitüüpi ja selle käänulist kujunemislugu. Osalemine muuseumi sooduspiletiga.
Loe edasi…

Keraamikakursus: „Geomeetria võlu” Kumu hariduskeskuses
Reedel, 16. novembril kell 17.00–19.00 keraamikakursus „Geomeetria võlu”. Kahetunnisel lühikursusel saab iga osaleja keraamik Aigi Orava juhendamisel valmistada toeka keraamikateose ning saab vaadata näitust „Geomeetriline inimene. Eesti Kunstnikkude Rühm ja 1920.–1930. aastate kunstiuuendus “. Vajalik on eelregistreerimine!
Loe edasi…

Lastehommik “Portselan – valge kuld” (eesti keeles) Mikkeli muuseumis
Laupäeval, 17. novembril kell 11.00 ootavad lossidaamid külla 5–11aastasi lapsi. Pärast pooletunnist jalutuskäiku, vestlust ja mänge minnakse töötuppa joonistama või meisterdama. Toredat laupäevahommikut jääb meenutama omavalmistatud kunstitöö.
Loe edasi…

Publikupäev näitusel “Ars moriendi – suremise kunst” Niguliste muuseumis
Pühapäeval, 18. novembril kutsub Niguliste muuseum kõiki muuseumi- ja kunstisõpru publikupäevale ja kuraatoriekskursioonile näitusel „Ars moriendi – suremise kunst.” Kesk- ja varauusaegsele mälestamis-, matuse ja surmakultuurile keskenduva näituse tähendusi ja tagamaid avab väljapaneku koostaja Merike Kurisoo. Pered saavad osaleda lasteprogrammis „Nigulistes kummitab.” Publikupäeva lõpetab kell 16.00 algav orelipooltund. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Loengusari: Elukutsete peegeldusi kunstis: “Põllumees, (käsi)tööline ja ehitaja kunstis” Kumu kunstimuuseumis

Pühapäeval, 18. novembril kell 14.00 jätkub Kumu kunstimuuseumis loengusari, milles käsitletakse igapäevatöö kajastusi kunstis, leides vastavaid pilte Kumust ja kogu kunstiajaloost. Silma hakkavad pealtnäha vastandlike alade kokkupuutepunktid. Loengud on mõeldud kõigile kunstisõpradele. Lektor Helena Risthein.
Loe edasi…

Kumu auditooriumis
13. november kell 18.00 Filmisari Vestes Ameerika lugusid: räägime muusikast „American Graffiti“ Rež George Lucas, USA 1973, kestus 110′. Tasuta.
14. november kell 18.00 Kumu Dokumentaal –
Pärnu Filmifestivali filmid: „Tähetolm” Rež Vladimir Perović, Serbia 2011, 16′ ja „Bom – päev enne demokraatiat” Rež Amlan Datta, India, Jaapan, 2011, 85′. Tasuta.
15. november kell 15.00 Tsirkuseetendus:
TsirkuseKunstiNäitus. Pilet 6 €.
16. november kell 18.00 PÖFF: “
Õde
” Rež: Ursula Meier. Piletiga
16. november kell 20.00 PÖFF: “
Otsides ilu” Rež: Brent Huff, USA, 2012. Piletiga
16. november kell 22.00 PÖFF: “
Ebaõiglane maailm” Rež: Filippos Tsitos, Kreeka, Saksamaa 2011. Piletiga
17. november kell 16.00 PÖFF: “
Sazen Tange ja kullapott täis miljon ryo`d” Rež: Sadao Yamanaka, Jaapan, 1935. Piletiga
17. november kell 18.00 PÖFF: “
Su ilu pole midagi väärt …” Rež: Hüseyin Tabak, Austria, 2012. Piletiga
17. november kell 20.00 PÖFF: “
Kõik vabandused” Rež: Emily Tang, Hiina, 2012. Piletiga
17. november kell 22.00 PÖFF: “
Volfram” Rež: Giorgos Georgopoulos, Kreeka, 2011. Piletiga
18. november kell 17.30 PÖFF: “
Päike šogunaadi viimastel päevadel” Rež: Yuzo Kawashima, Jaapan, 1957. Piletiga
18. november kell 20.00 PÖFF: “
Materiaalne edu” Rež: Jesse Mann, Kanada, 2012. Piletiga
18. november kell 22.00 PÖFF: “
Ümbruskonna helid” Rež: Kleber Mendonça Filho, Brasiilia, 2012. Piletiga
19. november kell 18.00 PÖFF: “
Mõrvakavatsused” Rež: Shôhei Imamura, Jaapan, 1964. Piletiga
19. november kell 21.00 PÖFF: “
Näost: supermodellid enne ja nüüd” Rež: Timothy Greenfield-Sanders, USA, 2011. Piletiga
20. november kell 18.00 PÖFF: “
Armuhotell” Rež: Shinji Sômai, Jaapan, 1985. Piletiga
20. november kell 22.30 PÖFF: “
Gebo ja vari” Rež: Manoel del Oliveira, Portugal, Prantsusmaa, 2012. Piletiga

Osale auhinnaloosis
Kumu kunstimuuseum ja ajakiri Mood on välja pannud auhinnad näituse „Mood ja külm sõda” külastajatele. Näituse külastamisel täida kassas kupong ja pane loosikasti. Loosimine toimub pärast näituse lõppu ning võitjatega võtame ühendust!
Loe edasi…

Restorani „Kadriorg” menüü näituse „Mood ja külm sõda” ainetel
Kumu kunstimuuseumi ja restorani Kadriorg koostöös on valminud menüü sügis-talv 2012, mis on inspireeritud Nõukogude Eesti restoranide kokakunstist 1950.–1970. aastatel.
Loe edasi…

Näituse “Geomeetriline inimene” raamat
Raamat annab ülevaate Eesti avangardkunsti esimese ja ühe olulisema rühmituse – Eesti Kunstnikkude Rühma – ajaloost.
Rikkalike illustratsioonide ja ajalooliste arhiivifotodega eesti- ja ingliskeelses raamatus vaadeldakse konstruktivistlik-kubistlikku kunsti viljelenud ja peamiselt 1920. aastatel tegutsenud rühmituse loomingut, pakkudes sissevaateid selle olulisemate autorite kujunemisesse.
Loe edasi…

Tulemas
Ringkäik kuraatoriga näitusel „Mare Vint. Joonistused läbi viie aastakümne” Adamson-Ericu muuseumis
Neljapäeval, 22. novembril avab Mare Vindi loomingut kuraator Ülle Kruus.
Loe edasi…

Teemaõhtu „Kristalne õhtu Mare Vindi loominguga” Adamson-Ericu muuseumis
Teisipäeva, 27. novembri kargel õhtul saavad huvilised kohtuda kunstnik Mare Vindiga ja veeta paar tundi tema loomingust inspireeritud atmosfääris.
Loe edasi…

Seminar „Geomeetriline inimene ajastu kunstiruumis” Kumu kunstimuuseumis

Reedel, 30. novembril kell 14.00 Kumu kunstimuuseumi auditooriumis toimuv seminar kaasneb Kumu kunstimuuseumi näitusega „Geomeetriline inimene. Eesti Kunstnikkude Rühm ja 1920.–1930. aastate kunstiuuendus”
Loe edasi…