Veeda pühad kunsti keskel!

Veeda pühad kunsti keskel!
Alusta uut aastat pidulikult: Kadrioru kunstimuuseumis saab jaanuari esimesel nädalal iga päev osa kuraatori ekskursioonist „Kadrioru loss ja selle kunagised isandad” ning tutvuda rahvusvahelise näitusega „Kui kunstnik kohtus Kleioga. Ajaloopildid 19. sajandil”.
Loe edasi…

Jõuluekskursioonid Kumu kunstimuuseumis
2.–5. jaanuarini 2014 juhib kunstiteadlane Helena Risthein eesti- ja venekeelseid ekskursioone Kumus kõigile kunstihuvilistele. Pooltel päevadel tutvutakse Eesti kunsti ülevaatliku püsinäitusega muuseumi kolmandal ja neljandal korrusel, teistel päevadel – kahe nõukogude-aegse meistri pärandiga lähivaates.
Loe edasi…

III Tallinna Bachi nimeline Muusikafestival
1.–7. jaanuaril toimub III Tallinna Bachi nimeline Muusikafestival, mis kasvas välja iga-aastasest jaanuari esimese nädala Tallinna Niguliste muuseum-kontserdisaali orelikontsertide sarjast. Festival on omalaadne ja ilus uusaastatervitus kõigile Tallinna elanikele ning linna külalistele.
Loe edasi…

Tantsuetendus „Austusavaldus Kadriorule”
Reedel, 3. jaanuaril kell 15.30 esineb Kadrioru kunstimuuseumis ajaloolise tantsu teater Petit Trianon (St Peterburg).
Loe edasi…

Viimast nädalat avatud „Konspekteeritud ruum. Paul Kuimeti fotod”
Pühapäeva, 5. jaanuarini on avatud Kumu kunstimuuseumi graafikakabinetis näitus „Konspekteeritud ruum. Paul Kuimeti fotod”. Näitusel esitletud töödes on esmakordselt jäädvustatud monumentaalkunsti kui žanri, mis kõnetab Eesti kunsti- ja lähiajaloo kõige erinevamaid aspekte alates mastaapsest glamuurist kuni sööklamaalide armetuseni.
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!
Pikad kolmapäevad Kadriorus: „Kirjasõna tähetund” Mikkeli muuseumis
Kolmapäeval, 8. jaanuaril kell 18 toimuv kuraatoriekskursioon Kerttu Männiste juhtimisel keskendub trükikunsti ja -tehnikate arengule ning vaatleb tehnilisi, kunstilisi ja kultuuriloolisi muutusi sõna ja pildi, teksti ja illustratsiooni sümbioosis.
Loe edasi…

Publikupäev „Vana fotoalbum” Kumu kunstimuuseumis
Menukas näitus „Pildiplahvatus. Kunst ja fotograafia Eesti 19. sajandi visuaalkultuuris” on Kumus avatud vaid 12. jaanuarini 2014! Kuid veel enne näituse lõppu on võimalus osaleda mitmekesisel publikupäeval, mis leiab aset laupäeval, 11. jaanuaril!
Loe edasi…

Laupäevaakadeemia: Salvator Cardelli graafiline monument 1812. aasta Isamaasõjale
Laupäeval, 11. jaanuaril kell 15 esineb Kadrioru kunstimuuseumis Marika Reintam Eesti Sõjamuuseumist ettekandega „Salvator Cardelli graafiline monument 1812. aasta Isamaasõjale”.
Loe edasi…