Viimast nädalat avatud „Kriitika ja kriisid. Kunst Euroopas alates 1945“

Viimast nädalat avatud Kriitika ja kriisid. Kunst Euroopas alates 1945
Pühapäeva, 3. oktoobrini on Kumu kunstimuuseumis avatud mastaapne rahvusvaheline näitus „Kriitika ja kriisid. Kunst Euroopas alates 1945“, mis toob Eestisse esmakordselt peaaegu sada Euroopa avangardkunsti suurnime mõlemalt poolt endist raudset eesriiet.
Loe edasi…

Sümpoosion „Heli ja avalik ruum Kumu auditooriumis
Kolmapäeval, 30. oktoobril algusega kell 11–17 toimub Kumu auditooriumis rahvusvaheline sümpoosion, mille märksõnadeks on heli ning selle toimimine avalikus ruumis. Sündmus seob omavahel kaks Kumu näitust – viimast nädalat avatud „Kriitika ja kriisid. Kunst Euroopas alates 1945“ ning „Sünkroonist väljas. Helikunstist vaatega minevikku“.
Loe edasi…

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Eksperiment „Euroopa
Kolmapäeval, 30. oktoobril kell 18 toimub Kumu näitusel „Kriitika ja kriisid. Kunst Euroopas alates 1945“ eksperiment haridusprogrammide kuraatori Jane Meresmaa-Roosiga
Loe edasi…

Keraamikakursus: Sgrafiito
Neljapäeval, 31. oktoobril kell 17 Kumu hariduskeskuses. Sgrafiito on mitmekihiline freskomaali tehnika. Erivärviliste angoobikihtidega kaetud valge savipind hakkab iga sissekraabitud joonega üha rohkem elavnema. Kindlasti on see keraamikatehnikatest üks võimalusterohkeimaid ja pakub tegijale maksimaalset loomerõõmu. Graafiline joonemäng savil leiab loomuomaselt vastava vormilahenduse.
Loe edasi…

Pühakutepäev Niguliste muuseumis

Reedel, 1. novembril on täielikult avatud Niguliste kiriku endine peaaltar, mis on teadaolevalt suurim säilinud hilisgooti kappaltar Läänemere-äärsetes maades. Kell 18 räägitakse pühakutepäeva ekskursioonil pühakukultuse ajaloost ja selle levikust ja tähtsusest keskajal. Sissepääs kogu päeva vältel soodushinnaga 2 /1,20 €.
Loe edasi…

Tummfilmid elava muusika saatel Kumu auditooriumis

Reedel, 1. novembril kell 19 ja laupäeval, 2. novembril kell 14 annab Kumu auditooriumis Soome eksperimentaalbänd Cleaning Women kinokontserdid tummfilmide taustal. Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.
Loe edasi…

Kursus: Joonistamine – alateadvuse väljund Kumus
29. oktoobrist – 19. novembrini teisipäeviti kell 18 Kumu hariduskeskuses. Igaüks meist on hajameelselt paberile kritseldanud ja pärast avastanud justkui iseenesest tekkinud põneva kujundi või mustri. Sürrealistid nimetasid sellist joonistamisviisi automaatseks joonistamiseks. Joonistamise hetkel on teadlik kontroll käe tegevuselt eemaldatud ehk teadvus tegeleb millegi muuga (sekkuvad faktorid, nagu näiteks jutuajamine, väsimus, raadio jne). Teadvuse tsensuurist vabana saab väljundi omapärane kujundimaailm, mille rikkus üllatab iseennastki.
Loe edasi…

Kukesammud: Täpi suured kõrvad
Pühapäeval, 3. novembril kell 12.00 kohtuvad lapsed taas Täpiga, et seekord ise helisid tekitada ja niimoodi uusi teoseid luua. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Kumu auditooriumis
Kolmapäeval, 30. oktoobril kell 18 Kumu Dokumentaal: „Niki De Saint Phalle & Jean Tinguely, kunstimaailma Bonnie ja Clyde“ Režissöör Louise Faure, Anne Julien, Prantsusmaa 2010, 55′. Tasuta
Teisipäeval, 5. novembril kell 18 USA Saatkond esitleb: Filmisari „Vestes Ameerika lugusid“ – „Kass tulisel plekk-katusel“ Režissöör Richard Brooks, USA 1958, 107′. Tasuta

Ajalootund muuseumis
Koostöös Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni Keskusega valminud projekt „Muuseum ja arhiiv õppekeskkonnana” toob ajalootunnid Eesti Kunstimuuseumisse. Niguliste muuseumis, Kadrioru kunstimuuseumis, Adamson-Ericu muuseumis ja Kumu kunstimuuseumis on ette valmistatud gümnaasiumi ajaloo õppekavaga otseselt haakuvad tunnid.

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.
Loe edasi…

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.
Loe edasi…

Tulemas!
Uus näitus Alguses oli Sõna. Ajaloolised piiblid Jaan Paruski kogust“ Mikkeli muuseumis
02.11.2013–02.03.2014
Näituse keskmes on eesti raamatu-, kirjandus- ja kunstikultuuri tüvitekst – eestikeelne piibel, mille vaimuliku ja kultuuriloolise tähendusvälja kõrval avab näitus ajalooliste väljaannete tüpograafia ja köitekunsti esteetilist maailma.
Loe edasi…

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Ühe maali lugu – prantsuse pärl
Kolmapäeval, 6. novembril kell 18 toimub ringkäik Mikkeli muuseumi püsiväljapanekul kuraator Kerttu Männistega: Kerge ja elegantse prantsuse rokokookunsti pärl J.-F. de Troy maal „Mooseslapse leidmine”.
Loe edasi…

Publikupäev
Laupäeval, 9. novembril kell 12–16 toimuva näituse „Alguses oli Sõna. Ajaloolised piiblid Jaan Paruski kogust” publikupäeva raames on võimalik osaleda kuraatoriekskursioonil ning kohtuda paberi- ja köitekunsti spetsialistidega.
Loe edasi…