fbpx

Поиск

Jääb ära! Anu Raua vestlusõhtu „Puutepunktid Adamson-Ericuga“ 21.11.2023 | 17:00

Ackermanni digitund
Anu Raud. Foto: Anu Ansu (ERM)

Jääb ära! Anu Raua vestlusõhtu „Puutepunktid Adamson-Ericuga“

Vestlusõhtu jääb esineja haigestumise tõttu ära.

Kunstnik, hinnatud pärimuskultuuri hoidja, akadeemik Anu Raud räägib oma kohtumistest Adamson-Ericu ja Mari Adamsoniga ning analüüsib Adamson-Ericu loomingut, eriti tema disaini ja tarbekunsti, kus teda on paelunud Adamson-Ericu nõtke mõtlemine värvi, kujundi ja pintsliga.

Kohtumine on osa üritustesarjast, millega tähistame Adamson-Ericu muuseumi 40. juubelit. 1983. aastal avati värskelt renoveeritud vanalinna majas Lühikese jala tänaval eesti kunstiklassikule Adamson-Ericule pühendatud muuseum. Muuseumile pani aluse Adamson-Ericu lese Mari Adamsoni annetus, ligi 1000 eri žanris kunstiteose kinkimine kunstimuuseumile.

Neljakümne tegutsemisaasta jooksul on muuseum kogunud, uurinud ja tutvustanud Adasmon-Ericu mitmekülgset loomingut, nii Eestis kui välismaal. Kokku on nende aastatega Lühiksese jala majas toimunud ligi 190 näitust: erinevate teema- ja isikunäituste kaudu on muuseum järjepidevalt tutvustanud nii klassikalist modernismi kui kaasaegset kunsti ja tarbekunsti. Fookuses on olnud nii eesti naiskunstnikud, pagulaskunst, kui ka põhjamaade kunstnike looming. Ühe olulise suunana on tutvustatud Jaapani kunsti ja kultuuri.