Niguliste muuseumi ja Animakooli ükssarvikute animavõistluse raames valmis ligi 70 fantaasiarikast lühianimatsiooni

Niguliste muuseumi ja Animakooli (MTÜ Nukufilmi Lastestuudio) koostöös toimus sel kevadel näitusega “Ükssarvik võlumetsas” seonduv animavõistlus “Ükssarviku maailm”. Kolmes vanusegrupis laekus kokku 68 animatsiooni ning žürii on nüüdseks välja valinud paljude suurepäraste tööde seast parimad.
Võistluses osalesid Animakooli, Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Laulasmaa Kooli animaringide, Tondi kooli ning Pelgulinna Gümnaasiumi animatsiooni aine õpilased.
“Ükssarvik on muinasjutuline ja salapärane sümbolitest laetud olend, kes on olnud meiega aastatuhandeid ja kelle tähendus on sajandite vältel muutunud. Tänapäeval on ta eeskätt fantaasia- ja populaarkultuuri maailmas elav tegelane. Koostöös Animakooliga korraldatud õpilaste animatsioonivõistlus inspireerus Niguliste muuseumis viimaseid päevi avatud näitusest “Ükssarvik võlumetsas”. Suurt rõõmu tegid võistlustööde hulk ja erakordselt fantaasiarikkad lühifilmid. Noored animaatorid vaatlesid läbi ükssarvikute nii rõõmsaid kui ka keerulisemaid teemasid. Samuti avaldasid suurt muljet põnevad stsenaariumid, kunstiline tase ja tehnilised oskused. Täname kõiki võistluses osalenud õpilasi ja nende juhendajaid ning soovime edaspidiseks lennukaid ideid ja inspiratsiooni!” ütles Niguliste muuseumi direktor Merike Kurisoo.
Kõiki võistlustöid näeb muuseumis kohapeal ekraanidelt 1.–6. aprillil ning valikut laekunud töödest Niguliste muuseumi kodulehel ja sotsiaalmeedias. Vaata parimaid võistlustöid ka Eesti Kunstimuuseumi Youtube´i kanalilt.
Võitjate ja juhendajate tänamine toimub Niguliste muuseumis näituse „Ükssarvik võlumetsas“ finissage’i raames toimuval perepäeval, laupäeval, 5. aprillil kell 13.30.
Näituse „Ükssarvik võlumetsa“ lõpuüritused juhatab sisse reedel, 4. aprillil kell 19 algav sarja “Kunst kõlab” kontsert “Põhjala ballaadid”. Laupäeval, 5. aprillil on muuseum perede päralt, kui üheskoos uudistatakse erinevatest aegadest pärinevaid kunstiteoseid ja esemeid, pärast ringkäiku saab võluaias kogu perega mängida ja lõbutseda. Programmi vältel on võimalik valmistada omaenda ükssarvikusarve. Esitlemisele tulevad ka koostöös Animakooliga toimunud õpilaste animavõistluse “Ükssarviku maailm” lühianimatsioonid.
Pühapäeval, 6. aprillil jäetakse imeliste Niguliste ükssarvikutega hüvasti. Päeva avab kell 13.30 Sävedaleni kiriku ansambel Vox Nostra Rootsist. Toimuvad orelipooltund ja viimane kuraatorituur. Kell 17 leiab aset vanamuusikaansambli Rondellus kontsert “Müstilised Jumala loomad”, mis on pühendatud keskaegsete bestiaariumite ehk loomaraamatute olenditele.
Animavõistluse tulemused
Vanuserühmas 5–9-aastased
Kuldne filmimaagiline sarv: Elenora ja Sofia – Maagiline ükssarvikute film. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Sõbralik sarv: Trevor, Evert, Hans – Vahetus. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Monumentaalsarv: Elsa Kabanova ja Lara Murka – Teekond ükssarvikute maale. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Sillerdav ükssarv: Margaret – Mere ükssarvik ja heeringas. Animakool. Juhendaja: Kreeta Käeri
Vindiga sarv: Nora Nanits – Ükssarve sarv. Jakob Westholmi Gümnaasium/Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Müstiline sarv: Johan Ulk ja Aleks Starov – Ükssarvikud oskavad teleportida. Jakob Westholmi Gümnaasium/Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Tervislik sarv: Agathe Keira Kaleviste ja Saskia Laanmets – Tüdruk ja ükssarvik. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Tantsusarv: Karolina Ann Worth – Ükssarvikute mets. Pelgulinna Gümnaasium
Vanuserühmas 10–14-aastased
Kuldne meresarv: Mirell Kohv – Meri ükssarv. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Ebamaine sarv: Ragne, Oskar ja Joosep – Unenägu. Animakool. Juhendaja: Erik Alunurm
Nunnu sarv: Marii, Emma, Markko ja Kert Kaarel – Ükssarvikute imeline maailm. Tallinna Tondi Kool. Juhendaja: Sondra Lampmann, Silvia Paluveer
Mõtteline sarv: Sander Ondrej – Lõputmatu hetk. Animakool. Juhendaja: Erik Alunurm
Metsasarv: Laur Luukas Uus – Metsa kaitsja. Animakool. Juhendaja: Erik Alunurm
Headuse sarv: Miina Kikkas – Üks ükssarviku elu. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Hädaabi sarv: Epp Vaarik, Saskia Veermäe, Marleen Lande, Karolina Koskela, Matilda Haav – Ükssarvik päästab päeva. Pelgulinna Gümnaasium
Antiiksarv: Lia Eliise Tänavsuu – Ükssarvikute mets. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Imesarv: Marjanne ja Triinu – Mustvalge kassi lugu. Pelgulinna Gümnaasium
Vanuserühmas 15+-aastased
Kuldne ükssarv: Halliki Hiir – Jaht. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Tundesarv: Henri Magnus Tamm – Ükssarvikute paradiis. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Animesarv: Ingeli Saar – Liidia. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Külluse sarv: Anni Karro ja Gertu Lohe – Sumptuous Colonization. Laulasmaa kool. Juhendaja: Erik Alunurm
Üllatussarv: Jan Markus Naarits – Lego. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann
Rõõmusarv: Harriet ja Karoliine – Happy End. Animakool. Juhendaja: Erik Alunurm
Animavõistluse „Ükssarviku võlumetsas“ žüriisse kuulusid: Mait Laas, Urmas Puhkan, Piret Potter, Merike Kurisoo, Keidi Kaitsa-Pihlamägi, Külli Kõiv ja Annika Teras.