fbpx

Otsing

Konverentsid

Eesti Kunstimuuseum korraldab järjepidevalt erialaseid konverentse. Konverentside korraldamisel teeb muuseum tihedat koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste teadusasutuste ja muuseumidega. Suuremate konverentside ettekanded publitseeritakse ajakirjas Eesti Kunstimuuseumi Toimetised või eraldi konverentsikogumikena. Konverentside traditsioon rõhutab näitusetegevuse orgaanilist seost teadustegevusega ning on toeks Eesti kunsti uurimisel ja kontekstualiseerimisel.

Kumu kunstimuuseumi tegevuse oluline osa on rahvusvahelised konverentsid, mis käsitlevad peamiselt 20.–21. sajandi kunsti ja visuaalkultuuri.

Kumu konverentsid lehele

Kadrioru kunstimuuseumi konverentsid on seotud uurimuslike näitustega nii Kadrioru kunstimuuseumism kui Mikkeli muuseumis. Konverentside fookuses on 16.–20. sajandi kunst ja selle retseptsioon, visuaalkultuur ja kunsti tehnilised uuringud, samuti kunstikogumine ja erakollektsioonide ajalugu.

Niguliste muuseumi konverentsid on keskendunud kesk- ja varauusaegsele kirikukunstile, sakraalpärandile ja visuaalkultuurile, samuti konserveerimisalastele, muinsuskaitse ja kunstiteoste tehniliste uuringute küsimustele.

Adamson-Ericu muuseumi konverentsid tegelevad Eesti kunstiga 20. sajandil ja naiskunstnike temaatikaga.