Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Muuseumis saab ülevaate Eesti kunsti eri ajajärkudest – akadeemilisest stiilist modernismini, sovetpopist kaasaegse kunstini. Eraldi vaatamisväärsus on maja moodne arhitektuur.
Täpsem info
Kadrioru kunstimuuseum on ainus varasemale Euroopa ja Vene kunstile pühendatud muuseum Eestis. Vanade meistrite teoste mõtestamine on ka näituste ja haridusprogrammide fookuses. Muuseum asub Kadriorus, Vene tsaari Peeter I jaoks ehitatud barokklossis.
Kadriorus asuv Mikkeli muuseum on pühendatud erakollektsioonide ja kunstikogumise tutvustamisele. Muuseumi püsiväljapaneku moodustab Johannes Mikkeli kogu, vahetuvad näitused toovad publiku ette tänapäevaseid ja ajaloolisi erakollektsioone.
Tallinna vanalinnas asuv Niguliste muuseum on üks väheseid Põhja-Euroopa muuseume, mis paikneb endises sakraalhoones, võimaldades keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti esitleda ajaloolises keskkonnas. Muuseumis on hoiul Eesti kõige väärtuslikum ja suurem kirikukunstikogu.
Tallinna vanalinnas asuva Adamson-Ericu muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate ühe mitmekülgsema eesti kunstniku Adamson-Ericu (1902‒1968) loomingust. Lisaks toimub aastas kaks kuni kolm vahetuvat näitust erinevatel teemadel.
Eestis toimub esimest korda Vana-Egiptuse kunsti suurnäitus. Eksponeeritud on tuhandete aastate vanused arheoloogilised leiud ühest maailma mahukamast Vana-Egiptuse kollektsioonist – Museo Egiziost Itaalias.
Uus püsiekspositsioon toob välja 20. sajandi lõpukümnendi ideerohkuse ja dünaamilised protsessid.
Näitus uurib kasside ja koerte kujutamist kunstis ning nende tähtsust, rolle ja sümboolseid tähendusi inimese ja ühiskonna jaoks.
Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioon tutvustab Eesti Kunstimuuseumi väliskunsti paremikku – peamiselt Lääne-Euroopa ja Vene maali, graafikat, skulptuuri ja tarbekunsti 16.–20. sajandist.
Näitus toob publiku ette perekond Värniku kogu, mille keskmes on maastikumaalid Pallase kunstikooliga seotud autoritelt.
Muuseumi püsinäituse tuumiku moodustab kõrvuti eksponeeritud Euroopa ja Hiina keraamika ja portselani ning Lääne-Euroopa maalikunsti väljapanek Johannes Mikkeli kogust.
Näitus tutvustab Eesti barokiajastu kuulsaima kujuri ning tema kaastööliste rohkem kui kolmesaja aasta tagust loomingut.
Niguliste muuseumi kogu hõlmab kõige silmapaistvamat ja väärtuslikumat osa Eesti kesk- ja varauusaegsest kirikukunstist. Suur osa Niguliste muuseumi kogus asuvaid teoseid pärineb Niguliste kirikust ning on täna välja pandud oma algsetel asukohtadel.
Kaljo Põllu (1934–2010) on üks silmapaistvamaid eesti kunstnikke ning soome-ugri ja Põhjala rahvaste maailmapildi ja muinasmüütide visuaalses keeles mõtestajaid. Väljapanek avab sugestiivselt esivanemate mütoloogilist muinasmaailma, legende, uskumusi ja loodustunnetust.
Muuseumi püsiekspositsioon on pühendatud Adamson-Ericu (1902–1968), Eesti ühe mitmekülgseima kunstniku, loomingule.
Eesti ühe tuntuma avangardisti Ado Vabbe (1892–1961) näitus keskendub tema loomingu eripalgelistele etappidele.
Näitus esitab ühe vaate 20. sajandi keskpaiga ja teise poole Eesti kunstile, mida kujundasid suures osas konfliktid ja kohandumised II maailmasõja järgse uue poliitilise olukorraga.
Väljapanek toob vaataja ette kunstnike tõlgendused osakestefüüsika keerulisest ja põnevast valdkonnast.
Vaid kaheksal teisipäeval pärast muuseumi sulgemisaega on huvilistel võimalus osaleda Vana-Egiptuse kunsti näitusel toimuval eriekskursioonil väikeses grupis.
Ringkäigud ja töötoad seenioridele Kumu näitustel. Jaanuaris külastame näitust “Murtud sümmeetriad”.
Fine5 Tantsuteater. Kas jõuame kiiresti mööduva elu jooksul kedagi päriselt puudutada või oleme kontaktis pigem puuteekraanidega?
Kuraatorituuril tuleb juttu perekond Värniku kogu kujunemisloost, teoste valiku printsiipidest ja kollektsionääridele emotsionaalselt olulistest taiestest.
Iga kuu ühel pühapäeval kell 13.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9aastaseid lapsi muinasjuttu kuulama ja meisterdama.
Kumu kunstimuuseum ootab 1–3-aastasi lapsi koos lapsevanema või saatjaga tutvuma kunstiga läbi lugude jutustamise, mängu, liikumise jt loovtegevuste.
Kolmeosalise linoollõike- ja pimetrükikursus algajatele ja edasijõudnutele
Egiptuse kvartskeraamika töötuba, kus osaleja segab ise kokku Egiptuse pasta ning vormib massist ehteid, amulette või pisiplastikat.
Filmiõhtu, kus linastub film „Tähevärav“ (Stargate, 1994).
Perehommikul räägitakse Vana-Egiptuse kunstist ja legendidest.
Rahvusvahelise Leipzigi Bachi konkursi võitja Irina Zahharenkova mängib muusikaloo kõigi aegade suurima helilooja armastatud teoseid.
NB! Palume muuseumi külastades kanda maski.