Aitan lapsi kunsti juurde

AVATUD REGISTREERIMIMINE OKTOOBER – DETSEMBER 2018

„Aitan lapsi kunsti juurde” on heategevusfondi Aitan Lapsi projekt koostöös Eesti Kunstimuuseumiga. Võimaldame üheskoos võimalikult paljudel koolilastel osaleda Eesti Kunstimuuseumi muuseumitundides.

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” saab võimalikuks tänu taarakogumispunktides kogutud annetustele ning sponsoritele. Kogu annetatud raha läheb laste muuseumikülastuste tarbeks.

Iga selline külastus Eesti Kunstimuuseumi muuseumitesse toimub spetsiaalse muuseumitunni raames. Käelist tegevust sisaldavad tunnid on interaktiivsed ning heaks täienduseks koolitundidele. Eesti Kunstimuuseumi muuseumitunnid pakuvad avastamis- ja kaasamõtlemisrõõmu igas vanuses õpilastele, olles ka suurepäraseks keelekümbluse võimaluseks. Muuseumitunde juhendavad muuseumipedagoogid või selleks koolitatud inimesed ning need on koostatud vastavalt laste vanusele. Muuseumitundide tavapärane kestus on 60–90 minutit. Mitmeid tunde saadab ka loovtöö.

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” toimub Eesti Kunstimuuseumi viies muuseumis:
Kumu kunstimuuseum
Kadrioru kunstimuuseum
Mikkeli muuseum
Adamson-Ericu muuseum
Niguliste muuseum

„Aitan lapsi kunsti juurde“ tasuta muuseumikülastused oktoober – detsember 2018:

* Projekti raames pakutavate Eesti Kunstimuuseumi filiaalide haridusprogrammidega saab tutvuda SIIN.

* Erivajadustega gruppidele suunatud muuseumitunnid, mis kooduvad ühise nimetuse „Muuseum puudutab“ alla leiate SIIN.

TAOTLUSE ESITAMISE VORM

Hetkel saab registreerida tasuta tundidesse, mis toimuvad Niguliste muuseumis ja Adamson-Ericu muuseumis.
Kumu kunstimuuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi tasuta tunnid on selleks poolaastaks (kuni detsembrini 2018) broneeritud.

Oluline teada:

  • Iga haridusasutus saab poolaasta jooksul projekti raames osaleda NELJAS tasuta muuseumitunnis. Üks tund võrdub üks klassikomplekt õpilasi.
  • Taotluse esitamise järgselt võtab muuseum taotlejaga ühendust, et kinnitada külastuse aeg ja üksikasjad. Võib juhtuda, et sobival ajal on soovitud programm juba broneeritud. Sellisel juhul püüab muuseum taotlejaga kontakteerudes leida uue toimumisaja või analoogse tunni.
  • Erivajadustega gruppidel palume taotluses kindlasti täpsustada rühma erivajadused.
  • Tunnivaliku osas tekkinud küsimuste ja täpsustuste korral soovitame võtta ühendust Eesti Kunstimuuseumi filiaaliga, mida soovitakse külastada.
  • Kui selgub, et te ei saa kokkulepitud ajal tundi tulla, siis tuleb sellest vähemalt viis päeva enne külastust teavitada vastavat filiaali, kuhu olite muuseumitunni broneerinud. Oma tulekust mitte teatamine on oluline, et vältida muuseumipoolseid ebavajalikke kulutusi.

Ootame teid „Aitan lapsi kunsti juurde“ muuseumitundidesse!

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” toimub koostöös organisatsiooniga Heategevusfond Aitan Lapsi SA. Loe lisaks: www.aitanlapsi.ee