Aitan lapsi kunsti juurde

„Aitan lapsi kunsti juurde” on heategevusfondi Aitan Lapsi projekt koostöös Eesti Kunstimuuseumiga. Võimaldame üheskoos võimalikult paljudel koolilastel osaleda Eesti Kunstimuuseumi muuseumitundides.

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” saab võimalikuks tänu taarakogumispunktides kogutud annetustele ning sponsoritele. Kogu annetatud raha läheb laste muuseumikülastuste tarbeks.

Iga selline külastus Eesti Kunstimuuseumi muuseumitesse toimub spetsiaalse muuseumitunni raames. Käelist tegevust sisaldavad tunnid on interaktiivsed ning heaks täienduseks koolitundidele. Eesti Kunstimuuseumi muuseumitunnid pakuvad avastamis- ja kaasamõtlemisrõõmu igas vanuses õpilastele, olles ka suurepäraseks keelekümbluse võimaluseks. Muuseumitunde juhendavad muuseumipedagoogid või selleks koolitatud inimesed ning need on koostatud vastavalt laste vanusele. Muuseumitundide tavapärane kestus on 60–90 minutit. Mitmeid tunde saadab ka loovtöö.

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” toimub Eesti Kunstimuuseumi viies muuseumis:
– Kumu kunstimuuseum
– Kadrioru kunstimuuseum
– Mikkeli muuseum
– Adamson-Ericu muuseum
– Niguliste muuseum

TASUTA MUUSEUMIKÜLASTUSED JAANUAR – JUUNI 2018

2018. aasta esimesel poolaastal pakuvad Eesti Kunstimuuseum ja Aitan Lapsi fond tasuta haridusprogramme projekti „Aitan lapsi kunsti juurde“ raames erivajadustega õpilastele ja intellektipuudega täiskasvanutele.

Selle tõttu saavad taotlusi esitada erivajadustega õpilaste koolid ja intellektipuudega täiskasvanute grupid.

Selleks poolaastaks on tunnid broneeritud. Info sügisese taotlusvooru kohta saabub augustis 2018.

Taotluse esitamise järgselt võtab muuseum taotlejaga ühendust, et kinnitada külastuse aeg ja üksikasjad. Võib juhtuda, et sobival ajal on soovitud programm juba broneeritud. Sellisel juhul püüab muuseum taotlejaga kontakteerudes leida uue toimumisaja või analoogse tunni.

Erivajadustega gruppidel palume taotluses kindlasti täpsustada rühma erivajadused. Tunnivaliku osas tekkinud küsimuste ja täpsustuste korral soovitame võtta ühendust Eesti Kunstimuuseumi filiaaliga, mida soovitakse külastada.

Viiel muuseumil on mitmeid erinevaid muuseumitunde, mille hulgast saab taotleja teha valiku. Eesti Kunstimuuseumi kõikidel filiaalidel on välja töötatud spetsiaalsed haridusprogrammid, mis on suunatud erivajadustega inimestele. Kõik need tunnid on koondunud ühise nimetuse „Muuseum puudutab“ alla. Nende tundidega saab tutvuda SIIN.

Muuseumiga kokkuleppel saab programmi valida ka järgmiste tavatundide hulgast: tutvu nendega SIIN.

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” toimub koostöös organisatsiooniga Heategevusfond Aitan Lapsi SA.
Loe lisaks: www.aitanlapsi.ee