Aitan lapsi kunsti juurde

„Aitan lapsi kunsti juurde“ muuseumitunnid kõikides Eesti Kunstimuuseumi filiaalides on selleks poolaastaks (jaanuar – mai 2019) broneeritud.
Taotlusi 2019. aasta sügiseks saab esitada alates augusti teisest poolest.

„Aitan lapsi kunsti juurde” on heategevusfondi Aitan Lapsi projekt koostöös Eesti Kunstimuuseumiga. Võimaldame üheskoos võimalikult paljudel koolilastel osaleda Eesti Kunstimuuseumi muuseumitundides.

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” saab võimalikuks tänu taarakogumispunktides kogutud annetustele ning sponsoritele. Kogu annetatud raha läheb laste muuseumikülastuste tarbeks.

Iga selline külastus Eesti Kunstimuuseumi muuseumitesse toimub spetsiaalse muuseumitunni raames. Käelist tegevust sisaldavad tunnid on interaktiivsed ning heaks täienduseks koolitundidele. Eesti Kunstimuuseumi muuseumitunnid pakuvad avastamis- ja kaasamõtlemisrõõmu igas vanuses õpilastele, olles ka suurepäraseks keelekümbluse võimaluseks. Muuseumitunde juhendavad muuseumipedagoogid või selleks koolitatud inimesed ning need on koostatud vastavalt laste vanusele. Muuseumitundide tavapärane kestus on 60–90 minutit. Mitmeid tunde saadab ka loovtöö.

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” toimub Eesti Kunstimuuseumi viies muuseumis:
Kumu kunstimuuseum
Kadrioru kunstimuuseum
Mikkeli muuseum
Adamson-Ericu muuseum
Niguliste muuseum

* Projekti raames pakutavate Eesti Kunstimuuseumi filiaalide haridusprogrammidega saab tutvuda SIIN.

* Erivajadustega gruppidele suunatud muuseumitunnid, mis kooduvad ühise nimetuse „Muuseum puudutab“ alla leiate SIIN.

Oluline teada:

– Iga haridusasutus saab ühe poolaasta jooksul (september–detsember / jaanuar–mai) NELI tasuta muuseumitundi. Üks tund võrdub üks klassikomplekt õpilasi.

– Taotluse esitamise järgselt võtab muuseum taotlejaga ühendust, et kinnitada külastuse aeg ja üksikasjad. Võib juhtuda, et sobival ajal on soovitud programm juba broneeritud. Sellisel juhul püüab muuseum taotlejaga kontakteerudes leida uue toimumisaja või analoogse tunni.

– Erivajadustega gruppidel palume taotluses kindlasti täpsustada rühma erivajadused.

– Tunnivaliku osas tekkinud küsimuste ja täpsustuste korral soovitame võtta ühendust Eesti Kunstimuuseumi filiaaliga, mida soovitakse külastada.

– Kui selgub, et te ei saa kokkulepitud ajal tundi tulla, siis tuleb sellest vähemalt viis päeva enne külastust teavitada vastavat filiaali, kuhu olite muuseumitunni broneerinud. Oma tulekust mitte teatamine on oluline, et vältida muuseumipoolseid ebavajalikke kulutusi.

Ootame teid „Aitan lapsi kunsti juurde“ muuseumitundidesse!

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” toimub koostöös organisatsiooniga Heategevusfond Aitan Lapsi SA. Loe lisaks: www.aitanlapsi.ee