Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Muuseumis saab ülevaate Eesti kunsti eri ajajärkudest – akadeemilisest stiilist modernismini, sovetpopist kaasaegse kunstini. Eraldi vaatamisväärsus on maja moodne arhitektuur.
N, 6. veebruaril muuseum avatud kell 10–17.00.
Piletite müük lõpeb pool tundi enne muuseumi sulgemist.
Kadrioru kunstimuuseum on ainus varasemale Euroopa ja Vene kunstile pühendatud muuseum Eestis. Vanade meistrite teoste mõtestamine on ka näituste ja haridusprogrammide fookuses. Muuseum asub Kadriorus, Vene tsaari Peeter I jaoks ehitatud barokklossis.
Kadriorus asuv Mikkeli muuseum on pühendatud erakollektsioonide ja kunstikogumise tutvustamisele. Muuseumi püsiväljapaneku moodustab Johannes Mikkeli kogu, vahetuvad näitused toovad publiku ette tänapäevaseid ja ajaloolisi erakollektsioone.
Tallinna vanalinnas asuv Niguliste muuseum on üks väheseid Põhja-Euroopa muuseume, mis paikneb endises sakraalhoones, võimaldades keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti esitleda ajaloolises keskkonnas. Muuseumis on hoiul Eesti kõige väärtuslikum ja suurem kirikukunstikogu.
Tallinna vanalinnas asuva Adamson-Ericu muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate ühe mitmekülgsema eesti kunstniku Adamson-Ericu (1902‒1968) loomingust. Lisaks toimub aastas kaks kuni kolm vahetuvat näitust erinevatel teemadel.
Näituse koostaja Eero Epner tutvustab Hilda Kamdroni teoseid, mis kujutavad Annelinna rajamist.
Ekskursioonil tutvustab Urmas Lüüs härra N-i tegelaskuju, avades sealjuures näituse tagamaid ja oma tööprotsesse.
2024. aastal külastas Eesti Kunstimuuseumi filiaale, näitusi ja publikuprogramme 349 004 kunstihuvilist. Sealhulgas sai haridusprogrammidest osa üle 25 100 õpilase ja täiskasvanu.
Enn Põldroos külastas Kumu kunstimuuseumis oma isikunäitust „Kinnismõtete muuseum“ ja jäi väljapanekuga väga rahule.
Seoses eelseisva pühadeajaga on kõik Eesti Kunstimuuseumi filiaalid suletud 23., 24., 25., 26., 30. ja 31. detsembril ning 1. jaanuaril.
Kumu kunstimuuseumis väikelastehommikud on mõeldud kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat.
Kunstnik oma seni mastaapseima isikunäituse ideid ja tausta, kontekste ja saamislugu.
Uurime näitust „Tulevik on tunni aja pärast“ – 1990. aastatel tegutsenud kunstnikke ja nende loomingut.
Ekskursioonil avab kunstnik oma seni mastaapseima isikunäituse ideid ja tausta, kontekste ja saamislugu.