Kadrioru kunstimuuseumi 25. sünnipäeval saavad lapsed tegevustoa ja audiogiidi

Teisipäeval, 22. juulil oma 25. sünnipäeva tähistav Kadrioru kunstimuuseum pöörab juubeliaastal erilist tähelepanu lastega peredele ja avab vahva tegevustoa, ekspositsiooni tegevuspunktid ja teatraalse audiogiidi. Terve päeva pakuvad lastele aga põnevaid tegevusi Lossiaiamängud.
Kadrioru lossi jõuavad vanade meistrite taieste vahele mängulised tegevusjaamad, mis pakuvad põnevust ja aitavad teoseid paremini mõista. Nendeni juhatab külalisi eriline audiogiid, mille tekstid on loonud kirjanik Eia Uus. Uudishimulik tüdruk Kadri saab koos audiogiidi kuulajaga teada Kadrioru lossi ja kunstiteoste saladusi, sest kujutatud tegelased ärkavad ellu ning pajatavad oma lugusid. Avastusteekonnal saab vahel ka peatuda ja mängida, sest muuseumi peakorrusel avatakse laste tegevustuba, mille peamagnetiks on Kadrioru lossi makett. Lossi maketi akendesse piiludes saab näha valitseja saabumiseks kaetud lauda, suursuguseid salonge ja vanu maale meenutavaid stseene.
Tegevustoas on rohkelt mänge ja loovülesandeid aktiivseks tegutsemiseks, mis aitavad teha muuseumikülastuse põnevaks ja meeldejäävaks igale lapsele. Laste tegevustuba ja mängulised ülesanded on loodud muuseumi pedagoogide ja kunstnik Mae Kivilo koostöös. Lastesõbraliku muuseumi täienduste pidulik avamine ja lühietendus „Kadri ja Geenius“ toimub lossi peasaalis 22. juulil kell 16.
Muuseumi 25. ja Kadrioru lossi- ja pargiansambli 307. sünnipäeva pidustused avavad traditsioonilised Lossiaiamängud, mis raamatuaasta puhul keskenduvad kirjasõnale – täpsemini muinasjuttudele. Tuntud muinasjuttude tegelased pakuvad lastele ja nende vanematele mängulisi ülesandeid või vahvat meisterdamist Kadrioru lossi ümbruses ning Peeter I maja ja Lastemuuseumi Miiamilla juures. Tegevuspunktid on 22. juulil avatud kell 13–16, vabas õhus toimuvad tegevused on kõigile tasuta.
Kadrioru kunstimuuseumi püsinäitus täieneb veel ühe temaatilise saaliga – juubeli puhul avatakse graafikakabinet, mille väljapanekud hakkavad vahelduma iga nelja kuu tagant. Esimene näitus „Unistuste arheoloogia“ on pühendatud kuulsa itaalia kunstniku Giovanni Battista Piranesi ofortidele ning on ühtlasi ka meenutuseks 2001. aastal Kadrioru kunstimuuseumis toimunud esimesest näitusest, mis alustas muuseumi uurimuslike ja oma kogu laiemasse konteksti asetavate väljapanekute traditsiooni. Näitusega mälestatakse armsat kolleegi, kuraator Anu Allikveed (1960–2024).