Avaldatud 16.10.2023 | 13.06

Kadrioru kunstimuuseumi salapaiku külastas 171 ajaloosõpra

""
Kadrioru kunstimuuseumis toimus sündmuse raames kokku kuus ekskursiooni. Foto: Hanna-Maria Johanson

Viiendat korda toimunud arhitektuurisündmuse Open House Tallinn raames said huvilised võimaluse külastada ka Kadrioru kunstimuuseumi salapaiku.

Open House Tallinn avas tänavu 350 tasuta ekskursiooni käigus ligi 40 erineva pealinna paiga ning piirkonna telgitagused. Kadrioru kunstimuuseumi külastas Open House Tallinn raames 171 kunsti- ja ajaloosõpra.

„Kadrioru loss on küll avalik muuseum ja kõigile ligipääsetav, aga sel korral pakkusime vaid Open House Tallinn osalejatele võimalust kogeda niisket Konstantin Pätsi jaoks rajatud maa-alust gaasivarjendit. Lisaks said külastajad näha 19. sajandi drenaažigaleriid, samuti merepoolse tiibhoone interjööre, kus 1920ndate alguses elas August Weizenberg ja 1930ndatel oli kolonel Herbert Grabbi ametikorter,“ tutvustas Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre.

Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus.