fbpx

Otsing

Avaldatud 05.07.2023 | 16.27

Kumu tutvustab juuli pikkadel neljapäevadel oma püsinäituseid

""
Lühitutvustused on heaks võimaluseks saada iseseisvale näitusekülastusele häälestav sissejuhatus. Foto: Ave Vellesalu

Kumu kunstimuuseumis leiavad juulikuu neljapäeva õhtutel aset Kumu näituste lühitutvustused, mis on heaks võimaluseks saada iseseisvale näitusekülastusele häälestav sissejuhatus.

15 minuti jooksul annavad muuseumi külastusjuhid ülevaate näituse ideest ja peateemadest, et seejärel ise edasi avastada. Eestikeelsed lühitutvustused algavad kell 18 ja ingliskeelsed kell 19. Kogunemine toimub näitusesaali sissepääsu ees.

6. juulil toimub Kumu kunstimuuseumi püsinäituse „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ lühitutvustus. Näitus tutvustab siinset vanemat kunsti Eesti mitmerahvuselise ajaloo taustal, kus põimuvad baltisaksa, vene ja eesti traditsioonid. Fookuses on kunsti roll ühiskonnas ning selle mõju eri kogukondade enesekuvandile.

Nädal hiljem, 13. juulil tutvustavad muuseumi külastusjuhid püsinäitust „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)“. Näitus esitab ühe vaate 20. sajandi keskpaiga ja teise poole Eesti kunstile, mida kujundasid suures osas konfliktid ja kohandumised II maailmasõja järgse uue poliitilise olukorraga.

20. juulil toimub püsinäituse „Tulevik on tunni aja pärast. Eesti kunst 1990. aastatel“ lühitutvustus. Ekspositsiooni ajaliseks lähtekohaks on külma sõja lõppemise ja Eesti taasiseseisvumisega ühiskonnas toimunud järsk katkestus.

Juuli viimasel neljapäeval, 27. juulil kell 18 leiab aset kuraatorituur näitusel „Kunst antropotseeni ajastul“, mida viib läbi ajaloolane ja näituse üks kuraatoritest Linda Kaljundi. Läbi aegade suurim kunsti ja keskkonna suhteid vaatlev näitus Eestis pakub võimalust uurida ja avastada, kuidas kunst kajastab inimtegevuse mõju keskkonnale – seda nii kunstiajaloo kui ka kaasaegse kunsti varal.