Avatud töötoad. Kella 15.45–16.10

Osalen
Eesti Loodusmuuseum Läänemere töötuba: mikroplasti eraldamine III kooliaste
Hariduskeskuse üldateljee Osalen
Vabamu Noorte Vabamu – учебная среда для учителей и молодежи (vene keeles) III kooliaste
Hariduskeskuse graafikaruum Osalen
Eesti Rahva Muuseum Магия узоров (vene keeles) II kooliaste
III kooliaste
Hariduskeskuse auditoorium Osalen
Eesti Tervisemuuseum Познай себя (vene keeles) III kooliaste
VIP-ruum Osalen

Moekad käekotid ja mõjukad materjalid

Lasteaed
I kooliaste (1.–3. klass)
II kooliaste (4.–6. klass)
Gümnaasium (10.–12. klass)

Adamson-Ericu muuseumi töötoas antakse aimu uue näitusega „Alati moes. Käekottide 100 aastat“ kaasnevate muuseumitundide sisust ja tegevustest ning tutvustatakse lühidalt ka praeguse näituse „Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad“ tunde. Seega räägitakse nii moekunstist ja käekottide ajaloost kui ka kaasaegse disaini põnevatest materjalidest ja tehnoloogiatest. Töötoa lõpetab ühine tegevus, mis seob mõlemat näitust.

Märksõnad: materjali mõju ja omadused, disainmõtlemine, ringmajandus, uued tehnoloogiad, tootedisain, tarbekunsti ajalugu

Loe lisaks
Tulevased näitused Adamson-Ericu muuseumis
Näitus „Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad

Tunnusvisuaal: Sinine helmestega kott. 1920. aastad, Prantsusmaa; Pidulik kott. Roberta di Camerino. 1950. aastad, Itaalia; 3D découpage karp-kott. Anton Piek. 1950. aastad, Saksamaa; Klassikaline pidulik kott „Punased huuled“. Lulu Guinness. 1994, Itaalia; Roosa käekott. Roberta di Camerino. 1970. aastad, Itaalia.
Kõik kotid: erakogud, Itaalia. Fotod: Günther Fulterer

Läänemere töötuba: mikroplasti eraldamine

Mikroplasti eraldamise töötuba

Eesti Loodusmuuseumi töötoas tutvustatakse lähemalt koolides läbi viidavat õppeprogrammi „Muutuv Läänemeri”, teeme läbi ühe programmi osa – mikroplasti eraldamise näopesugeelist.

Märksõnad: Läänemeri, meri, mikroplast

Noorte Vabamu – учебная среда для учителей и молодежи

Noorte Vabamu

На семинаре будет представлен обзор и практический тренинг о том, как на уроках истории и обществознания можно использовать микрокурсы* Noorte Vabamu.

Идея микрокурсов (англ. Learning Bites) состоит в том, чтобы заменить традиционные структурированные уроки набором небольших учебных онлайн курсов, которые ученики могут проходить в своем темпе и в любое доступное время.

Ключевые слова: микрокурсы, история и обществознание, цифровое обучение

Магия узоров

II kooliaste (4.–6. klass)

Ilus vaev

Программу проводят Эстонский национальный музей. Рассмотрим прикладное искусство финно-угорских народов и приемы украшения предметов национальными узорами. Интерпретируем значение узоров и символов. Распишем пуф в национальном стиле

Ключевые слова: финно-угорские народы, национальные символы и узоры

Познай себя

III ступень школы (7–9 класс)
Гимназия (10–12 класс)

Foto: Diana Pashkovich

Одним из самых важных навыков в жизни является понимание того, что делает вас счастливым, и как двигаться к этому. Для этого важно хорошее понимание себя и знания о сохранении психического здоровья. На семинаре Эстонского музея здоровья обсудим важность поддержания психического здоровья, а также то, как мы можем помочь себе и друг другу. С помощью игровых заданий участники могут тренировать эмоциональный интеллект, выражать то, что их характеризует, как замечать свои сильные стороны и ценить себя и своих сверстников.

Ключевые слова: психическое здоровье, счастье, отношения

Loe lisaks
Эстонский музей здоровья