Avaldatud 31.05.2024 | 12.56

Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumil on tänasest oma rattaparkla

""
Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumi uus rattaparkla. Foto: Karin Vicente

Vanalinnas Niguliste muuseumi ees on valminud rattaparkla, kuhu saavad parkida nii Niguliste kui ka Adamson-Ericu muuseumi külalised. Seega on nüüdsest olemas rattaparkla kõigil Eesti Kunstimuuseumi filiaalidel, sest Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi rattaparkla asub Kadrioru lossi ees, Kumusse tulijad saavad aga jätta rattad Valge tänava või pargi poolse sissekäigu juures asuvasse rattaparklasse.

„Suvel on kõige mõnusam liikumisvahend kindlasti jalgratas ja miks mitte tulla ka kunstimuuseumisse rattaga. Tallinnas on järjest rohkem rattateid ning nüüdsest on võimalik oma ratas parkida kõigi kunstimuuseumi filiaalide juurde,“ ütles Eesti Kunstimuuseumi keskkonnahoiu töögrupi juhataja Karin Vicente.

Rohelise muuseumina innustab Eesti Kunstimuuseum ka oma töötajaid loodushoidlikult käituma. Paljud Eesti Kunstimuuseumi töötajad käivadki igapäevaselt rattaga tööl. Esmaspäeval, 27. mail toimus aga muuseumi traditsiooniline „Rattaga tööle!“ päev. Kampaaniapäeva eesmärgiks on innustada ka teisi kolleege valima autode, busside või trammide asemel muuseumisse tulekuks ratast. Sel aastal võtsid „Rattaga tööle!“ päevast osa ka Transpordiameti ja Miiamilla muuseumi töötajad. Hommikul kohtuti eri linnaosades ning sõideti ühiselt Kadriorgu. Kolleegid tulid rattaga tööle Nõmmelt, Rohuneemest, Mustamäelt, Kalamajast, Pelgulinnast  ja Uuest-Maailmast. Kumu kunstimuuseumi juures tehti koos ühine pilt.

Kutsume kõiki rohkem rattaga liikuma. See on keskkonnasõbralik, aga ka tervislik ja tõesti tore liikumisviis, mis annab päevale mõnusa alguse!