Niguliste muuseumi fassaad läbis uuenduskuuri
Niguliste muuseumi fassaadid on muuseumi ehitustööde ja uuenduse käigus saanud värske ilme: uue värvikuue on saanud nii torn, Antoniuse kabel kui ka Niguliste põhjapoolsed kabelid ja eeskoda. Kõik värvilahendused vastavad Muinsuskaitse nõuetele ja värvipassile.
Niguliste muuseumi põhjaeeskoja ehitasid saksa päritolu müürseppmeistrid Gert Forberg ja Hans Klindt. Põhjaeeskoja kaunistamine usaldati Bremeni päritolu kiviraidurile Winant Nackele ning töö valmis 17. sajandi teisel poolel. Põhjaeeskoja viilukujundus on saanud inspiratsiooni Bremeni raekojast ja Hans Vredeman de Vriesi viilukujundusest. Portaali uks oli tellitud kuulsalt barokiajastu nikerdajalt Christian Ackermannilt, kuid see pole kahjuks meie ajani säilinud. Niguliste fassaadi viilukujundust ehivad Kristus ja neli evangelisti ning samuti küllust sümboliseerivad puuviljavanikud.
18. sajandil lisandus veel ühe juurdeehitusena põhjafassaadi tornipoolsel küljel kindralkuberner Peter August von Holstein-Becki hilisbarkosetes vormides haukabel. Kas see kabel on saanud värske lahenduse ning on ilusaks heledaks kontrastiks tumedale põhjaeeskojale. Fassaadidekoor koosneb korintose pilastritest ja tekstiga lünetist, mis on ajastuomasest moematerjalist – stukist. Kabeli kavandas ilmselt arhitekt Johann Schultz.
Niguliste fassaadide uuendamine osa muuseumi rekonstrueerimistöödest, mis hõlmavad torni rekonstrueerimist ja lifti ehitust ning väikese kabeli uuendustöid.