Pressiteated 2019

 • Vana-Egiptuse aarded jõuavad Kumu kunstimuuseumisse

  11.06.2019

  Eesti Kunstimuuseum, Amos Rexi kunstimuuseum Helsinkis ning Itaalias Torinos asuv Egiptuse Muuseum annavad teada erilisest koostööprojektist. Oktoobris 2020 avatakse suurejooneline näitus ”Egiptuse hiilgus”, mis toimub kaheosalisena, paralleelselt Kumu kunstimuuseumis Tallinnas ja Amos Rexi kunstimuuseumis Helsinkis. Haruldane näitus põhineb Torinos asuva Egiptuse Muuseumi kogudel. Egiptuse Muuseumile kuulub maailma üks olulisem ja suurem väljaspool Egiptust asuv Vana-Egiptuse esemete kollektsioon.

 • Dannebrog – taevast langenud lipp. Taani kuldaja kunst

  10.06.2019

  Laupäeval, 15. juunil avavad Tema Majesteet Taani kuninganna Margrethe II ja Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Kadrioru kunstimuuseumis näituse „Dannebrog – taevast langenud lipp. Taani kuldaja kunst“. 15. juunil tähistatakse Eesti ja Taani jaoks olulist ajaloosündmust – Lindanise lahingut, mis Eestile tähendab Tallinna esmakordset kindlat mainimist kirjalikes allikates ja Taanile on see rahvuslipu Dannebrogi sündimise legendaarne hetk. Kadrioru kunstimuuseumi näitus avab Dannebrogi 800. aastapäeva piduliku sündmusteprogrammi.

 • Kunst linnas ja linn kunstis

  23.05.2019

  Eesti Kunstimuuseumi publikuprogramm „Kunst linnas ja linn kunstis“ 38. Tallinna Vanalinna Päevade raames ühendab 2019. aastal endas kaks suurt juubelit: Tallinna esmamainimise 800. aastapäeva ning Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva.

 • Suur maalilaupäev – kunstipidu kõigile!

  16.05.2019

  Laupäeval, 25. mail toimub Eesti Kunstimuuseumi 100. aastapäeva tähistamise raames mänguline ja hariv kunstipidu Suur maalilaupäev. Kunstimuuseumi roll on kunsti säilitada, uurida ja tutvustada ning teha seda kõige laiemas mõttes. Muuseumi jaoks on väga tähtis aidata kaasa kõikide inimeste loovuse ja loomingulise eneseväljenduse arendamisele.

 • Elo ja Friedebert Tuglase koduaia eri tähenduskihte käsitlev näitus Kumus

  13.05.2019

  Alates reedest, 17. maist on Kumu kunstimuuseumis avatud näitus „Aiapagu. Tuglaste koduaed Tanja Muravskaja fotoobjektiivis“, mis ühendab nõukogudeaegset fotoarhiivi ja kaasaegset fotouurimust.

 • Kumu kunstimuuseumis avatakse näitus „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“

  26.04.2019

  Neljapäeval, 2. mail avatakse Kumu kunstimuuseumis Tommy Cashi ja Rick Owensi loomingut siduv näitus „Süütud ja neetud“, mille raames eksponeeritakse nii mõlema autori soolopraktikat kui ka koostöös valminud teoseid. Publikule on näitus avatud alates reedest, 3. maist.

 • „Armas luiskaja“ Kadrioru lossis

  24.04.2019

  Kirjanik George Bernard Shaw ja näitlejanna Patrick Stella Campbelli kirjavahetuse põhjal loodud Jerome Kilty näidend kirjades „Armas luiskaja“ on kingitus igale näitlejale: tunnete lai diapasoon, peen mänglev huumor, karakterite värvikas loomus ja rikkalik kultuurilugu. Rohkem kui viiskümmend aastat tagasi sündis sellest lavastusest legend. Nüüd jõuab „Armas luiskaja“ taas Kadrioru lossi.

 • Adamson-Ericu nimelise stipendiumi taotlusvoor on alanud

  23.04.2019

  LC Tallinn Hansa ja Adamson-Ericu muuseum tuletavad noortele meelde, et läheneb kandideerimistähtaeg kunstnik Adamson-Ericu nimelise stipendiumi taotlemiseks käesoleval aastal. 30. aprilliks 2019 oodatakse Adamson-Erciu stipendiumile kandideerijatelt dokumente ja materjale.

 • Eesti Kunstimuuseum esitleb Mai Levini kirjutatud monograafiat „Johann Köler“

  18.04.2019

  Kolmapäeval, 24. aprillil kell 17 toimub Kadrioru kunstimuuseumis Mai Levini kirjutatud mahuka monograafia „Johann Köler“ pidulik esitlus. Raamat koondab endas põhjalikku artiklit Johann Köleri elu- ja loometeest, mille koostamisel on kaasatud arvukalt publitseerimata arhiivmaterjale, kunstniku praegu teadaolevate teoste kataloogi ja mitu lisa.

 • Eesti Kunstimuuseum Haapsalus

  08.04.2019

  Reedel, 12. aprillil kell 18.00 avatakse Haapsalu raekojas Eesti Kunstimuuseumi juubeliprogrammi kuuluv näitus „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas“.