5 kunstiteost, mis muutsid ajalugu. Erituur Aleksandra Murrega
Eesti Kunstimuuseumi 105. aastapäeva tähistamine ulatub muuseumi kõigisse viide filiaali! Sel puhul viivad muuseumite direktorid ja kunstiteadlastest kuraatorid läbi tuure, kus iga kord on tähelepanu keskmes üks muuseumikogude tähtteostest, mis on muutnud arusaama kunstist ja maailmast.
Mikkeli muuseumis vaadeldava teose salapärast tausta avab Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre:
„See teos on ümbritsetud legendidest ja pärimuslugudest, kus muinasjutud osutuvad tõeks ja keerulised küsimused leiavad vastused ootamatutes kohtades. Imeline maal Johannes Mikkeli kunstikogust on kui ruum, milles on palju uksi, mis viivad nii 17. sajandi kunstnike ateljeedesse, 19. sajandi Eesti mõisa võõrastetuppa, Tartu kunstikaupmehe tagatubadesse, nõukogude aja tüüpmaja aardeid täis korterisse, samuti kunstimuuseumi saalidesse. Vaatame ühiselt, kuidas on selle teosega seotud Velázquez, Caravaggio, Uue Testamendi kirjakohad „ärge heitke oma pärleid sigade ette“ ja „… võttis ta leiva, õnnistas, murdis ja andis neile“ ning palju muud.“
Kas aimad, millisest kunstiteosest on jutt? Tule Mikkeli muuseumisse tuurile ja saad teada!
Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre on pühendunud Kadrioru lossiansambli ajaloo uurimisele ja populariseerimisele ning Vene 18.–19. sajandi kunstile. Ta on kureerinud mitmeid ambitsioonikaid näituseprojekte, näiteks „Aivazovski. Ideaali otsinguil“ ja „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“. Samuti on ta hinnatud lektor nii ülikoolis kui ka laiema kuulajaskonnaga publikuüritustel Kadrioru kunstimuuseumis.
Kestus kuni 90 minutit.
Eesti Kunstimuuseumi aastakaardi omanikule osalemine tasuta!
Eesti Kunstimuuseumi sünnipäeva puhul toimuvate erituuride fookusesse on Eesti Kunstimuuseumi filiaalide juhid ja kunstiteadlastest kuraatorid valinud just sellised teosed, mis oma kunstimeisterlikkuse ja sõnumiga on teinud ja muutnud ajalugu.