Aleksandra Murre kuraatorituur näitusel „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“ 21.08.2024 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
Santiago Rusiñol (1861–1931). Aranjuezi aed. Glorieta II. 1907. Õli. Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía
Näitusetuur

Uue hooaja Pikkade kolmapäevade kava alustame näituse „España Blanca y Negra” viimase kuraatorituuriga eesti keeles. Näitus on avatud kuni 25. augustini.
Hispaania maastikumaali õitseng jääb 20. sajandi alguse modernismi aega, mil Euroopas ja Ameerikas särasid Sorolla, Zuloaga, Anglada jt hispaanlaste nimed. Nende maastikud kehastavad vaidlust Hispaania olemuse üle. Ühele poole jääb päikeseline ja elurõõmus valge Hispaania, teisele poole – sünge ja traditsioonidest hooliv must Hispaania.
Näitus tõi esmakordselt Eestisse olulisemate meistrite teosed Hispaania juhtivatest muuseumidest ja erakogudest.
Näituse eelviimasel päeval, laupäeval 24. augustil toimub mitmekülgse programmiga publikupäev.
Alates 13. septembrist saab seda näitust näha juba Läti Rahvusliku Kunstimuuseumi filiaali – Riia Börsi näitusesaalis.