Eksperimentaalne heliteos „Tuhande tule kaugusel“
Helilooja Merilyn Jaeski eksperimentaalne teos on inspireeritud merelegendist, kus hüljestena elavad olendid võivad võtta inimkuju, koorides endalt hülgenaha. See annab neile võimaluse tulla piiratud ajaks maismaale, kuid naha kadumise korral ei saa nad merre tagasi pöörduda. Neid olendeid, keda on sageli kujutatud hüljesnaistena, iseloomustavad teatud salapära ja sisemine vastuolu mereelu ning maise oleluse vahel. Lugu räägib hüljesnaisest, kes seisab silmitsi oma kahe maailma vahelise lõhega, leides seeläbi tee tagasi oma hingekoju.
Vokaalpartii on loodud helilooja väljamõeldud keeles, mille nimeks on obsidron. See keel on saanud inspiratsiooni eesti, inglise, gaeli, rootsi, islandi, maoori ja ungari keelest. Vokaalpartii esitab helilooja ise, kes on ka lauluteksti autor.
Merilyn Jaeski on helilooja, kelle loomingus põimuvad akustilistele instrumentidele loodud kompositsioonid, elektroakustilised helimaastikud ning mitme meelega tajutavad kogemused. Tema muusikat on esitatud festivalidel nagu COMMUTE, Musicfest Aberystwyth ja Eesti Muusika Päevad. Jaeski teosed kutsuvad kuulajaid kogema maailma uudsel moel, äratades nii meeled kui ka kujutlusvõime.