Enn Põldroosi (kunsti)pärand perekonna pilgu läbi
Näitusel „Enn Põldroos. Kinnismõtete muuseum“ juhivad ringkäiku kunstnik Enn Põldroosi lapsed Riina Põldroos ja Juhan Põldroos. Ekskursioonil annavad Riina ja Juhan isikliku sissevaate maalikunstniku eripärasesse maailma ning jagavad lugusid oma lapsepõlvest. Arutletakse selle üle, kuidas isa neid on mõjutanud ja millised on nende mälestused näitusel olevate piltide saamislugudest.
Riina ja Juhan on olnud näituse korraldamisega tihedalt seotud. Ringkäigul räägitakse, kust nii mõnigi eksponeeritud teos veel vahetult enne näituse avamist välja tuli. Kuulda saab Ennu tööprotsessist, aga ka sellest, millised olid lihtsalt laupäevad või teisipäevad sellise toreda ja väga erilise isaga. Külastajatega jagatakse, mida Enn oma piltide kohta öelnud on ja milliseid neist ta ise kõrgelt hindab, ning tutvustatakse tema maalide kunstilisi tagamaid.
Galerii
Riina Põldroos on moekunstnik, kes on juba pea 30 aastat riietanud erilisi naisi Eestis ja mujalgi. Tema klientuur on väga laia diapasooniga, popstaaridest ministriteni ja skandaalitaridest esileedideni. Kogu see kirju seltskond saab kokku kaks korda aastas toimuvatel suurejoonelistel moe-show’del või näitustel.
Juhan Põldroos on hariduselt ökonomist. Pärast pikaajalist tööd Konkurentsiametis erinevatel juhtivatel ametikohtadel asus ta hiljuti erasektoris erialaselt nõustama. Olles isa maalide keskel üles kasvanud, on suurnäituse korraldamisele kaasa aitamine olnud tema jaoks ääretult põnev väljakutse.
Üritus on osa näituse „Enn Põldroos. Kinnismõtete muuseum“ publikuprogrammist. „Kinnismõtete muuseum“ on kunstniku ja kirjaniku Enn Põldroosi (snd 1933) ülevaatlik isikunäitus, mis esitleb tema loomingut 1950. aastatest käesoleva kümnendini. Seiklushimulise natuuriga Põldroosi kunstnikukäekiri on olnud alalises muutumises, ulatudes kunstiinstituudis nõutud rangest sotsrealismist sürrealismini. Näitus seevastu avab tema loomingut läbi kujundite ja motiivide, mis on Põldroosi saatnud kogu elu ning mille juurde ta ikka ühel või teisel ajal ja viisil tagasi on pöördunud. Nende pidepunktide ja ankurmotiivide kaudu visanduvad vaataja silme ette kunstniku loomingu tuuma võimalikud piirjooned.
Eesti Kunstimuuseumi aastakaardiga osalemine tasuta.