Erki Kasemetsa teose esitlus ning kunstnikuvestlus
Erki Kasemetsa installatsiooni „LIFE-FILE“ (1989–2024) esitlus ja vestlus kunstnikuga. Vestlusel avatakse põgusalt teose taustalugu ning kunstniku loomingulisi praktikaid. Vestlust viib läbi Eesti Kunstimuuseumi nüüdiskunsti kogu juhataja Brigita Reinert.
Kumu aatriumi ühte seina on pikalt katnud teos „AIDS“ (1987/2010) Kanada kunstnikegrupilt AA Bronson & General Idea. Järgnevatel aastatel on käsil Kumu aatriumi uuendamine ning muuseum plaanib selle teose asemele luua uue installatsiooni koostöös Eesti kunstniku Erki Kasemetsaga. Kasemetsa kunstile on omane säästlik mõtteviis, mis lähtub peamiselt käepärastest materjalidest ja biograafilisest ainesest. Enim tema kunstniku- ja elutee põimitust väljendavaks protsessuaalseks kunstiteoseks on ülemaalitud liitriseid joogipakendeid hõlmav teos „LIFE-FILE“ (1989–2024). Erki Kasemetsa installatsioon saab olema Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi kingitus muuseumile 105. sünnipäevaks.
Erki Kasemets (1969) on installatsiooni-, maali-, performance’i- ja teatrikunstnik, kelle looming hõlmab eri tegevusvaldkondi: objektimaal, prügikunst, polügoonteater, isikliku elu süstemaatiline dokumenteerimine, materjalikultuur, kineetiline kunst, keskkonna- ja lavakujundused, rühmituste Vedelik ja P.E.A. tegevuses osalemine jpm. Kasemets mõtestab oma praktikat ning töömeetodit brikolaažina, luues oma teoseid sageli olmeobjektidest, mis on katkised, tarbetud või äravisatud. Paljud tema tööd kõnelevad aja ja mälu teemadel subjektiivsest vaatepunktist. Kasemets õppis Eesti Kunstiakadeemias stsenograafiat (BA 1993), vabasid kunste (MA 1996) ning omandas seal doktorikraadi kunsti ja disaini erialal („Väljaspool tavalist: pidu, prügi ja polügoonteater”, 2017). Ta on end täiendanud Aalto Ülikoolis ja Helsingi Kunstiakadeemias. Kasemets pälvis 2002. aastal Konrad Mäe preemia. Ta on Eesti Kunstiakadeemias muu hulgas õpetanud maali, installatsiooni ja üldkompositsiooni, aastatel 2007–2012 töötas ta Rakvere Teatri peakunstnikuna.