Infopäev „Mäluhäirega muuseumisse”
Infopäev dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele. Oodatud on ka kõik, kes puutuvad kokku dementsuse sündroomiga või kes soovivad kaasa mõelda, kuidas parandada mäluhäiretega inimeste heaolu – kogukonna liikmed, spetsialistid, sotsiaaltöötajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda lisainfot tegevuste kohta, mis aitaksid tõsta dementsusega inimeste ja nende lähedaste elukvaliteeti. Infopäev on korraldatud koostöös Dementsuse Kompetentsikeskusega.
Infopäev algab Kumu näituse külastusega, kus tutvustatakse dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loodud sarja „Taaskohtumised“. Teoste vaatlusel kasutatakse suhtlemist ja mõtete jagamist soodustavaid meetodeid. Tegevused pakuvad emotsionaalseid elamusi ning tugevdavad kontakti dementsusega inimeste ja lähedaste vahel.
Üritus jätkub Kumu II korruse kohvikus, kus mälu toetamisest ja säilitamisest räägib lähemalt Taavi Kivisik, psühholoogia taustaga Tartu Ülikooli nooremteadur.
Kava:
12.30–13.00 kogunemine
13.00–13.30 Kumu näituse külastamine ja tegevused näitusel
Liina Lepik, Kumu haridusprogrammide kuraator
13.30–14.30 Taavi Kivisiku loeng „Mõttevõtted mälu heaks ja mälu veaks“
Taavi Kivisik jättis kord rahulikus tempos meelde 200-st numbrist 200, kasutades selleks mälu soodustavaid mõttevõtteid. Selliste mõttevõtete õppimine, rakendamine ja õpetamine on Taavile õpetanud palju ka igapäevaelu mälu kohta, mida soovib nüüd teiegagi jagada. Lisaks on ta lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe eksperimentaalpsühholoogia suunal ja teeb praegu teadustööd doktorikraadi saamiseks tunnustatud ajuteadlase Jaan Aru juhendamisel.
14.30–14.45 Dementsuse Kompetentsikeskuse teenuste/infomaterjali tutvustamine
Hanna-Stiina Heinmets, Dementsuse Kompetentsikeskuse konsultant
14.45–15.00 Kohv ja tee, küpsised
Osalemine muuseumi sooduspiletiga. Puudetunnistusega on osalemine tasuta.
Infopäeval osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud!