Kadi Polli kuraatorituur näitusel “Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa” 04.09.2024 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Hind alates

Sissepääs vaid sündmuse eripiletiga. Piletid saadaval e-poes. Kohtade arv on piiratud.

Näituse kuraator, Kumu kunstimuuseumi direktor Kadi Polli. Foto: Karolin Köster
Näitusetuur

Tutvu Kumu suurnäitusega “Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa” koos ühe näituse kuraatoritest, Kumu kunstimuuseumi direktori Kadi Polliga. Tegemist on seni suurima Ladina-Ameerika kunstipärandit tutvustava näitusega Eestis. Näitus toimub koostöös The Phoebus Foundationiga Antwerpenis, millele kuulub üks Euroopa tähtsamaid Ladina-Ameerika kunsti kogusid.

Sissepääs vaid sündmuse eripiletiga. Kohtade arv on piiratud.

Näituse keskmes on Ladina-Ameerika kunstisuhted Euroopaga kahel ajastul: 17.-19. sajandi Hispaania koloniaalvõimu all ning 20. sajandi esimesel poolel. Koloniaalperioodil oli kunst tähtis vahend, et levitada kristlust ja õigustada Hispaania koloniaalvõimude poolt peale surutud ühiskonnakorraldust. 20. sajandi iseseisvate Ladina-Ameerika riikide ja Euroopa vahel toimisid juba võrdsetel alustel vastastikused kunstikontaktid. Mõlemal puhul põimus euroopalik kohalike põlisrahvaste pärandiga, mille tulemuseks oli Ladina-Ameerikale iseomane pildikeel.

Näitusel on esindatud Ladina-Ameerika väljapaistvad kunstnikud, teiste seas Diego Rivera, Joaquín Torres-García, Roberto Matta, Julio Alpuy, Antonio Berni, ning ka tänavusel Veneetsia kunstibiennaalil tähelepanu pälvinud Libero Badii ja Wifredo Lam. Kokku on eksponeeritud sadakond teost, neist suurimad 3 meetri kõrgused tootem-skulptuurid. Üritus on osa näituse “Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa” publikuprogrammist.

Piletiinfo

Sündmuse eripiletiga saab samal päeval külastada kõiki Kumu kunstimuuseumi püsi- ja vahetuvaid näituseid. Püsi- ja vahetuvad näitused ning muuseumipood on avatud kuni kell 18.00. Näitus “Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa” jääb üritusel osalejatele avatuks kuni kell 20.00.