Kai Stahli kuraatorituur näitusel „Õed Meid. Avangard ja argielu“
Näitusel „Õed Meid. Avangard ja argielu“ juhib kuraatorituuri Kai Stahl, kes tutvustab Eesti modernismi klassikute hulka tõusnud õdede Kristine (1895–1969), Lydia (1896–1965) ja Natalie (1900–1975) Mei loomingut, millele loovad näitusel laiemat konteksti rikkalik fotomaterjal ja pilguheit kunstnikest õdede sõpruskonnale.
Hiiumaalt pärit meremehe tütred astusid Eesti kunstiellu 1910. aastate teisel poolel. Oma loomingusse kätkesid nad naisloojate jaoks ebaharilikke teemasid ja lähenemisnurki ning kasutasid marginaalseid, vähem hinnatud tehnikaid. Eesti kunstiringkond tutvus kõigi kolme õe loominguga esimest korda 1919. aastal kunstiühingu Pallas kolmandal näitusel, kus Kristine, Lydia ja Natalie Mei olid ainsad esindatud naiskunstnikud.
Näitusel näeb joonistusi, akvarelle, pisiskulptuure ja kollaaže, aga ka tarbeesemeid ning unikaalseid, varjunime all ja käsitsi valmistatud raamatukesi. Naislooja kohta vägagi erandliku sotsiaal- ja ühiskonnakriitilise hoiaku kõrval leiab nii kanooniliste kunstiteoste kui ka naisekuju uusi esitamisviise. Nii mõnigi kord on loojal huumorisäde silmis.
Üritus kuulub näituse „Õed Meid. Avangard ja argielu“ publikuprogrammi.
Eesti Kunstimuuseumi aastakaardiga osalemine tasuta.