Otsing

„Kunstiavastajad“ – laste linnalaager Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumides 25.02.2026 – 26.02.2026

Adamson-Ericu muuseum

Adamson-Ericu ja Niguliste muuseumis

Hind osalejale
80 €
Laager

„Kunstiavastajad“ – laste linnalaager Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumides

Niguliste ja Adamson-Ericu muuseum kutsuvad talvisel koolivaheajal 7-11-aastaseid kunstihuvilisi lõbusasse ja loovseikluslikku linnalaagrisse!

Kahe laagripäeva jooksul avastame kunstiaardeid keskajast tänapäevani.

Adamson-Ericu muuseumis ootab meid põnev aardejaht, kus läbi kunstimängude ja loovate ülesannete otsime teostesse peidetud detaile ja kunstisaladusi. Katsetame erinevaid kunstivahendeid ja loome ise akvarellvärve. Läheme külla keraamiku ateljeesse, et piiluda kunstniku töömaailma ja näha, kuidas ideed sünnivad ning teoks saavad.

Teisel laagripäeval Niguliste muuseumis sukeldume keskaja kunstimaailma, kus suured maalid, salapärased kujundid ja lood minevikust panevad fantaasia tööle. Loome oma meistrimärgi ja uurime, kuidas kunstnikud erinevatel ajastutel oma käekirja arendasid. Naudime Niguliste tipus imelist vaadet vanalinnale.

Laagri lõpus paneme loodud teostest kokku avastusmapi, et põnevaid tegevusi ka hiljem meenutada.

Laagripäevade jooksul:

  • Katsetame erinevaid kunstitehnikaid ja loome oma teoseid
  • Külastame kunstniku ateljeed, et õppida tundma kunstnike ja kunstimaailma protsesse
  • Kehastume meistriteks ja sellideks ning teeme oma meistrimärgi
  • Mängime ja puhkame

Päevakava:

Kolmapäev, 25. veebruar:

9:50 kogunemine Adamson-Ericu muuseumis
10:00-12:20 tegevused muuseumis
12:30-13:30 lõunasöök
13:30-14:30 külaskäik Asuurkeraamika stuudiosse
14:40-15:50 tegevused muuseumis
16:00 päeva lõpetamine

Neljapäev, 26. veebruar:

9:50 kogunemine Niguliste muuseumis
10:00-12:20 tegevused muuseumis
12:30-13:30 lõunasöök
13:40-15:50 tegevused muuseumis
16:00 päeva lõpetamine Niguliste muuseumis

Rühmas kuni 15 last.

Laagri osalustasu on 80€ (sisaldab kõiki töövahendeid, lõunasööki Kloostri Aidas ja kahte vahepala).