Lossimuusika: Paula Šumane, Irina Zahharenkova, Aare Tammesalu
Paula Šumane – viiul (Läti)
Irina Zahharenkova – klaver
Aare Tammesalu – tšello
Kava:
Wolfgang Amadeus Mozart – Klaveritrio G-duur KV 496
Arno Babadžanjan – Klaveritrio fis-moll (1952)
Paula Šumane on väljapaistev Läti viiulisolist, kes võitis 2019.aastal Läti muusikaauhinna. Solistina on ta teinud koostööd paljude nimekate orkestritega – Lissaboni Metropolitan orkester, Baden-Badeni filharmooniaorkester, Hofer Symphoniker, Läti Riikliku Sümfooniaorkester, Sinfonietta Riga,Liepaja Sümfooniarkester, Klaipeda Riikliku Muusikateatri orkester jt. P. Śumane on mänginud dirigentidega nagu P. Steinberg, S. Quatrini, D. Raiskin, S. Young, A. Poga, F. I. Ciampa, A. Mende, L. Foster, M. Mariotti, N. Šne, E. Oue. Paula Šumane on lõpetanud kaks kuulsat muusikaülikooli – Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse de Paris ja Kunstuniversität Graz kõrgelthinnatud professorite Yair Kless ja Boris Garlitsky käe all.
Paula Śumane viiulimängu iseloomustavad järgnevad väljavõtted pressist : ….. peen stiilitaju koos muljetavaldava mängutehnikaga …. “Coburger Tagblatt”, Saksamaa
Paula Šumane interpretatsioon oli täis tundeid ja kirge. Viiulimuusika Carmen … “NRA”, Läti
Irina Zahharenkova on Eesti väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu. Zahharenkova õpps klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Ta annab sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril.
Irina Zahharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras, Brasiilias, Šveitsis ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD, mis ilmus 2012. aastal Moskva filma Classical Records alt. Ta on Eesti Kultuurkapitali 2020. aastapreemia laureaat.
Tšellist Aare Tammesalu tegutseb solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja. Tammesalu õppis tšellomängu Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri klassis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Ivo Juuli ning prof. Toomas Velmeti juures. Tammesalu on Vabariikliku keelpillimängijate konkursi (1987) laureaat ja J. S. Bachi teose parima esituse eripreemia võitja. Hiljem täiendas ta end EMTA magistrantuuris prof. P. Paemurru juhendamisel. Oma pillimänguoskusi on ta lihvinud eratundides Moskvas prof. Mihhail Homitseri juures ja osalenud prof. Martin Osterdagi meistrikursustel. Lisaks kontsertidele Eestis on ta esinenud ja Euroopas, USA-s, Kanadas, Jaapanis, Brasiilias, Iraanis, Venemaal jne. Tammesalu on esmaesitanud palju uut muusikat, salvestanud heliplaate, mänginud erinevates kammeransamblites. 2008. aastal tegi ta tummfilmi “Noored kotkad” (1927, režissöör Theodor Luts) taasesituse muusikalise kujunduse. Aare Tammesalu on töötanud muusikaprodutsendina Eesti Kontserdis ja Pärnu Filharmoonias. Ta on 1995. aastast Saaremaal toimuva Mustjala festivali ja 2014. aastast Kadrioru Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht. Tammesalu tegevust on tunnustatud Hendrik Krummi nimelise Kultuuripreemia (2012), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2013), Eesti Teatriliidu Aastapreemia žürii eripreemiaga (2014) ja Eesti Muusikanõukogu Aastapreemiaga (2019). Ta on Mustjala valla aukodanik ja teenetemärgi laureaat.
Koostöös agentuuriga Uus Kontsert