Lossimuusika. Vanamuusika igavene elu
Neeme Punder – flööt
Ene Nael – klavessiin
Annelize Vlasenko – viiul
Aare Tammesalu – tšello
Barokiaja suurte meistrite ansmablimuusika Kadrioru lossi ajaloolises õhkkonnas.
Kava:
Georg Philipp Telemann (1681-1767)
Sonaat flöödile ja klavessiinile F-duur, TWV41:F2
Vivace-Largo-Allegro
Georg Friedrich Händel (1685-1759)
Triosonaat flöödile, viiulile, klavessiinile ja tšellole g-moll, op 2 nr 5
Larghetto-Allegro-Adagio-Allegro
Antonio Vivaldi (1678-1741)
Sonaat tšellole ja klavessiinile e-moll, RV 40
Largo-Allegro-Largo-Allegro
Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788)
Fantaasia sooloflöödile a-moll, Wq. 132, H.562
Poco Adagio
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Triosonaat flöödile, viiulile, klavessiinile ja tšellole C-duur, BWV 529
Allegro-Largo-Allegro
Neeme Punder on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi flöödi erialal, täiendanud end samas veel Rootsis ja Hollandis.
Ta on aastaid olnud varajase muusika ansambli “Hortus Musicus” solist, teinud kaasa ansambli kõik tähtsamad välisesinemised festivalidel ja mainekates saalides paljudel maadel – kogu Euroopas, Iisraelis, USA-s, Jaapanis ja Venemaal.
Ta on mänginud Soome-Eesti Barokkorkestris, The Art Russica, Tallinna Kammerorkester, jmt. Esinenud koos tuntud muusikute nagu A.Ljubimov, T.Grindenko, G.Kremer, P.Hillier, D.James, T.Kaljuste jne.
Neeme Punder on Andres Mustoneni kõrval meie üks innukamaid varajase muusikaga tegelejaid. Spetsialiseerunud varajase muusika interpretatsiooniprobleemidele, juhendab ta vastavat kursust Eesti Muusikaakadeemias ja viib sellelaadseid kursuseid läbi mujal Eestis, Soomes, Venemaal ja Saksamaal. Tema eestvedamisel on aastaid korraldatud Viljandi Vanamuusika Festivali, mis on leidnud ka laialdast rahvusvahelist kõlapinda. Samuti on ta mitmete flöödiga seotud kontsertsarjade ja festivali “Flutish Kingdom” algatajaid ja esinejaid, kes oma ala tuntud autoriteedina on saanud kutsuda meile esinema ka mitmeid nimekaid väliskunstnikke.
Annelize Vlasenko alustas viiuliõpinguid Saue Muusikakoolis Juta Rossi juhendamisel ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Aino Riikjärve, hiljem Kristina Kriidi viiuliklassis. Ta on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe (2022, cum laude) ja magistriõppe (2024, cum laude) Kristina Kriidi juhendamisel.
Annelize Vlasenkot on tunnustatud mitmetel konkurssidel ja festivalidel, sealhulgas vabariiklikul konkursil ,,Parim noor instrumentalist 2016“, kus ta saavutas I koha. Ta on pälvinud erinevates ansamblites preemiaid neljal EMTA klaverikammermuusika konkursil ning astunud üles muusikafestivalil Thessalonikis. 2022. aasta oktoobris osales ta Berliini Filharmoonikute Karajani Akadeemia ja Balti riikide muusikaakadeemia ühisprojektis ,,Baltic Roots”.
Ene Nael on klavessiinimängija, kelle repertuaari kuulub nii varajane kui ka nüüdismuusika. Ta on osalenud erinevates orkestriprojektides ja ansamblites ning esinenud paljudel festivalidel Eestis ja väljaspool. Ta on teinud koostööd mitmete eesti heliloojatega (M. Tally, L. Jõeleht, U. Lattikas, L. Jürgens, T. Kaumann) ja olnud nende klavessiiniteoste esmaesitaja. Samuti on ta osalenud H. Tulve („Sula“), R. Kangro („Displayd“) ja L. Jõelehe („Austusavaldus kuldajastule“) autoriplaatide salvestamisel. Ene Nael tutvustab ja edendab aktiivselt klavessiinimängu algõpetust Eestis. Aastast 1994 töötab ta klavessiiniõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis.
Tšellist Aare Tammesalu tegutseb solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja.
Tammesalu õppis tšellomängu Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri klassis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Ivo Juuli ning prof. Toomas Velmeti juures. Tammesalu on Vabariikliku keelpillimängijate konkursi (1987) laureaat ja J. S. Bachi teose pärima esituse eripreemia võitja. Hiljem täiendas ta end EMTA magistrantuuris prof. P. Paemurru juhendamisel. Oma pillimänguoskusi on ta lihvinud eratundides Moskvas prof. Mihhail Homitseri juures ja osalenud prof. Martin Osterdagi meistrikursustel. Tammesalu on osalenud paljudel Eesti muusikafestivalidel ning üles astunud mitmetel rahvusvahelise mainega festivalidel Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Jaapanis, Venemaal ja Iraanis. Ta on soleerinud ERSO, RO Estonia Sümfooniaorkestri, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Pärnu Linnaorkestri, XXI sajandi orkestri, Kotka Linnaorkestri (Soome), kammerorkestri ME, Eesti Rahvusmeeskoori ja Moskva Konservatooriumi segakoori (Venemaa) ees.
Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis. Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.
Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga
Toetajad: Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Kultuurkapital Eesti Rahvusringhääling Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet UNESCO Muusikalinn Tallinn Kultuurikõla Pointprint
Koostööpartnerid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Agentuur Uus Kontsert
Täname: Visit Tallinn, Õhtuleht
Korraldaja jätab endale õiguse teha kontserdi kavas ja esinejate valikul muudatusi Palume kontserdi ajal mitte pildistada ja filmida ning lülitada välja mobiiltelefonid