Nico Van Houti loeng „Nurturing Art in Flanders: Antwerp, Painters, Commerce and Politics“
Loeng: Dr Nico Van Hout (Antwerpeni Kuninglik Kunstimuuseum). „Nurturing Art in Flanders: Antwerp, Painters, Commerce and Politics“ (Kunsti kasvulava Flandrias. Antwerpen, maalijad, kaubandus ja poliitika)
Kolmapäeval, 25. augustil algusega kell 18 peab Antwerpeni Kuningliku Kunstimuuseumi kollektsiooni uurimissuuna juht ja 17. sajandi kunsti kuraator dr Nico Van Hout inglise keeles avaliku loengu „Nurturing Art in Flanders: Antwerp, Painters, Commerce and Politics“ (Kunsti kasvulava Flandrias. Antwerpen, maalijad, kaubandus ja poliitika).
Loeng toimub seoses Kadrioru kunstimuuseumi 2021. aasta rahvusvahelise suurnäitusega „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“, mis tutvustab rikkalikku valikut The Phoebus Foundationi 15.–17. sajandi flaami kunsti kollektsioonist ja toob vaatajani läbilõike Belgia selle perioodi kunstikultuuri mitmekesisusest.
Nico Van Hout on Antwerpeni Kuningliku Kunstimuuseumi 17. sajandi kunsti kuraator ja kollektsiooni uurimissuuna juht. Van Hout on rahvusvaheliselt tunnustatud Rubensi kunsti ekspert, kes on kureerinud suurmeistri kunstist arvukalt näitusi, sh 2014/2015 Brüsselis Bozaris ja Londonis Kuninglikus Kunstiakadeemias toimunud suure ülevaatenäituse „Rubens ja tema pärand“ („Rubens and His Legacy“) ning publitseerinud Rubensi loomingu eriaspektidest arvukaid uurimusi. Lisaks kunstiajalooalasele väljaõppele on Van Hout tegutsenud ka maalikonservaatorina, seetõttu on ka tema uurimishuvi nii laiemalt 17. sajandi Flaami kunsti kui kitsamalt Peter Paul Rubensi ja Anthony van Dycki loomingu uurimisel süvendatult suunatud maalitehniliste aspektide, ateljeepraktika jms uurimisele. Viimastel aastatel on Van Houti tööajast suurema osa hõivanud muuseumi uue püsiekspositsiooni ettevalmistamine. Antwerpeni Kuningliku Kunstimuuseumi ulatuslikud renoveerimistööd on kestnud juba pea kümme aastat. Loodetavasti avab uuenenud muuseum uksed lähiaastatel.
Nico Van Houti loengut toetab Flaami Valitsuse esindus Poolas ja Baltikumis.
Osalemine muuseumipiletiga
Täpsem info vt https://kunstimuuseum.ekm.ee/kulastaja-meelespea/